Грип – стоп !

Все швидше наближається новий сезон грипу – осінньо-зимовий період. Судячи з прогнозами медиків цього року, буде спостерігатися підвищена захворюваність на грип та інші респіраторні вірусні захворювання. Як відомо, ГРВІ і грип є найпоширенішими вірусними інфекціями в світі.

Грип, це досить важка інфекція, зараження якої піддані всі люди, незалежно від їхньої статі і віку. Особливо небезпечний грип виникаючими ускладненнями. У групу людей, які найімовірніше інших можуть захворіти, можна віднести дітей, літніх людей, а також людей із захворюваннями серця і легенів.

Безумовно, ні для кого не секрет, що найнадійніший спосіб захисту від грипу – вакцинація. Щорічно ВООЗ вибирає 3 штами вірусу грипу для вакцинація проти грипу в новому році. Вибираються ті штами, які найімовірніше за прогнозами будуть викликати грип у новому сезоні.

Таким чином, щорічно розробляється нова вакцина проти грипу, вірніше оновлюється і допрацьовується раніше розроблена вакцина. Антитіла, які вводяться в організм людини в процесі вакцинація, дають широкий захист: як від даного штаму вірусу, так і від усіх споріднених йому. Навіть якщо спостерігається невідповідність, то вакцина буде менш ефективною, але, в той же час, все одно полегшить хворобу, і, ймовірно, попередить виникнення будь-яких ускладнень після захворювання на грип або також полегшить їх. Не можна забувати, що вакцини проти грипу містять в собі відразу всі три обраних штамів вірусу, тому подібна вакцина яка захистить вас відразу від трьох основних типів захворювання.

Дуже важлива, а також ефективна, вакцинація школярів, як осіб, які зазвичай є найбільше схильними до захворювання на грип. Тут важливо пам’ятати про колективний імунітет, оскільки школярі постійно знаходяться в товаристві один одного, а також вчителів, тому захворювання однієї людини може дуже швидко поширитися, а тим самим грип далі поширюється в сім’ях хворих і так далі. Тому ефективність подібної вакцинації дуже висока.

Пам’ятайте, що добре робити щеплення ще до початку епідемії грипу, оскільки після введення вакцина імунітет виробляється не відразу, необхідно якийсь час, приблизно два чи три тижні. Сьогодні ще не пізно вакцинуватися та убезпечити себе від хвороби. Профілактика коштує значно дешевше ніж лікування.

Подбайте про власне здоров’я сьогодні!

В Полтавському районі розпочато імунізацію від поліомієліту.

Наприкінці червня – на початку липня цього року на Закарпатті було зареєстровано 2 випадки гострого в’ялого паралічу у дітей віком 1 та 4 роки. Хворі не були щеплені за календарем щеплень: у одному випадку – через відмову батьків, у другому – через постійні медичні протипоказання. 1 вересня було оголошено про спалах поліомієліту від вірусу вакцинного походження, що стало надзвичайною ситуацію у контексті можливого початку епідемії цієї хвороби в Україні. Щоб забезпечити колективний імунітет, як мінімум 95% дітей мають бути вакциновані.

На звернення МОЗ України до міжнародних організацій щодо можливості надати вакцини для планових щеплень, урядом Канади було виділені кошти, на які ЮНІСЕФ закупив у «Санофі Пастер» 1,1 мільйонів доз інактивованої вакцини проти поліомієліту та 3,7 мільйонів доз живої, оральної вакцини. У лютому 2016 року в Україну прибуде міжнародна місія для аналізу результатів проведеної програми імунізації.

У Полтавську область на сьогодні вже поставлено 106100 доз оральної вакцини з крапельницями та 17900 доз зі шприцами. Очікується поставка ще 14900 доз інактивованої вакцини. Безпосередньо для вакцинації дітей Полтавського району отримано 850 інактивованої та 4870 оральної вакцин.

Імунізація проводиться у 3 тури: два тури (з 19 жовтня по 11 листопада і з 09 листопада по 23 грудня) – діти віком від 2-х місяців до 6 років, третій тур (з 23 січня до 06 лютого) – із залученням дітей від 2-х місяців до 10 років.

Завдання медиків полягає у максимальній організації процесу і використанні наявного ресурсу.

Підведення підсумків роботи медичної галузі району за 9 місяців.

21 жовтня 2015 року підводили підсумки спільної роботи за 9 місяців року фахівці Полтавської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги».

Традиційно не оминули цей захід і очільники районної влади – були присутніми та активно приймали участь в обговоренні нагальних питань медиків голова Полтавської районної ради Василь Іванович Степенко та голова районної державної адміністрації Лідія Іванівна Лепейко.

Відмічено, що незважаючи на значні обсяги проведеної роботи залишається значна кількість проблемних питань, які потребують для позитивного вирішення і в подальшому дієвої підтримки районної влади.

Констатовано необхідність більше уваги приділяти протидії соціально значущих хвороб, профілактиці серцево-судинної та онкологічної патології, оптимізації видатків в умовах фінансового дефіциту галузі та раціонального використання наявних ресурсів, питанням контролю за побічною дією лікарських засобів, медичному забезпеченню соціально-неадаптованих верств населення, переселенців з тимачовоокупованих територій та зони проведення АТО, проведенню профілактичних щеплень.

 

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Всесвітній день зору.

Бережіть зір!

Кожного року у другий четвер жовтня громадськість відзначає Всесвітній день захисту зору. З 2000 року цей день є основним пропагандистським заходом ініціативи «Бачення 2020». Він покликаний привернути увагу урядів всіх країн до проблем збереження зору і забезпечити доступ до медичних послуг всім, хто має в цьому потребу.
Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але й для естетичного сприйняття світу.
За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, з них 39 мільйонів вражені сліпотою. Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше.
Щороку кількість сліпих у світі зростає на 1-2 млн. осіб. Якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року у світі буде вже100 млн. сліпих, адже кожні 5 секунд втрачає зір 1 доросла людина, кожну хвилину – 1 дитина. Причому для України проблема дитячої сліпоти та слабкозорості дуже актуальна, оскільки дитяча сліпота та слабкозорість посідає четверте місце серед основних причин інвалідизації дітей в нашій країні.
Не залишаються осторонь від цієї проблеми і медичні працівники нашого району. Спільно фахівцями центральної районної клінічної лікарні та первинної мережі були профілактично оглянуті 264 особи. Активно проводилась роз’яснювальна робота щодо профілактики уражень зорового апарату.

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні.

День захисника України.

14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Історично цього дня було прийнято згадувати і віддавати належне козацькій доблесті. Саме 14 жовтня на Січі обирали нового отамана і влаштовували свято козацької мужності та відваги.

От і сьогодні ми повинні щиро і від всього серця віддати шану людям, які не жалкуючи себе боронять наше мирне небо, закладають фундамент справжньої нової України, світлого майбутнього для наших дітей і онуків.

У спільній молитві нині просімо миру, єдності і злагоди для всього українського народу. Хай постане держава національної перемоги, гідності і справедливості. Глибокої віри нам, що Україна позбудеться мороку минулих лихоліть і чистим серцем подивиться на свою історію і на своє майбутнє.

Вічна слава борцям нескореної України!

Слава українській нації!

Слава Україні!

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні