Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (04 тиждень 2019 року)

За 04 тиждень 2019 року по району зареєстровано 338 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 175, показник становить – 499,0 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 922,6), що нижче епідпорогового на 45,9%. В порівнянні з 03 тижнем 2019 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 12,4%. За 04 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 8 мешканців Полтавського району, із них 6 діти.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (03 тиждень 2019 року).

За 03 тиждень 2019 року по району зареєстровано 386 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 174, показник становить – 569,9 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 1025,7), що нижче епідпорогового на 44,4% В порівнянні з 02 тижнем 2019 року спостерігається збільшення рівня захворюваності на 0,3%. За 03 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 14 мешканців Полтавського району, із них 4 діти.

Переохолодження.

Організм людини здатний витримати багато, але існують межі, переступати за які небажано через можливі трагічні наслідки. Одним з факторів, що провокують порушення життєдіяльності людини, є низька температура навколишнього повітря. Якщо протягом тривалого часу на людину впливає холод, у нього може розвинутися переохолодження організму, при якому температура тіла знижується до критичних цифр і відбувається порушення в роботі всіх органів і систем.

Найбільш схильні до загального переохолодження діти молодшого віку, літні, вимушено знерухомлені, фізично виснажені, що знаходяться в несвідомому стані люди. Посилюють перебіг хвороби сильний вітер, висока вологість повітря, перевтома, сирий одяг, отримані травми, алкогольне або наркотичне сп’яніння. Переохолодження ніг і всього організму можна отримати навіть при купанні в прохолодному водоймі, наслідки залежатимуть від тривалості перебування у воді такої температури.

Ознаки переохолодження.

Розпізнати не так вже й складно. Спочатку людина відчуває прилив сил, він надмірно збуджений, але при цьому відзначається синюшність носогубного трикутника, збліднення шкірних покривів. Хворого турбує сильний озноб, задишка, частий пульс. Якщо в цей період не буде проведено ніяких лікувальних заходів, збудження змінюється апатією, млявістю, загальмованістю. Людина втрачає здатність пересуватися, його охоплює слабкість і сонливість, нерідко спостерігається втрата свідомості. Ненадання допомоги при переохолодженні призводить до припинення серцевої і дихальної діяльності, в результаті чого людина гине.

Перша допомога при переохолодженні.

Надання першої допомоги при переохолодженні полягає в припиненні впливу холодового фактора на організм людини. Для цього потерпілого необхідно занести в тепле приміщення або, якщо це неможливо зробити, укласти в захищеному від вітру та опадів місці. Від мокрого одягу потрібно відразу ж позбутися, після цього хворого слід звернути в суху білизну або ковдру. Якщо відзначається переохолодження ніг або голови, досить зняти мокре взуття та одягнути щось тепле на голову. Якщо людина перебуває у свідомості, необхідно дати йому випити гаряче молоко, морс, воду або чай. При загальному переохолодженні бажано прийняти ванну спочатку з теплою водою, а потім більш гарячою, але не вище 40 градусів. Після водних процедур потерпілого укладають в зігріте ліжко та обкладають грілками або пляшками з гарячою водою. На обморожені ділянки необхідно накласти чисті, бажано стерильні, пов’язки. Якщо людина знаходиться в несвідомому стані – необхідно контролювати наявність дихання та пульсу. При відсутності – слід негайно приступати до непрямого масажу серця та штучного дихання. Після надання першої допомоги людині, яка постраждала в результаті переохолодження, потрібно обов’язково доставити в лікарню, навіть якщо на перший погляд його стан задовільний. Деякі ускладнення може виявити лише лікар.

Що не можна робити при переохолодженні.

Щоб не завдати ще більшої шкоди, не можна давати хворому кави та спиртні напої. Не рекомендується поміщати людини в гарячу воду без попереднього зігрівання. При переохолодженні заборонено інтенсивно розтирати шкірні покриви снігом, маслом, спиртовмісних рідинами або просто сухими руками, а також проколювати пухирі, що утворилися на місці обморожень. Для обігріву потерпілого не можна використовувати відкритий вогонь.

І пам’ятайте – якщо так сталося, що ви тривалий час піддавались впливу холоду, обов’язково зверніться до медичного закладу. Огляд фахівця та проведення мінімальних обстежень убезпечить від проблем зі здоров’ям.

 

 

Матеріал підготував лікар відділення АІТ Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олександр Ромащенко.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (02 тиждень 2019 року)

За 02 тиждень 2019 року по району зареєстровано 385 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 140, показник становить – 568,4 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 819,4). В порівнянні з 01 тижнем 2019 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 24,1%. За 02 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 7 мешканців Полтавського району, із них 4 діти.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (01 тиждень 2019 року)

За 01 тиждень 2019 року по району зареєстровано 507 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 204, показник становить – 748,5 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 748,5). В порівнянні з 52 тижнем 2018 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 12,6%. За 01 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 38 мешканців Полтавського району, із них 18 діти.

Шановний Михайле Михайловичу !

Прийміть наші найщиріші привітання! Бажаємо міцного здоров’я, особистого щастя та невичерпної енергії у всіх Ваших добрих справах. Хай у Вашій оселі панують мир і злагода, у справах – мудрість і виваженість, а доля буде прихильною завжди.

 

З глибокою повагою колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (52 тиждень 2018 року)

За 52 тиждень 2018 року по району зареєстровано 580 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 297, показник становить – 856,3 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 906,8), що нижче епідпорогового на 5,6%. В порівнянні з 51 тижнем 2018 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 22,6%. За 52 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 9 мешканців Полтавського району, із них 4 діти.