Про роботу відділу інфекційного контролю.

В сучасному світі, де медична діагностика і технології постійно розвиваються, важливо забезпечити безпеку хворих та персоналу лікувального закладу від інфекційних захворювань. Одним із ключових елементів у цьому процесі є відділ з інфекційного контролю.

Відділ з інфекційного контролю в КП «Полтавська ЦРКЛ ПМР» відіграє стратегічну роль у попередженні та контролі інфекційних захворювань. Його завданням є забезпечення виконання стандартів та процедур безпеки в усіх відділеннях та на всіх рівнях закладу.

Відділ з інфекційного контролю:

– постійно визначає та розробляє стандарти та процедури для попередження поширення інфекцій. Це включає в себе правила використання антисептиків, процедури стерилізації обладнання, та розробку планів реагування на можливі випадки інфекцій;

– згідно графіку проводить навчання серед медичного та немедичного персоналу щодо питань інфекційного контролю;

– забезпечує проведення тренінгів та регулярне оновлення знань медичного та немедичного персоналу стосовно найефективніших методів попередження інфекцій;

– проводить моніторинг захворювань,  аналіз їх поширення та вивчає можливі варіанти їх попередження. Це допомагає вчасно реагувати на потенційні епідемії та забезпечує оптимальний рівень безпеки для пацієнтів та персоналу. Отже за 11 місяців 2023 року випадків та спалахів інфекцій пов’язаних з наданням медичної допомоги не зареєстровано;

– проводить контроль за особами, які можуть бути носіями інфекційних агентів та розробляє стратегії їх ізоляції, а також лікування для попередження поширення захворювань.

– запроваджує посилені заходи безпеки в критичних зонах, таких як інтенсивна терапія та хірургічні відділення, що потребують додаткового контролю інфекцій. Відділ з інфекційного контролю розробляє та впроваджує додаткові заходи безпеки в цих критичних зонах.

Виходячи з вищевикладеного відділ інфекційного контролю є необхідним елементом лікувального закладу, оскільки він грає ключову роль у забезпеченні безпеки для пацієнтів та персоналу. Його робота полягає в постійному вдосконаленні та впровадженні стратегій для ефективного контролю інфекцій та попередження їх поширення в закладі охорони здоров’я.

 

НІНА КАРПЕНКО, завідувачка відділом інфекційного контролю.

Люди з жагою до життя, силою волі та духу.

Щороку 3 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, який був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей, які потребують особливої турботи, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, та нагадати людству про його обов’язок виявляти милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Серед нас живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою.

Ці люди- сильні духом, мужні, терплячі і чисті душею . Їм щодня доводиться боротися не лише з власною недугою, а й досить часто – відстоювати своє право на участь у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Тому з кожним роком більша увага в державі приділяється  людям з інвалідністю,  медико-соціальному захисту, поліпшення якості життя цих людей, адаптації у суспільстві, забезпеченню реабілітаційних заходів з урахуванням трудових рекомендацій із зазначенням дозволеного характеру роботи та умов праці.

Людина з інвалідністю – повинна відчувати себе рівним серед рівних .Особи з обмеженими фізичними можливостями потребують до себе підвищеної уваги. До кожної з неї необхідно підбирати індивідуальний підхід:

– не варто акцентувати увагу на інвалідності людини;

– не варто  підкреслювали фізичні чи інтелектуальні порушення людини;

– запитуйте про потребу в допомозі в людини з інвалідністю перед тим, як допомогти;

– без дозволу  не торкайтесь  людей з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування.

Якщо у вас є дві руки, дві ноги і голова на плечах – не скаржтесь, що ви чогось не можете. Люди з обмеженими можливостями, показують усім нам приклад мужності, стійкості, героїзму та відданості досягають дивовижних успіхів. Повір у свої сили, і недосяжне стане реальним.

 

 

ОКСАНА ГОНДА, лікар-терапевт.

 

 

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради в черговий раз наголошує, що у міських медичних закладах, які уклали договір з Національною службою здоров’я України надають медичні послуги безкоштовно, в рамках Програми медичних гарантій.
Під час стаціонарного лікування пацієнт може отримувати безоплатно ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які заклади закуповують самостійно.
Чи входять призначені ліки до Національного переліку можна дізнатися на сайті https://Likicontrol.com.ua.
Чи є ліки у закладі – можна перевірити на інформаційних стендах у відділеннях та сайті http://poltava.liky.ua.
Безоплатна медична допомога доступна за направленням від сімейного чи лікуючого лікаря (за винятком гінеколог, стоматолог, психіатр) та у невідкладних станах.
У разі необхідності телефонуйте на «гарячу лінію» Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради з 8.00 до 17.00 в робочі дні за тел.. 050-505-29-59.Возможно, это изображение текст