Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (12 тиждень 2016 року).

За 12 тиждень 2016 року по району зареєстровані 318 випадків захворювання на ГРВІ (грип – 3), показник становить – 47,2 на 100 тис. населення (показник епідпорогу 119,6), що нижче епідпорогового на 60,6%. В порівнянні з 11 тижнем рівень захворюваності знизився на 1,1%. Серед захворілих дітей до 17 років – 159. За 12 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 4 мешканців Полтавського району, серед них дітей не було.

Колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні вітає з Днем народження головного лікаря Олега Анатолійовича!

Щирі вітання та найкращі побажання!

Нехай душа у Вас ніколи не старіє,

На білій скатертині будуть хліб і сіль,

Своїм теплом Вас завжди сонце гріє,

Слова подяки линуть звідусіль!

В житті нехай все буде, що потрібно,

Без чого не складається життя,

Любов, здоров’я, щастя й дружба,

Та вічна не старіюча душа!

Ласки від Бог та від людей добра,

На многії й щасливії літа!

 

 

Колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Кадрові призначення.

Наказом головного лікаря Полтавської центральної районної клінічної лікарні від 09 березня 2016 року №113-К Будаєва Алла Анатоліївна переведена на посаду завідувача гінекологічним відділенням.

 

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Електронні закупівлі

Полтавською ЦРКЛ 18.03.2016 в системі електронних закупівель розпочата процедура закупівлі  17.23.1 Вироби канцелярські паперові (30197630-1 Папір для друку). Планова сума закупівлі становила 5180,00 (п’ять тисяч сто вісімдесят гривень 00 копійок).        Найнижчою була визначена цінова пропозиція ФОП Кожевнікова О.І.», а саме 4622,79 грн. (чотири тисячі шістсот двадцять дві гривні сімдесят дев’ять копійок), що дало змогу заощадити бюджетні кошти в сумі 557,21 грн. (п’ятсот п’ятдесят сім гривень двадцять одна копійка). В  результаті даної електронної закупівлі ФОП Кожевнікова О.І. визначена переможцем.

По даній закупівлі процедура завершена, а з переможцем 23.03.2016 укладено договір на постачання паперу для друку (17.23.1 Вироби канцелярські паперові (30197630-1 Папір для друку) в кількості 70 шт. на загальну суму 4622,79 грн. (чотири тисячі шістсот двадцять дві гривні сімдесят дев’ять копійок).

Звернення Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

 

ICRCЗ метою привернення уваги суспільства до проблем найбільш соціально незахищених верств населення, поліпшення умов життя інвалідів, одиноких людей похилого віку, дітей-сиріт, внутрішньо переміщених осіб, безпритульних та хворих на туберкульоз і СНІД, з 01 квітня по                01 травня 2016 року проводиться Всеукраїнський місячник Червоного Хреста .

За нинішньої ситуації в Україні – громадянське суспільне і політичне протистояння, збройний конфлікт на сході, різке зростання кількості переміщених осіб в усіх регіонах, дестабілізації мирного плину життя у південних та центральних регіонах – увага кожної людини прикута до важливих, великих справ. Кожен з нас майже щодня стикається з ситуаціями, коли людям необхідна допомога: домедична, гуманітарна, психосоціальна чи, навіть проста людська чуйність.

Цьогоріч проблеми у житті країни вплинули на життя кожного.

Більшість людей  здатні самотужки впоратись із власними проблемами і негараздами. Проте є багато і таких, яким потрібна системна допомога.

Звертаємося до Вас із закликом дієвого милосердя щодо тих, хто поруч з Вами та кого соціальні умови, одинока старість і каліцтво позбавили можливості жити гідно. 

Обласна організація Товариства Червоного Хреста України покладає надію на Ваше розуміння цього заходу. Просимо Вас повернутися обличчям до проблем немічних та знедолених та взяти участь у цій акції.

Потрібні кошти, одяг, взуття, продукти харчування для надання адресної допомоги соціально-незахищеним верствам населення.

Розрахунковий рахунок Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста: 260066804 в ПАТ «Полтава-Банк» м. Полтави, МФО 331489, код 02940302 .

На розвиток милосердної діяльності організації Товариства Червоного Хреста.

 

Якщо кожен із нас зробить хоч незначний внесок у скарбничку добрих справ, милосердя на нашій землі стане більше!

Приєднуйтесь до нас і творімо добро разом!

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (11 тиждень 2016 року).

За 11 тиждень 2016 року по району зареєстровані 323 випадки захворювання на ГРВІ (грип – 2), показник становить – 47,9 на 100 тис. населення (показник епідпорогу 124,0), що нижче епідпорогового на 61,4%. В порівнянні з 10 тижнем рівень захворюваності не змінився. Серед захворілих дітей до 17 років – 200. За 11 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 6 мешканців Полтавського району, серед них 4 дитина.

ДОРОЖНЯ КАРТА щодо протезування (ортезування) учасника АТО виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Протезування учасників антитерористичної операції в Україні здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та є першочерговим незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

Механізм забезпечення учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні визначений Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок).

За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
(далі – Служба).

Порядком передбачено:

безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учаснику АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби),

– оплату витрат на заміну куксоприймача та оплату післягарантійного ремонту протезного виробу;

– безоплатне забезпечення лікувально-тренувальним протезом у разі необхідності, виготовленим вітчизняним виробником, на строк, необхідний для формування кукси (1-12 міс.).

Довідково: У зв’язку з підвищенням витрат на протезування, що пов’язане із підвищенням курсу валют на ринку, Службою три рази розроблялися зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 щодо збільшення розміру грошової допомоги (на цей час це до 2 480,4 тис. гривень)
(постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 39, від 08.07.2015 № 465  від 12.08.2015 № 590).

Вартість заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та післягарантійного ремонту протезно-ортопедичного виробу підвищеної функціональності не може перевищувати 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято відповідне рішення (на цей час це 206 700,0 грн).

У разі перевищення встановолених розмірів грошової допомоги учасник АТО або його законний представник може здійснити доплату різниці за рахунок власних коштів або інших не заборонених законодавством джерел шляхом перерахування відповідних коштів на спеціальний рахунок Служби, відкритий у Казначействі, для їх подальшого перерахування закордонному підприємству, що здійснюватиме протезування (ортезування).

Куди звертатися:

Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Перелік документів, які подаються до Служби:

  • заява;
  • копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);
  • направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території);
  • рішення військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
  • витяг з історії хвороби;
  • фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

Механізм здійснення протезування за кордоном:

Розгляд документів щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Службі (далі – експертна група).

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати отримання (надходження поштою) від учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законного представника всіх необхідних документів.

Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, в Україні або здійснює пошук закордонного надавача спеціалізованої допомоги і з’ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Протезування учасника антитерористичної операції здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікаційну підготовку і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) заявлених виробів.

Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.

На цей час механізм забезпечення протезуванням (ортезуванням) виробами підвищеної функціональності учасників антитерористичної операції потребує вдосконалення.

Службою розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 і від 01 жовтня 2014 р.  518”.

Проектом акта передбачається, зокрема, механізм організації протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями в Україні.

 

ДОРОЖНЯ КАРТА

щодо забезпечення участника АТО

технічними та іншими засобами реабілітації в Україні

 

Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321
(далі – Порядок забезпечення ТЗР).

Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

Основні види ТЗР:

  • протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
  • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);
  • засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);
  • меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци
    протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

Учаснику АТО або його законному представнику необхідно подати документи до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО  або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Перелік необхідних документів для отримання ТЗР

  • паспорт (копія та оригінал);
  • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
  • рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;
  • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

Працівники органів соціального захисту населення:

  • нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;
  • ознайомлять з каталогами ТЗР;
  • ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;
  • видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.

Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.

На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

 

КОНТАКТНІ ДАНІ

працівників відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

 

(для надання інформації (консультацій) щодо учасників антитерористичної операції, які потребують протезування (ортезування) та інших технічних засобів реабілітації)

 

Прізвище, ім’я по батькові Посада Робочі контакти Мобільний телефон
Моха Олексій Юрійович начальник відділу  

тел. 281-08-49

тел./факс. 281-08-39

E-mail:dsiv_pilga@ukr.net

096-399-96-66
Шульга

Ірина Леонідівна

головний спеціаліст
Сосюра

Аліна Миколаївна

головний спеціаліст

 

ДОРОЖНЯ КАРТА щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції

Механізм забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200. Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених у Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від
22 лютого 2006 р. № 187, та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі – органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Куди звертатися:

до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

  • наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення керівництвом антитерористичної операції особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
  • довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;
  • рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;
  • довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);
  • витяг із протоколу засідання центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

У разі неможливості учасника АТО надати один із вказаних документів, структурний підрозділ соціального захисту населення може надіслати до Служби запит, до якого додає список осіб даного регіону за формою (додається), для отримання інформації з Єдиного державного реєстру учасників АТО щодо встановлення таким особам статусу учасника бойових дій.

Під час подання копій посвідчень, передбачених абзацом першим пункту 5 Порядку, особи надають їх оригінали для огляду.

КОНТАКТНІ ДАНІ

працівників відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

 

(для надання інформації (консультацій) щодо забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням)

 

Прізвище, ім’я по батькові Посада Робочі контакти Мобільний телефон
Моха Олексій Юрійович начальник відділу  

тел. 281-08-49;

тел. 281-08-55;

тел./факс. 281-08-39.

E-mail:dsiv_pilga@ukr.net

096-399-96-66
Шульга

Ірина Леонідівна

головний спеціаліст  
Сосюра

Аліна Миколаївна

головний спеціаліст  
Павлова Олена Олександрівна головний спеціаліст  

 

 

 

Алгоритм спрямування учасників АТО з відомчих госпіталів на реабілітацію в госпіталі для ветеранів війни.

На виконання Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 880/2014 «Про Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року», доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 24.11.2014 р. № 42513/1/1-14 щодо виконання пункту 9 Протокольного рішення Адміністрації Президента України стосовно соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України та протезування осіб, постраждалих під час АТО, проводиться реабілітація учасників АТО в госпіталях ветеранів війни.

Проведення реабілітаційних заходів учасникам АТО здійснюється з метою:

  • скорочення термінів відновлення пошкодженого здоров’я;
  • соціальної адаптації;
  • повернення пацієнтів в суспільство.

1. Загальні положення

В Україні ефективно функціонує мережа госпіталів ветеранів війни. В госпіталях створена сучасна лікувальна та матеріально-технічна база, яка налічує 8,5 тис. ліжок в усіх регіонах України. Госпіталі повністю укомплектовані кваліфікованими кадрами, що мають достатній досвід роботи з реабілітації учасників бойових дій.

Діяльність госпіталів визначена Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Частину першу статті 6 зазначеного Закону доповнено пунктом 19, у якому зазначено, що до осіб, які належать до учасників бойових дій, відносяться також: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

 2. Види реабілітації в госпіталях ветеранів війни

В госпіталях для ветеранів проводиться фізична, медична, психолого-психіатрична, елементи соціально-побутової реабілітації, підготовка до протезування.

І.    Медична реабілітація містить послуги з:

  1. Відновної терапії:
  • фізіотерапії;
  • механотерапії;
  • рефлексотерапії;
  • бальнеотерапії;
  • медикаментозного лікування;
  • нетрадиційних методів лікування;
  • інше.
  1. Відновної хірургії (у разі необхідності із залученням спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України):
  • реконструктивної хірургії;
  • пластичної хірургії;
  • інше.
  1. Стоматологічного протезування.
  2. Підготовки до протезування, ортезування.

ІІ.  Фізична реабілітація містить послуги з:

  • ерготерапії (працею);
  • кінезотерапії (рухом);
  • ЛФК;
  • масажу.

ІІІ. Психолого-психіатрична реабілітація містить послуги з:

  • консультування;
  • психологічної діагностики;
  • психологічної корекції;
  • психотерапії;
  • психіатричної допомоги, у тому числі медикаментозної.

ІV. Соціально-побутова реабілітація проводиться в межах можливостей лікувального закладу з елементами: розвитку навичок самообслуговування, пересування, орієнтування, спілкування, користування інформацією (у разі необхідності із залученням фахівців із соціальної реабілітації Міністерства соціальної політики України).

Проведення зазначених заходів спрямоване на:

  • розвиток медико-соціальної реабілітації постраждалих від бойових дій в сучасних умовах;
  • виконання індивідуальних програм реабілітації для учасників АТО;
  • покращення контролю за здійсненням реабілітації учасниками АТО;
  • раціональне використання кадрових і матеріальних ресурсів госпіталів ветеранів війни, їх спеціалізації та розширення відповідно до потреб часу;
  • залучення до реабілітаційного процесу спеціалістів інших закладів різного підпорядкування у разі необхідності;
  • створення сучасної інформаційно-аналітичної бази по контингенту пацієнтів-учасників АТО, їх потреб в реабілітації та її результатів.

Порядок направлення учасників АТО на реабілітацію  в госпіталях ветеранів війни

В госпіталь для ветеранів війни можуть бути скеровані:

  1. Учасники АТО – пацієнти відомчих госпіталів за рішенням військово-лікарської комісії відповідно до стану здоров’я з обов’язковим оформленням таких документів:
  • направлення за підписом начальника госпіталю;
  • виписний (перевідний) епікриз;
  • довідки військово-лікарської комісії;
  • посвідчення особи військовослужбовця.
  1. Учасники АТО, які продовжують службу в армії, МВС, СБУ тощо, можуть бути спрямовані на лікування та реабілітацію в госпіталь ветеранів війни виключно за направленням відомчого госпіталю при наявності вищезазначених документів.
  2. Учасники АТО – військовослужбовці, виписані з відомчого госпіталю і визнані непридатними до військової служби до отримання статусу учасника бойових, мають право бути госпіталізованими у госпіталі ветеранів війни за направленням військового комісара за місцем призову на підставі виписного епікризу із військового госпіталю, довідки військово-лікарської комісії, посвідчення особи військовослужбовця, довідки, що підтверджує участь в АТО.
  3. Учасники АТО – військовослужбовці у період відпустки в разі погіршення стану здоров’я звертаються в територіальний відомчий госпіталь (підстава – довідка про стан здоров’я з медичного закладу загальної мережі та направлення військового комісара за місцем призову), в якому вирішується подальший маршрут лікування і реабілітації.
  4. Учасники АТО, які отримали посвідчення учасника бойових дій в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, мають право самостійно звернутися в госпіталь для ветеранів війни з метою проходження лікування і реабілітації. При цьому направлення відомчого госпіталю або направлення військового комісара не оформляється.

Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни та Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів „Лісова поляна” проводять реабілітацію пацієнтів – учасників АТО за направленнями відомчих госпіталів та обласних госпіталів ветеранів війни.

Термін реабілітації у госпіталі ветеранів війни визначається військово-лікарською комісією відомчого госпіталю чи лікарсько-консультативною комісією госпіталю ветеранів війни. Після його закінчення пацієнт – учасник АТО – військовослужбовець знову направляється у відомчий госпіталь, де військово-лікарська комісія приймає рішення щодо подальшого лікування і реабілітації.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (10 тиждень 2016 року).

За 10 тиждень 2016 року по району зареєстровані 323 випадки захворювання на ГРВІ (грип – 7), показник становить – 47,9 на 100 тис. населення (показник епідпорогу 151,2), що нижче епідпорогового на 68,3%. В порівнянні з 09 тижнем спостерігається зменшення рівня захворюваності на 4,7%. Серед захворілих дітей до 17 років – 185. За 10 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 10 мешканців Полтавського району, серед них 2 дитина.