Підведені підсумки роботи медичної галузі району та окреслені найбільш важливі питання подальшої діяльності

28.07.2017 року відбулося спільне засідання медичних рад Полтавської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги» на якому були підведені підсумки роботи медичної галузі району за І півріччя 2017 року.

В роботі наради, окрім представників медичної спільноти району, взяли участь голова районної ради Кононенко М.М. та заступник голови Полтавської районної державної адміністрації О.В.Губічев.

До відома зацікавлених осіб!

На 28.07.2017 року заплановане спільне засідання медичних рад Полтавської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги» на якому буде розглядатися питання: «Про підсумками діяльності лікувально-профілактичних установ Полтавського району за І півріччя 2017 року».

Місце проведення – зал засідань центральної районної клінічної лікарні, початок роботи 1300.

 

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

Профілактика кишкових інфекцій.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно:

  • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
  • мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;
  • користуватися індивідуальним посудом;
  • запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування;
  • регулярно мити та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки;
  • окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо);
  • добре прожарювати або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу;
  • дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більш ніж на 2 години);
  • використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
  • вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду;
  • використовувати продукти харчування, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад пастеризоване молоко;
  • мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;
  • при транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);
  • не купувати продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • не давати маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо;
  • не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, не заковтувати воду під час купання;
  • уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою.

 

За матеріалами сайту МОЗ України

Інсульт – не вирок!

Скільки надій розбивається, скільки планів марнується, коли в когось у родині трапляється інсульт. Інсульт – це судинна катастрофа, що трапляється несподівано і може зруйнувати життя не тільки хворого, але і його родини. Внаслідок порушення мозкового кровообігу в хворого можуть раптово з’явитись слабкість і/або порушення чутливості однієї половини тіла (обличчя, рука, нога), розлади мовлення та/або розуміння мови, обмеження поля зору, нестерпний головний біль, втрата рівноваги, запаморочення, нудота та блювання.

Інсульт належить до невідкладних станів, і від того, якими будуть дії протягом перших годин і днів від початку захворювання, залежить подальша доля хворого, а нерідко – і його життя. При появі ознак інсульту не слід чекати, поки вони самі минуть, не їхати до поліклініки, а негайно викликати карету швидкої медичної допомоги

Інсульт – це дуже складне і небезпечне захворювання, підсумком якого може стати інвалідність або навіть смерть. Але як би не був він небезпечний, це все ж не вирок.

За допомогою завзятості, грамотної реабілітації, допомоги лікарів і родичів можна подолати наслідки і відновитися навіть після такого недуги, як інсульт. Суть захворювання полягає в порушенні кровопостачання в головному мозку, підсумком чого може стати часткова паралізація хворого. І, на думку лікарів, якомога швидші заходи з відновлення та реабілітації можуть повернути втрачені сили і можливості. У комплексі заходів щодо повернення колишніх можливостей чільну роль відіграють спеціальні вправи для відновлення після інсульту. Варто зауважити, що будь-яка рухова активність і фізичні вправи після інсульту будуть тільки на благо. Це покращує кровопостачання, прискорює відновні функції організму і обмін речовин. Неможливо після інсульту повернутися до нормальної життєдіяльності тільки за допомогою лікарських препаратів. Саме тому лікарі рекомендують в найкоротші терміни після нещастя починати вправи з реабілітації. Але навіть настільки добру справу необхідно починати тільки після вказівок лікаря, саме він повинен визначити, які навантаження допустимі для хворого і який спрямованості вони повинні бути. Вкрай важливо враховувати ступінь ураження рухових функцій потерпілого для визначення рівня впливу на організм. В ідеалі всі вправи необхідно проводити під наглядом медичного працівника, але це може бути і родич, а після часткового відновлення від наслідків інсульту хворий може займатися і самостійно.

Раніше інсульт дійсно розцінювався як вирок. Сьогодні ми реально розуміємо, що це стан, який можна і потрібно лікувати. Активніше і адекватне лікування пацієнта передбачає кращий вихід його з цього стану, менше інвалідизація, більш ранні терміни відновлення. Успішно працюють логопедична та нейропсихологічна служби. Для нас сьогодні стало абсолютно нормальним явищем, коли після інсульту у хворого відновлюється мова, людина починає заново ходити та отримує можливість самообслуговування. При цьому не варто забувати, що, незважаючи на наші зусилля, нажаль частина хворих все-таки від інсультів гине.

Є й хірургічні можливості, нейрохірурги успішно їх використовують. Так у відділенні інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського проводиться хірургічна корекція порушень мозкового кровообігу. Відділення розраховане на 15 ліжок, з блоком інтенсивної терапії на 3 ліжка, який оснащений необхідним сучасним обладнанням для надання інтенсивної терапії хворим, як в доопераційному, так і в післяопераційному періоді.

Зараз про інсульти ми говоримо більше все-таки з райдужними перспективами, ніж з негативом. Більше схиляємося в позитивну сторону. Однозначно! Вже те, що існує спеціальна програма, є система надання допомоги, працює величезна кількість фахівців в цьому напрямку – це вже само по собі принципово відрізняється від того, що було ще кілька років тому. Якщо додаються такі колосальні зусилля, то результат обов’язково буде.

 

Матеріали підготувала завідувач неврологічним відділенням Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олена Федоточкіна.

До відома мешканців Полтавського району

За підсумками моніторингового візиту експертної комісії МОЗ України Полтавська центральна районна клінічна лікарня, в черговий раз, визначена такою, що відповідає Глобальним критеріям ВООЗ/ЮНІСЕФ та принципам розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 01 липня 2017 року.

№ з/п Міжнародна непатентована назва Код АТХ Лікарська форма Рекомендоване значення DDD WHO Гранична оптово-відпускна ціна  в перерахунку на визначену добову дозу (DDD) (ГрОВЦ DDD), грн
1 2 3 4 5 6
Серцево-судинні захворювання
1 Аміодарон (Amiodarone) C01BD01 таблетки 200 мг. 2,0746
2 Амлодипін (Amlodipine) C08CA01 таблетки 5 мг. 0,8523
3 Атенолол (Atenolol) C07AB03 таблетки 75 мг. 1,3602
4 Верапаміл (Verapamil) C08DA01 таблетки 240 мг. 4,5881
5 Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide) C03AA03 таблетки 25 мг. 2,0103
6 Спіронолактон (Spironolactone) C03DA01 таблетки 75 мг. 4,0508
7 Фуросемід (Furosemide) C03CA01 таблетки 40 мг. 0,6866
8 Дигоксин (Digoxin) C01AA05 таблетки 0,25 мг. 1,2188
9 Еналаприл (Enalapril) C09AA02 таблетки 10 мг. 1,2720
10 Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate) C01DA08 таблетки 60 мг. 2,9728
11 Карведилол (Carvedilol) C07AG02 таблетки 37,5 мг. 5,0014
12 Клопідогрель (Clopidogrel) B01AC04 таблетки 75 мг. 2,9698
13 Метопролол (Metoprolol) C07AB02 таблетки 150 мг. 3,4411
14 Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) C01DA02 таблетки сублінгвальні 2,5 мг. 7,1988
14 Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate) C01DA02 таблетки 5 мг. 1,2624
15 Симвастатин (Simvastatin) C10AA01 таблетки 30 мг. 3,2044
16 Бісопролол (Bisoprolol) C07AB07 таблетки 10 мг. 1,8215
 Цукровий діабет ІІ типу
17 Метформін (Metformin) A10BA02 таблетки 2000 мг. 2,6330
18 Гліклазид (Gliclazide) A10BB09 таблетки 60 мг. 3,2272
 Бронхіальна астма
19 Беклометазон (Beclometasone) R03BA01 аерозоль для інгаляцій 800 мкг. 8,2471
20 Будесонід (Budesonide) R03BA02 порошок для інгаляцій 800 мкг. 9,3726
20 Будесонід (Budesonide) R03BA02 порошок для інгаляцій в капсулах 800 мкг. 7,8786
21 Сальбутамол (Salbutamol) R03AC02 аерозоль для інгаляцій 800 мкг. 2,4481
21 Сальбутамол (Salbutamol) R03AC02 розчин для інгаляцій 10 мг. 8,3940

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Міністерства охорони
здоров’я України
від 01 липня 2017 р. № 740