Як подолати гіпертонію.

Гіпертонічна хвороба (гіпертонія) або артеріальна гіпертензія – це захворювання серцево-судинної системи, яке проявляється систематичним підвищенням артеріального тиску понад 139/89 мм. рт. ст. Чим вищий показник кров’яного тиску, тим складніше працює серце. При вперше в житті виявленому підвищеному АТ необхідно звернутися до сімейного лікаря й пройти відповідне обстеження;
якщо діагноз підтвердиться, ні в якому разі не займатись самолікуванням;
єдиного і універсального засобу лікування і профілактики гіпертонічної хвороби не існує;
лікування триває довго і спрямоване на зниження АТ до нормальних величин, за яких пацієнт почуває себе добре;
Щоб поліпшити якість життя при гіпертонії, необхідно регулярно контролювати свій артеріальний тиск. Сучасні методи діагностики і лікування гіпертонії дозволяють успішно контролювати стан пацієнтів з артеріальною гіпертензією і попереджати страшні ускладнення – втрату зору, аритмію, серцеву недостатність, інфаркт міокарду, інсульт.
Слід знати, що підвищення артеріального тиску – навіть стійке, але незначне – це ще не артеріальна гіпертонія. Але звернути увагу і вживати заходів необхідно в будь-якому випадку.
Найпоширенішими і небезпечними ускладненнями, які може викликати гіпертонічна хвороба, є:
гіпертонічний криз;
геморагічні або ішемічні інсульти при порушенні мозкового кровообігу;
нефросклероз (первинно зморщена нирка);
серцево-судинна недостатність;
Артеріальна гіпертензія – це діагноз, з яким можна жити десятиліття, не наражаючи себе на ризик серцевих нападів чи інсультів, але  тільки за умови безперервного лікування під контролем лікаря Не призначайте собі лікування самостійно, почувши телевізійну рекламу, або за порадою рідних та друзів, які не мають відповідної освіти.
Памятайте, що здоровий спосіб життя, своєчасний візит до лікаря та виконання всіх рекомендацій та призначень, самоконтроль артеріального тиску-це ті пріоритети що повинні бути нормою Вашого життя.

 

ГАННА ОВЧАРОВА, лікар- кардіолог поліклінічного відділення.

Важливість ультразвукового дослідження під час вагітності.

У сучасній практиці лікаря акушера-гінеколога ультразвукова діагностика (УЗД) – це одне з найважливіших обстежень. Пренатальне ультразвукове дослідження (або сонограма) – це вид обстеження під час вагітності, який перевіряє здоров’я та розвиток Вашої дитини. Лікар акушер-гінеколог (спеціалізований з даного виду досліджень) проводить УЗД під час вагітності з багатьох причин.

Іноді УЗД проводять, щоб перевірити Вашу дитину та переконатися, що вона правильно розвивається. В інших випадках Ваш лікар жіночої консультації призначає ультразвукове дослідження після виявлення проблеми.

Під час дослідження ультразвукові хвилі проходять через Ваші м’які тканини за допомогою датчика, які перетворюються на зображення на екрані. Цей метод діагностики не утворює випромінювання, як при рентгенографії, щоб побачити дитину, і тому це зовсім безпечно на всіх етапах вагітності.

Що можна визначити при УЗ-дослідженні під час вагітності?

За допомогою пренатального УЗД лікар:

 • оцінює ступінь розвитку плоду;
 • виявляє певні ускладнення та захворювання, пов’язані з вагітністю.

Причини, за якими Ваш лікар може запропонувати виконати УЗД:

 • підтвердити вагітність;
 • перевірити наявність позаматкової вагітності, нерозвиваючу вагітність, викидень або інші ускладнення раннього терміну вагітності;
 • визначити точний термін вагітності (+/- 2 доби);
 • перевірити ріст, рухи та частоту серцевих скорочень ембріона та плода;
 • визначити кількість ембріонів або плодів;
 • оглянути Ваші тазові органи, такі як матка, яєчники та шийка матки;
 • перевірити кількість навколоплідних вод та цілісність плідного міхура;
 • перевірити розташування плаценти та її стан;
 • перевірити положення дитини в матці;
 • виявити проблеми з органами, м’язами, чи кістками плода;
 • ультразвук також є важливим інструментом, який допомагає лікарю перевіряти вроджені вади (захворювання, з якими народжується дитина).

Для чого проводитися УЗД в І триместрі і в якому терміні?

УЗД – скринінг 1 триместру вагітності робиться в 11-13 тижнів. Він виявляє ймовірність розвитку деяких патологічних змін, наприклад, дефект передньої черевної стінки, нервової трубки, певні генетичні зміни. Разом з біохімічними маркерами вдається виявити загрозу переривання вагітності та фетоплацентарну недостатність.

Для чого проводиться УЗД ІІ у триместрі і в якому терміні?

Анатомічне УЗД або 20-тижневий УЗД скринінг. Під час цього ультразвукового дослідження можливо побачити стать Вашої дитини (якщо Ваша дитина займає зручне положення для огляду своїх статевих органів), виявити вроджені розлади, такі як вовча паща, або виявити серйозні захворювання, пов’язані з мозком, серцем, кістками чи нирками дитини. Якщо Ваша вагітність протікає добре і без ускладнень, Ваше 20-тижневе УЗД може бути Вашим останнім УЗД під час вагітності.

Скринінг під час вагітності виявляє можливість вроджених вад розвитку або хромосомних аномалій в майбутнього малюка. Пренатальний скринінг проводиться, аби виключити ймовірність розвитку в дитини вроджених синдромів Дауна, Патау, Едвардса, дефектів нервової трубки та інших аномалій малюка та плаценти. Варто зазначити, що найрозповсюдженіша хромосомна аномалія: синдром Дауна. Ультразвук також є частиною біофізичного профілю (BPP), тесту, який поєднує ультразвук із нестресовим тестом, щоб оцінити, чи отримує Ваша дитина достатню кількість кисню.

Для чого проводиться УЗД в ІІІ триместрі і в якому терміні?

Для того щоб оцінити розвиток плода та провести комплексну підготовку до пологів, проводиться УЗД 3 триместру. Це комплексна діагностика, яка дозволяє провести обстеження плода та здоров’я майбутньої матері, уточнити ті проблеми, які були виявлені раніше. Також під час цього дослідження проводиться обстеження характеру навколоплідних вод, плаценти та кровотоку в основних судинах плоду та матері, вимірюється вага дитини з точність +/- 100 грамів.

 

 

ЛЮДМИЛА ШЕРЕМЕТ, лікар ультразвукової діагностики.

Фізіотерапевтичні методи у комплексному відновному лікуванні.

Пацієнти із захворюваннями і наслідками травм опорно-рухового апарату потребують застосування фізіотерапевтичних методів у комплексному відновному лікуванні. Магнітотерапія і лазерні промені сприяють зменшенню набряку, запалення, покращують кровообіг, прискорюють відновлення зв’язок та суглобів. Ультразвукова терапія дозволяє лікувати і запобігати утворенню контрактур, зменшує рубці. Електричні струми заданих параметрів зменшують напругу м’язів, втамовують біль, стимулюють ослаблені та зденервовані м’язи, що пришвидшує відновлення функціонування кінцівок.
Фізіотерапевтичний кабінет нашого підприємства є добре оснащеним, а кваліфікований і досвідчений персонал відпускає процедури на високому професійному рівні. Проводяться різноманітні види електротерапії (електрофорез лікувальних розчинів та мікроелементів, діадинамотерапія та ампліпульстерапія при больових синдромах), дарсонвалізація та магнітотерапія для покращення кровообігу та заживлення, ультразвукова терапія та фонофорез лікувальних препаратів, високочастотна та мікрохвильова сантиметрова терапія. Проводиться ультрафіолетове опромінювання загальне, місцеве та тубус-кварц слизових носа і ротоглотки, інгаляції ультразвукові та за допомогою небулайзера. Також застосовуються сучасні методи фізіотерапії, такі як біоптрон-терапія, лазерна та КВЧ-терапія. Працює потужний фізіотерапевтичний комплекс BTL-400 PREMIUM, який дозволяє проводити процедури одночасно двом пацієнтам. За допомогою комплексу проводяться різноманітні процедури з електротерапії, в тому числі інтерференцтерапії, всі види електростимуляції та комбіновану електро-ультразвукову терапію. Він широко застосовується при захворюваннях та травмах опорно-рухового апарату, артрозо-артритах, контрактурах, невритах, невралгіях, проявах остеохондрозу хребта та багатьох інших хворобах.
Також працює сучасний апарат ударно-хвильової терапії. Ударна хвиля на сьогодні є одним з найбільш ефективних способів лікування захворювань опорно-рухового апарату з больовим синдромом, які займають одне з перших місць за поширеністю. Ударна хвиля являє собою короткий потужний імпульс тиску. Цей імпульс проникає через гель в м’які тканини і впливає на уражені тканини. Під дією ударних хвиль покращується мікроциркуляція, руйнуються кальциновані фібробласти і усувається біль. Основними показами для ударно-хвильової терапії є п’яткова шпора, підошовний фасциіт, ахілодинія, епікондиліт, больові тригерні точки.
До кожного пацієнта застосовується індивідуальний підхід і підбір курсу лікування. Процедури відпускаються за призначенням лікаря з урахуванням супутньої патології та протипоказань. Це дозволяє ефективно та безпечно надавати допомогу населенню.

 

МАРИНА ЦВИК, лікар-фізіотерапевт.

Вітаємо з професійним святом медичних сестер!

Вітаємо Вас з професійним святом, яке присвячене людям найблагороднішою професії! Ваше покликання – допомагати людям бороти недуги, полегшувати біль та страждання, сприяти збереженню здоров’я і життєвої активності. Нехай Ваш професійний шлях, наші дорогі медичні сестри, супроводжується вдячністю пацієнтів, перемогами та успіхами, щирою повагою колег!