Важливо!

Найбільш точним дослідженням для визначення вірусу коронавірусу SARS-Co-V-2 є метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Для ефективного проведення даного дослідження Вам необхідно дотриматися простих правил.

 

Слова співчуття……

Колектив КНП «Полтавська ЦРКЛ» глибоко сумує з приводу смерті колишньої працівниці закладу, завідувачки поліклінічним відділенням – Петрук Валентини Олександрівни та висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та друзям покійної. Сумуємо разом з Вами.

До відома зацікавлених осіб !

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Полтавської районної ради доводить повідомляє, що у святкові та вихідні дні 25, 26 і 27 грудня 2020 року, 01, 02 і 03 січня 2021 року та 07 січня 2021 року в закладі буде забезпечено надання ургентної допомоги фахівцями терапевтом, хірургом, акушером-гінекологом та з інтенсивної терапії, проводитимуться необхідні лабораторні і інструментальні обстеження.

Увага! Увага! Увага!

До відома зацікавлених осіб. Адміністрація КНП «Полтавська ЦРКЛ» повідомляє, що на виконання вимог розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на території Полтавської області від 16 жовтня 2020 р. №133 «Про виконання невідкладних заходів щодо підготовки лікувально-профілактичних закладів області, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, до роботи в умовах погіршення протиепідемічної обстановки на території області» та відповідного розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на території Полтавського району Полтавської області від 26 жовтня 2020 р. №39, у зв’язку із значним погіршенням епідеміологічної ситуації та з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби з 02.11.2020 року у закладі буде підсилено передбачені карантинні обмеження, а саме: призупинено проведення будь яких планових обстежень, консультацій, профілактичних оглядів, лікування в умовах денного стаціонару тощо.

Надійні партнери.

Всі добре знають, що певні проблеми з фінансуванням медичних закладів спостерігаються вже не перший рік. Хтось змирився і тихо спостерігає за процесом, а хтось шукає додаткові можливості та підтримку. Нашому закладу дійсно пощастило, вже багато років маємо надійного партнера – благодійну організацію «Лікарняна каса Полтавщини». Перелік подарованого обладнання та лікарських засобів, які «Лікарняна каса Полтавщини» подарувала лікарні зайняв би не один лист паперу. Ця допомога завжди приходила вчасно та вирішувала самі нагальні потреби сьогодення.

Ось і зараз, дізнавшись про проведення реконструкції відділення анестезіології і інтенсивної терапії, «Лікарняна каса Полтавщини» надала допомогу з облаштуванням підрозділу сучасним медичним обладнанням. Були подаровані слідкуючий монітор пацієнта ЮМ 300-С-10 та Центральна станція UNET, загальною вартістю 242,2 тис. грн. Дане обладнання дасть можливість забезпечити постійний централізований моніторинг основних життєвих показників у пацієнтів. Кожного року «Лікарняна каса Полтавщини» знаходить можливість підтримати наш заклад.

А ще кожен працівників лікарні, який є членом Лікарняної каси, має можливість отримати грошове відшкодування вартості лікування у випадку захворювання. Що також є дуже суттєвою підтримкою медичних працівників, з їх невисокою заробітною платнею.

У народі кажуть: «Творіть добро, і вам воздасться». Ми щиро вдячні за підтримку і турботу, за ту надану нам можливість більш якісно проводити обстеження та лікування пацієнтів. Сердечно дякуємо благодійникам за розуміння і допомогу!

 

Від імені колективу підприємства, головний лікар КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олег Мехедько.

«Червона» та «помаранчева» зони.

Шановні відвідувачі!

Нагадуємо Вам, що з 00 годин 00 хвилин 19 жовтня 2020 року місто Полтава перебуває у «червоній зоні» карантину, населенні пункти Полтавського району у «помаранчевій зоні».

Просимо Вас дотримуватись передбачених обмежень!

Подяка колезі за гарну роботу!

Дорога наша колега, вельмишановна Людмило Іванівно !

Розуміємо, що кожна людина рано чи пізно приймає це рішення – піти на заслужений відпочинок, приділяти більше уваги родині, а не і далі «горіти» на роботі. Але є колеги без яких вкрай важко уявити подальшу роботу. Майже 50 років трудового життя пов’язує Людмилу Іванівну Вакуленко з Полтавським районом. Непроста та відповідальна, а іноді відверто важка робота по збереженню жіночого здоров’я тільки надихали Вас на впевнений рух вперед і самовдосконалення. Справжня і щира відданість служінню медицини завжди вирізняли Вас серед багатьох інших. Доказами цього є безліч нагород і відзнак, почесне звання Заслужений лікар, а головне тисячі вдячних людей, врятовані життя та долі.

Хочемо висловити Вам свою вдячність і подяку за отриманий неоціненний досвід, за підтримку, за той шлях, який ми пройшли разом. Не дивлячись ні на що, Ви все одно залишитесь повноцінним бійцем нашого колективу.

Бажаємо Вам наша дорога Людмила Іванівна довгих та щасливих років життя!

 

 

Колектив КНП «Полтавська ЦРКЛ»

Як убезпечити своє здоров’я від кишкових інфекцій.

Гострі кишкові інфекції – захворювання, що протікають з ознаками інтоксикації і ураженнями шлунково-кишкового тракту. У літній період частішають випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних із потраплянням до організму людини певних збудників або їх токсинів. Захворювання виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, через брудні руки. При цьому наявність збудників та процес їх розмноження не впливає на смакові якості продукту. Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах бактерій (токсинів).
Час від зараження до перших клінічних проявів триває від кількох годин до 2-3 діб.
Досить часті випадки харчових отруєнь спричинені токсинами деяких видів стафілокока. Ці бактерії активно розмножуються при звичайній кімнатній температурі на різноманітних харчових продуктах, що не підлягають перед їх споживанням термічній обробці (тістечка, паштети). Джерелом зараження таких продуктів можуть бути хворі, що страждають стафілококовими захворюваннями.
Раннє виявлення хворих і бацилоносіїв, швидке встановлення вірного діагнозу і своєчасно розпочате лікування має важливе значення в профілактиці та ефективності лікування кишкових інфекцій.
При гострих кишкових інфекційних захворюваннях та харчових отруєннях ефективність профілактичних заходів залежить від рівня гігієнічних знань та дотримання ряду гігієнічних правил:
– не вживати продукти і напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та недотримання термінів споживання;
– зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін;
– не купувати їжу на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
– не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити, а при споживанні дітьми – обдати окропом;
– не готувати продукти «з запасом». Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання вони мають пройти вторинну термічну обробку. Також слід пам’ятати, що зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2-х годин. Не треба зберігати їжу та продукти довго, навіть у холодильнику;
– якщо ви збираєтесь у подорож не слід брати продукти, що швидко псуються ( ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби);
– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. Бажано завжди мати необхідний запас питної води;
– перед приготуванням їжі та її вживанням завжди ретельно мити руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни;
– для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами. При купанні у водоймах слід уникати попадання води в рот.
Виконання цих простих правил і порад допоможе уникнути захворювання гострої кишкової інфекції і зберегти Ваше здоров’я та здоров’я Ваших близьких.
Значно легше запобігти захворюванню, ніж його лікувати, до того ж іноді виникають небажані ускладнення. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби своєчасно допомогти. При появі симптомів гострої кишкової інфекції чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за допомогою до медиків. Самолікування може мати негативні наслідки для Вашого здоров’я.

 

Лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олександра Бєлая.

Дорогі колеги !

Наша професія ніколи не була простою, а особливо зараз коли майже кожного дня отримуємо нові складні виклики. Але ж ми впевнені, що медики з честю та гідністю несуть своє високе звання, продовжують не легку боротьбу за здоров’я та життя пацієнтів, втому числі долаючи пандемію коронавірусу.

З нагоди професійного свята – Дня медичного працівника щиро вітаємо всіх лікарів, середній та молодший медичний персонал, ветеранів та пенсіонерів-медиків. Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, успіхів та наснаги до життя, мирного неба, людського тепла та підтримки !

 

 

Адміністрація та профспілкова організація КНП «Полтавська ЦРКЛ»

З високою професійною відзнакою !

Від щирого серця вітаємо нашу колегу, справжнього професіонала своєї справи, лікаря-інфекціоніста поліклінічного відділення Бєлую Олександру Володимирівну, яка стала переможницею премії Полтавської обласної ради імені М.В. Скліфосовського у категорії «Кращий вузькопрофільний фахівець галузі охорони здоров’я».

Бажаємо Олександрі Володимирівні міцного здоров’я, достатку та благополуччя, наснаги і успіхів у подальшій роботі, ну і звичайно щастя в особистому житті!

 

Колектив працівників КНП «Полтавська ЦРКЛ».