Що робити у разі радіаційної аварії?

Перше правило безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації – зберігайте спокій!
Те саме стосується і ситуацій, які ще не трапилися. Паніка та страх – це саме те, чого прагне ворог.
Сьогодні у своєму виступі Президент Зеленський не сказав нічого нового.
росія – це країна-терорист, від якої, як і від мавпи з гранатою, можна очікувати усього що завгодно. Загроза була, є і буде, аж поки ми остаточно не переможемо.
Втім, треба бути готовими. Завжди і до всього. Тому ділимося з вами основними правилами безпеки при радіаційній небезпеці.
Читайте і поширюйте, але не панікуйте! Не підігравайте ворогові.
P.S.
Йодна профілактика потрібна ЛИШЕ у випадку аварії, яка ВІДБУЛАСЬ. Йодид калію токсичний для організму та «не працює» наперед.
Тому ще раз: не панікуйте та не робіть необдуманих кроків.

Небезпека !

В літню пору року вкрай актуальною є тема про укуси змій. Незважаючи на весь досвід надавання допомоги при подібних отруєннях, ця проблема залишається відкритою. Отож, за механізмом токсичної дії отрути змій ділять на три групи:

– нейротоксичні – ті, які викликають параліч рухової та дихальної мускулатури, а також пригнічення дихального і судинного центрів головного мозку людини;

– геморагічної та місцево-некротичної дії;

– третя група включає в себе поєднання перших двох одночасно.

В організмі людини отрута змії розповсюджується по лімфатичній системі. Однак, в разі потрапляння безпосередньо в судини отрута розповсюджується кров’ю. В подібних випадках місцеві симптоми не встигають розвинутися і майже відразу у людини виникає вкрай тяжкий стан. Отрута змії з організму людини видаляється через шлунково-кишковий тракт, нирки та залози зовнішньої секреції.

Як виглядає клінічна картина при укусах змії. Насамперед, отрута змії впливає на зсідання крові людини. Після укусу, збудження людини змінюється різкою слабкістю, запамороченням, блідістю шкіри, прискореним серцебиттям, підвищенням артеріального тиску. В місці укусу виявляються дві колоті ранки, в місці знаходження яких розвивається гіперемія, набряк та патехіальні геморагії. Потім уражена кінцівка стає більш набряклою, шкіра на ній починає блищати, може набути багряно-синюшного забарвлення, інколи у місці ураження утворюються некротичні виразки. Далі в ураженій кінцівці з’являється лімфангаїт та флеботромбоз, а також збільшуються регіональні лімфатичні вузли.

Порушення системи зсідання крові може проявлятися розвитком глибокої гіпокоагуляції, крововиливом в серозні оболонки, а також шлунково-кишковими та носовими кровотечами. Стан людини різко погіршується, на фоні розвитку важкого шоку, який супроводжується ДВЗ-синдромом.

Інтоксикація досягає свого максимуму через 8-24 години, і може тривати до трьох діб.

Перша допомога при укусі змії починається з якнайшвидшого транспортування постраждалого до лікарні. Необхідно полегшити ранні прояви інтоксикації, іммобілізувати уражену кінцівку, забезпечити стан спокою для постраждалого та запобігти вживання засобів, які будуть сприяти вмоктуванню отрути (гіпертензивні засоби, алкоголь та ін.) Категорично заборонено накладати джгут на уражену ділянку, а також намагатися відсмоктати отруту ротом, розрізати місце укусу чи припікати його.

Наступним етапом є госпіталізація у відділення анестезіології та інтенсивної терапії з токсикологічним блоком, де за здоров’я та життя постраждалого будуть боротися кваліфіковані спеціалісти.

 

ЮЛІЯ БАБИЧ, лікарка-анестезіологиня відділення АІТ.

Інформація щодо реформування галузі охорони здоров’я та створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади

Нині в Україні продовжується реформування галузі охорони здоров’я. Наразі триває реформа вторинної спеціалізованої амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги.
Проведення відповідних реформ в державі закріплене на законодавчому рівні, а саме регламентовано постановою Кабінету Міністрів України № 174 від 28 лютого 2023 року «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».
У планах Міністерства охорони здоров’я України поділити заклади охорони здоров’я на кілька рівнів. Таким чином, буде сформована, так звана, спроможна мережа лікарень, а саме: надкластерні, кластерні та загальні заклади охорони здоров’я. Для кожної з них буде визначено свій перелік функцій.
Надкластерні заклади охорони здоров’я – створюються по одному за напрямками діяльності на область (госпітальний округ). Це багатопрофільний заклад обласного рівня для дорослих і дітей, який надає високоспеціалізовану медичну допомогу.
Кластерні заклади охорони здоров’я – надають спеціалізовану медичну допомогу і створюються з розрахунку один на 150 тис населення у містах обласного значення.
Лікарні загального типу – будуть надавати базову медичну допомогу за шістьма напрямками медичного обслуговування.
На думку Міністерства охорони здоров’я України, такий розподіл має на меті сформувати в Україні мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечуватиме медичне обслуговування у межах відповідного госпітального округу та надасть змогу організувати належну якість обслуговування, своєчасність та доступність для населення.
28.03.2023 року розпорядженням начальника обласної військової адміністрації № 185 створена робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу до складу якої увійшли представники територіальних громад області в тому числі і Полтавської міської територіальної громади.
Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради надав на розгляд та погодження до Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації проект моделі спроможної мережі закладів охорони здоров’я та плани розвитку закладів охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади.
Після погодження плану розвитку Полтавського госпітального округу на рівні Міністерства охорони здоров’я України з наступним затвердженням його обласною військовою адміністрацією будуть прийняті відповідні організаційні заходи щодо створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади.
Процес творення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади буде відбуватися шляхом визначення закладів, які увійдуть до спроможної мережі, а це 3 кластерних заклади, та 2 загальних заклади охорони здоров’я та три центри первинної медико-санітарної допомоги.
Заклади охорони здоров’я, які не надають необхідну кількість напрямків медичної допомоги та не відповідають жодному із зазначених критеріїв мають бути реорганізовані шляхом приєднання до закладу, який увійде до спроможної мережі. Це дасть можливість і надалі надавати необхідний спектр медичних послуг для населення та забезпечити доступну та якісну медичну допомогу.
В процесі реорганізації скорочення відбуватиметься за рахунок не медичного персоналу, а переважно адміністративно-господарського та посад з дублюючими функціями.
Пріоритетом для подальшого розвитку галузі охорони здоров’я громади, як і раніше, залишається збереження кадрового потенціалу зі збереженням медичних функцій, які раніше надавалися в цих закладах.

Клініко-діагностична лабораторія до Ваших послуг.

Одним із структурних підрозділів нашого підприємства є клініко-діагностична лабораторія, яка оснащена сучасним високотехнологічним обладнанням.

Лабораторією виконується широкий спектр різноманітних досліджень, серед яких: біохімічні, гематологічні, загально-клінічні, цитологічні тощо.

Також звертаємо вашої уваги, що дослідження проводяться на сучасному обладнанні від провідних виробників.

Заклад законтрактований Національною службою здоров’я України і тому в межах державної Програми медичних гарантій всі лабораторні дослідження пацієнтам проводяться виключно на безоплатній основі.

Запрошуємо всіх бажаючих пройти комплексне лабораторне обстеження.

 

ЛАРИСА НІЦАК, – завідувачка клініко-діагностичною лабораторією.

Догляд за новонародженою дитиною вдома.

Прості та зрозумілі поради допоможуть вам доглядати за вашою дитиною вдома та вчасно звернутися за необхідності до медиків.

 1. Купаємо дитину кожен день. Перші два тижні поки очищується пупок від пуповини, воду потрібно кип’ятити. Температура води 37 С0. Два рази на тиждень купаємо з дитячим милом,можна додавати відвари трав (череда,ромашка). Пуповину змиваємо на протязі дня при кожній зміні памперса перекип’яченою теплою водою стерильною ватою і просушуємо сухою стерильною ватою. З клемою купати можна. Пупок памперсом не прикриваємо поки він очищається від пуповини.
 2. Гуляємо з дитиною на вулиці починаючи з дня виписки, по 10 хвилин додаємо кожного дня доводимо до години, потім гуляємо скільки хочемо. На відкрите сонце не виставляємо.
 3. До 6 місяців годуємо тільки грудним молоком. В 6 місяців вводимо прикорми продовжуємо годувати грудьми до двох років. Якщо не вистачає грудного молока догодовуємо тільки адаптованими сумішами. Коров’яче, козяче молоко дітям до двох років не даємо.
 4. Вітамін Д3 даємо кожен день до двох років 400 МО. на добу. Вітамін К1 даємо один раз в тиждень 1капсулу (в той день тижня що ви народили) на капсулі є кришечка яка скручується і видавлюється вміст капсули в ротик перед годуванням.
 5. Спить дитинка в окремому ліжечку на твердій поверхні без перин, подушок тільки на спині або на боці,голову повертаємо на різні сторони. На животі спати не можна. На животик викладаємо перед годуванням коли ви поряд з дитиною. Температура повітря там де спить дитина 20-22 С0 вологість 40-60 відсотків.
 6. Звертаємось до лікаря коли у дитини:

– температура більш ніж 37,5 С0 яка триває більше 3-х годин і не збивається парацетамолом або ібупрофеном.

– дитина млява відмовляється від їжі, або дитина дуже збуджена тривалий час, є судоми.

– дитина погано дихає менш ніж 30 разів за хвилину або частіше ніж 60.

– у дитини , при жовтяниці, жовті стопи або долоні.

– у дитини є ціаноз(синюшність) шкіри або слизових.

– у дитині більше 8 випорожнень на добу.

Пам’ятайте! Краще звернутися за медичною допомогою за перших ознак проблеми зі здоров’ям дитини, а ніж потім наздоганяти згаяний час.

 

 

ЛЮДМИЛА ВОЛОШИНА, лікарка-неотологиня акушерського відділення.

Фотоконкурсі «Я і моя робота»!

Лікар – анестезіолог  закладу Юлія Бабич прийняла участь у фотоконкурсі  «Я і моя робота».

Фотоконкурс  був приурочений  до Дня медичного працівника та проводився інтернет – виданням  «0532.ua».

За підсумками голосування Юлія Бабич зайняла друге місце.

Адміністрація та колектив закладу вітають пані Юлію з почесним 2 місцем.

Вдосконалення навичок.

12 червня 2023 року лікарка-анестезіологиня відділення АІТ Юлія Бабич провела з персоналом підрозділу додаткове навчання щодо належного забезпечення виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.2021 р. №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення».

Медичні працівники відділення анестезіології з ліжками інтенсивного лікування довели глибокі знання з гігієни рук та дотримання вимог інфекційного контролю. Тренінг був проведений безпосередньо у відділення, де кожен медичний працівник теоретично та практично довів свої знання.

 

Шановні колеги!

09.06.2023року стартував фотоконкурс до дня медичного працівника, оголошений інтернет-виданням 0532.ua. Наш лікар-анестезіолог Бабич Юлія є його учасницею. Переходимо за посиланням та підтримуємо голосом нашу молоду колегу https://www.0532.ua/photo/1525

Профілактика дитячого травматизму.

Дитячий травматизм – це травми, які виникають внаслідок нещасних випадків або необережності в дитячому віці. Це можуть бути порізи, опіки, переломи, вивихи, травми голови, травми хребта та інші травми.

Дитячий травматизм може бути викликаний різними факторами, такими як:

 1. недостатній контроль батьків або опікунів над дітьми;
 2. недостатній контроль над дітьми на вулиці або вдома;
 3. неналежне використання техніки, такої як автомобілі, велосипеди, ролики, скейти та ін.;
 4. неналежне зберігання та використання гострих та небезпечних предметів;
 5. неналежне використання дитячих іграшок;
 6. недостатній контроль над споживанням алкоголю та наркотиків батьками або підлітками;
 7. неналежне використання лікарських препаратів або домашньої аптечки;
 8. попередження дитячого травматизму може бути важливим кроком до забезпечення безпеки та здоров’я вашої дитини.

Найважливішим кроком у попередженні дитячого травматизму є нагляд за дітьми. Батьки та опікуни повинні бути уважними та завжди контролювати своїх дітей. Вони повинні бути свідомими та розуміти, що дитина може бути небезпечною для себе та інших.

Батьки повинні віддавати перевагу безпечним іграшкам та інвентарю. Дітям необхідно надавати тільки ті іграшки та інвентар, які відповідають їх віку та розумінню. Дитячі іграшки мають бути безпечними, не мати гострих кутів та не бути небезпечними для здоров’я.

Діти повинні бути навчені безпечному користуванню технікою, такою як велосипеди, ролики та скейти. Вони мають носити захисні шоломи та інші засоби захисту. Батьки повинні завжди контролювати дітей, коли вони користуються технікою.

Батьки повинні зберігати гострі та небезпечні предмети поза досяжністю дітей. Необхідно утримувати хімічні речовини, лікарські препарати та інші небезпечні речі у закритих шафах або ящиках.

Діти повинні бути навчені безпечному поводженню на вулиці та переходу дороги. Вони повинні знати правила дорожнього руху та носити яскраві та відбивні елементи, щоб їх було видно здалеку.

Діти повинні бути навчені безпечному поводженню у воді. Вони повинні носити жилети, коли перебувають на воді, та бути під наглядом дорослих. Батьки повинні також переконатися, що діти знають, що робити у випадку, якщо вони потраплять у небезпеку у воді.

Деякі захворювання можуть збільшувати ризик травматизму у дітей. Таким чином, важливо, щоб діти були вакциновані проти захворювань, таких як кір, кашлюк та дифтерія. Також важливо забезпечити правильний харчовий раціон для дітей, щоб запобігти хворобам, які можуть призвести до травматизму.

Діти повинні бути навчені першої допомоги, щоб вони знавали, що робити у випадку травми або іншої небезпеки. Батьки можуть навчити дітей простим технікам першої допомоги.

Діти повинні бути навчені вивченню свого середовища навколо. Вони повинні знати, які речі можуть бути небезпечними та як їм уникнути небезпеки. Наприклад, діти повинні знати, що не можна залазити на дерева, якщо вони не є безпечними, а також як поводитися поблизу води.

Багато травматичних подій трапляються в домашньому середовищі. Тому важливо забезпечити безпечну домашню обстановку. Батьки повинні переконатися, що діти не мають доступу до небезпечних предметів, таких як ножі, ліки або рідини, які можуть бути отруйними. Також важливо переконатися, що діти не можуть впасти з вікон або балконів, що двері й вікна закриваються належним чином, щоб діти не могли вилазити самостійно. Завжди має бути вільний доступ до вогнегасників і першої допомоги.

Травматизм серед дітей є серйозною проблемою, яка може мати довгострокові наслідки на фізичне та психічне здоров’я дитини. Профілактика дитячого травматизму це ряд заходів, що допоможуть запобігти травмам та зберегти здоров’я дитини. Батьки повинні бути уважні та відповідальні, стежити за дітьми та навчати їх правильним поведінкам у різних ситуаціях. Окрім того, дитина повинна бути навчена першої допомоги та знати, як діяти у небезпечних ситуаціях.

Попередження дитячого травматизму – це важлива справа, яка потребує спільних зусиль всіх членів суспільства. Чим більше людей знає про профілактику травм серед дітей, тим більше шансів на зменшення кількості травматичних подій. Тому, нехай ця стаття стане початком належного виховання та попередження травм серед дітей, щоб кожна дитина мала можливість вирости здоровою та щасливою.

 

ЄВГЕНІЯ СТЄПАНОВА, лікар-травматолог поліклінічного відділення.

Для майбутніх мам.

Сьогодні ми розкажемо вам про наше відділення. Акушерське відділення є надзвичайно важливою частиною будь-якої лікарні, де ми надаємо допомогу та підтримку майбутнім мамам і новонародженим дітям.

Наше пологове відділення має на меті забезпечити високий рівень медичної допомоги та емоційної підтримки наших пацієнток. Ми розуміємо, що народження дитини є особливою та неповторною подією в житті кожної жінки, тому ми прагнемо зробити цей процес як найкомфортнішим і безпечним для наших пацієнток.

Основні принципи, якими ми керуємося в роботі нашого відділення, включають:

 • індивідуальний підхід. Ми враховуємо унікальні потреби та бажання кожної жінки, забезпечуючи персоналізований підхід до кожних пологів;
 • підтримка природних пологів. Ми підтримуємо бажання жінок народжувати максимально природно та використовуємо різноманітні методи знеболення, такі як дихальні техніки, позиції для пологів та масаж. Наш медичний персонал надає необхідну підтримку та навчання, щоб забезпечити комфорт та безпеку під час цього процесу;
 • безпека. Ми дотримуємося найвищих стандартів безпеки, маємо кваліфікований медичний персонал, який вміє швидко реагувати на будь-яку непередбачену ситуацію;
 • комфорт. Створюємо затишну та спокійну атмосферу для наших пацієнток, забезпечуючи комфортне ліжко, приватні приміщення та можливість відчувати підтримку близьких під час пологів;
 • емоційна підтримка. Розуміємо, що пологи можуть бути емоційно виснажливими, тому ми забезпечуємо нашим пацієнткам постійну підтримку та розуміння. Наші лікарі, акушерки та медсестри прислуховуються до потреб і бажань кожної жінки, надають психологічну підтримку в найважливіші моменти;
 • інформоване рішення. Ми підтримуємо концепцію інформованого вибору, надаючи нашим пацієнткам необхідну інформацію про різні методи пологів, профілактичні заходи та можливі ускладнення. Віримо в важливість участі жінок у процесі прийняття рішень, дозволяючи їм бути активними учасниками своїх пологів;
 • післяпологовий період. Наша підтримка не закінчується після народження дитини. Ми надаємо післяпологовий догляд як мамі, так і новонародженому, забезпечуючи необхідні медичні аналізи, консультації щодо грудного вигодовування, догляду за дитиною та психологічну підтримку для породіллі.

Наше відділення прагне створити незабутній досвід народження дитини для кожної жінки, забезпечити комфорт, безпеку і емоційну підтримку наших пацієнток, надаючи їм індивідуальний підхід та враховуючи їх потреби і бажання.

Колектив відділення складається з висококваліфікованих медичних спеціалістів, які мають багаторічний досвід у сфері акушерства і гінекології. Ми постійно підтримуємо свої навички і знання, беручи участь у наукових семінарах і навчальних програмах. Крім того, ми розуміємо важливість співпраці з батьками та родичами, вітаємо їх у нашому відділенні і надаємо можливість бути присутніми під час пологів, забезпечуючи їм зручні умови для підтримки роділлі і створюючи сприятливу атмосферу між батьками і дитиною.

Наш колектив пишається своїми передовими технологіями та устаткуванням, що допомагають забезпечити захист і комфорт під час пологів і після них. Ми використовуємо сучасні методики в акушерстві, моніторингу плоду та перинатальної діагностики, щоб забезпечити оптимальний результат для наших пацієнток. У нашому пологовому відділенні ми ставимо пацієнтку і її дитину на перше місце, прагнемо зробити пологи незабутніми, позитивними та безпечними для кожної жінки, яка обирає наше відділення.

Команда професіоналів готова надати медичну допомогу та підтримку на кожному етапі пологів, віримо в природну силу жінки та важливість партнерства між медичним персоналом та сім’єю під час народження. Наше пологове відділення зосереджується на індивідуальному підході до кожної жінки, надаючи їй необхідну підтримку, інформацію та навички для самовизначення у цьому незабутньому періоді.

Запрошуємо вас долучитися до нашої спільноти сімей, які з довірою обирають наше пологове відділення для народження своїх дітей. Разом ми створимо особливі моменти, емоції та безцінні спогади про народження вашої дитини.

Якщо у вас є будь-які запитання або потреба у додатковій інформації, будь ласка, звертайтесь: контактний телефо (0532) 60-96-96 або на e-mail: odoc9967@gmail.com

 

АРТЕМ БІЛАШОВ, лікар акушер-гінеколог акушерського відділення.