Не просто але можливо!

Обмежене фінансування, безліч проблем та потреб, ось реалії сьогоднішньої медицини. Але якщо мати бажання, постійно шукати шляхи його реалізації, можна дійсно досягти успіху. Зробити щось, що покращить умови обслуговування пацієнта та роботи медичного персоналу. З цього приводу коротко в словах але багато по суті:

на території неврологічного відділення Полтавської центральної районної клінічної лікарні проведене відновлення асфальтного покриття.

Machuh11

Оперативно про нагальне.

27 листопада 2015 року на медичній раді Полтавської центральної районної клінічної лікарні, з залученням фахівців комунального закладу «Полтавський районний центр первинної медичної допомоги», проводилось обговорення нагальних питань: щодо готовності медиків району до роботи в період підвищення рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип; про стан організації та реалізації заходів з вакцинації дитячого населення проти поліомієліту. Розглянули фахівці стан надання неврологічної допомоги населенню Полтавського району. Наявні можливості щодо покращення її складових, особливо в частині профілактичних заходів.

Не оминуло уваги присутніх і питання експертизи тимчасової непрацездатності, первинного виходу на інвалідність.

Звернення громадян.

З метою забезпечення виконання Указу Президенту України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» в районі впроваджується комплекс організаційних заходів.

Всього за 9 місяців 2015 року фахівцями центральної районної клінічної лікарні розглянуті 77 звернень. 56 безпосередньо звернулися на особистий прийом, 21 надійшли із інших установ та організацій. По структурі звернень: 15 становили заяви та клопотання; інформаційні запити – 51 та зареєстровано 11 скарг. Всі звернення були розглянуті фахівцями у відповідності до вимог чинного законодавства. На 22 надані роз’яснення та необхідна інформація, 55 в межах визначеної компетенції вирішені позитивно.

Адміністрацією та медичними працівниками лікарні постійно проводиться робота з профілактики можливих негативних звернень.

ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ.

З метою організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції за бюджетною програмою КПКВК 2505150 постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 затверджено  Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної        реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації організовує направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.

Реабілітаційні послуги надаються отримувачу в реабілітаційних установах, з якими Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

До заяви додається:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

(Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

Управління соціального захисту населення:

– реєструє зазначені вище документи;

– видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи.

Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні. Термін перебування у реабілітаційній установі становить не менше 14 днів.

Отримувач приймається до реабілітаційної установи на підставі направлення на психологічну реабілітацію.

Станом на 20.10.2015 Службою визначено 2 переможця (реабілітаційні установи):

-ДП “Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” – 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, е-mail:berminvodysanatory@ukr.net. Вебсайт санаторію:www.berminvody.com.ua.

ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” – 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4- 87-10, 4-88-41, факс (04849) 4-88-41

Менський санаторій «Остреч»- 15600, Чернігівська обл., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12, факс (04644)2-14-00; е-mail:sanostrech@ukr.net. Веб-сайт санаторію: http://www.ostrech.org.

ТОВ “Санаторій “Феофанія” – 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27, тел. (044)469-56-71, 526-71-12; е-mail: sanatoriy-feofaniya@ukr.net.

 За більш детальною інформацією звертатися за адресою: м.Полтава, вул.Короленка,7 каб. 7 , або за телефоном 500735

Ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

За останньою інформацією Центру грипу та ГРВІ Державного закладу “Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України” та Держсанепідслужби України, за період 09-15 листопада 2015 року показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги і знаходяться в межах від -11,7 % в Хмельницькій до -77,9 % в Івано-Франківській областях.

За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіло 149 362 особи, із них 67,2 % становлять діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України більше, ніж за минулий тиждень на 3,1 % та складає 34,9 на 10 тисяч населення.

Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована в Київській – 59,4, найменша у Харківській областях – 14,0 на 10 тис. населення. За доступними даними інтенсивні показники захворюваності в Донецькій та Луганській областях становлять відповідно 28,3 та 33,3.

За звітний тиждень динаміка госпіталізованих збільшилась в порівнянні з минулим тижнем на 2,0 %, кількість госпіталізованих – 4 779 осіб (3,2 % від

загальної кількості захворілих), із них 75,6 % становлять діти до 17 років.

Летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону вакциновано проти грипу 38 716 осіб, що становить 0,1 % від загального населення України.

Питома вага дітей щеплених проти грипу становить 21,0 %.

По Полтавському району за 45 тиждень (з 02 по 08.11.2015 року) зареєстровані 309 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), показник становить – 45,8 на 100 тис. населення (показник епідпорогу 88,2), що нижче епідпорогового на 48,0%. В порівнянні з 44 тиждень спостерігається зниження захворюваності на 11,0%. Серед захворілих дітей до 17 років – 159. За 45 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 14 мешканців Полтавського району, із них 1 дитина.

Про це треба пам’ятати кожного дня!

Про це багато пишуть і говорять, над подоланням цієї проблеми працюють безліч людей різних фахів і в багатьох країнах світу, але «чума ХХ сторіччя» (вірус імунодефіциту людини) і надалі калічить людські судьби та вбиває життя.

ВІЛ/СНІД є однією з найболючіших проблем, з якими зіткнулося людство у ХХ столітті та увійшло у ХХІ. Проблема СНІДу є особливо гострою і безжалісною, а масштаби поширення цієї хвороби приголомшують. А однією з основних причин росту кількості хворих на ВІЛ/СНІД серед населення є дефіцит знань.

Кожного року, 1 грудня, вся світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом, який служить нагадуванням про необхідність об’єднати зусилля в боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції. Проходять гучні акції, а їх організатори вишукують все більш ефективні методи, як достукатися до населення. І при цьому навіть офіційна статистика свідчить, що у нас не все гаразд з протидією ВІЛ/СНІДу.

В чому ж причина неефективності, хто недопрацьовує? Може медики «мало бігають» за людьми віднесеними до груп ризику, а може громадські організації не можуть добрати саме тих потрібних слів для порозуміння? Ну звісно і «основний диригент» держава має свою частку критики. А може все ж таки проблема в нас самих – скажемо відверто, ми забуваємо про небезпеку, ігноруємо елементарні правила захисту і ретельно починаємо шукати винних лише коли змінити щось вже неможливо, на сьогодні поки, що не можливо……

Не буду вкотре перевантажувати людей інформацією, як запобігти зараженню на ВІЛ. Інформація у вільному доступі. Від яскравих і легкозрозумілих пам’яток до дуже глибоких та професійних матеріалів. Закликаю пам’ятати про загрозу кожного дня, а не кілька разів на рік, віддаючи данину моді.

Кожен обирає свій шлях сам! Так цінуймо здоров’я і життя! Втратити його легко, а повернути неможливо.

 

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Полтавської центральної районної клінічної лікарні Р.В. Радченко

План заходів з проведення тижня безпеки дорожнього руху.

  ЗАТВЕРДЖУЮ

Головний лікар Полтавської

центральної районної клінічної лікарні

__________ Мехедько О.А.

«30» жовтня 2015 року

 

 

 

 

 

ПЛАН

заходів з проведення Тижня безпеки дорожнього руху у Полтавській центральній районній клінічній лікарні (з 9 по 15 листопада 2015 року)

 

Назва заходу Відповідальний Термін
виконання
Виконавець
1. Провести позачерговий інструктаж з безпеки руху Начальник з МТЗ Пономаренко Г.П 09-15.11.2015 р. Бутенко О.Ю.
2. Провести навчання з питань безпеки руху і виконання вимог з охорони праці при експлуатації автомобілів Начальник з МТЗ Пономаренко Г.П 09-15.11.2015 р. Бутенко О.Ю.

Бідило В.Я.

3. Провести  контроль за ремонтом транспортних засобів, особливо вузлів і механізмів стан яких можуть впливати на безпеку дорожнього руху Начальник з МТЗ Пономаренко Г.П 09-15.11.2015 р. Пономаренко Г.П
4. Провести перевірку дотримання швидкісного режиму за межами території лікарні Начальник з МТЗ Пономаренко Г.П 09-15.11.2015 р. Пономаренко Г.П

 

Начальник з МТЗ Г.П. Пономаренко

 

Зупинимо рак молочної залози!

Останнім часом значно «помолодшав» рак молочної залози. Захворювання виявляється навіть у жінок віком до 40 років. Зважаючи на це, в державні постійно проводяться акції з попередження та раннього виявлення хвороби. Ось і зараз в Полтавському районі завершився місячник боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Спільно фахівцями Полтавської центральної районної клінічної лікарні інформує та комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги», проведений комплекс профілактичних заходів, а саме:

  • висвітлення в засобах масової інформації актуальних питань щодо профілактики та боротьби із захворюванням на рак молочної залози (підготовлена стаття в районну суспільно-політичну газету «Вісті», проведений виступ на районному радіо);
  • вибіркова перевірка стану організації та якості проведення профілактичних онкооглядів жіночого населення фахівцями первинної мережі району;
  • комплексною бригадою фахівців Полтавської центральної районної клінічної лікарні проведені додаткові комплексні профілактичні огляди жінок на 6 лікарських дільницях (всього оглянуто 122 жінки);
  • лікарем-онкологом проведені лекції в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району та в трьох амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини;
  • підготовлена та роздана жінкам листівка-пам’ятка про самообстеження молочних залоз.

 

 

 

Адміністрація Полтавської центральної клінічної лікарні

 

Психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції.

З метою організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції за бюджетною програмою КПКВК 2505150 постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації організовує направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.

Реабілітаційні послуги надаються отримувачу в реабілітаційних установах, з якими Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, а отримувач або його законний представник, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнює заяву.

До заяви додається:

  • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

(Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

Управління соціального захисту населення:

  • реєструє зазначені вище документи;
  • видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи.

Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні. Термін перебування у реабілітаційній установі становить не менше 14 днів.

Отримувач приймається до реабілітаційної установи на підставі направлення на психологічну реабілітацію.

Станом на 20.10.2015 Службою визначено 2 переможця (реабілітаційні установи):

-ДП “Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” – 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, е-таі1:Ьегтіпуобу$апаіогу@икг.пеї. Вебсайт санаторію:УАУ\у.ЬегтіпУобу,сот.иа. (договір № 2 від 05.10.2015).

ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” – 67780, Одеська обл., Білгород-

Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4- 87-10, 4-88-41,

факс (04849) 4-88-41 (договір № 1 від 05.10.2015).

За більш детальною інформацією звертатися за адресою: м.Полтава, вул.Короленка,7 каб. 7 , або за телефоном 500735