Слова співчуття……

Колектив КНП «Полтавська ЦРКЛ» глибоко сумує з приводу смерті колишньої працівниці закладу, завідувачки поліклінічним відділенням – Петрук Валентини Олександрівни та висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та друзям покійної. Сумуємо разом з Вами.

Увага! Увага! Увага!

До відома зацікавлених осіб. Адміністрація КНП «Полтавська ЦРКЛ» повідомляє, що на виконання вимог розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на території Полтавської області від 16 жовтня 2020 р. №133 «Про виконання невідкладних заходів щодо підготовки лікувально-профілактичних закладів області, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, до роботи в умовах погіршення протиепідемічної обстановки на території області» та відповідного розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на території Полтавського району Полтавської області від 26 жовтня 2020 р. №39, у зв’язку із значним погіршенням епідеміологічної ситуації та з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби з 02.11.2020 року у закладі буде підсилено передбачені карантинні обмеження, а саме: призупинено проведення будь яких планових обстежень, консультацій, профілактичних оглядів, лікування в умовах денного стаціонару тощо.

Надійні партнери.

Всі добре знають, що певні проблеми з фінансуванням медичних закладів спостерігаються вже не перший рік. Хтось змирився і тихо спостерігає за процесом, а хтось шукає додаткові можливості та підтримку. Нашому закладу дійсно пощастило, вже багато років маємо надійного партнера – благодійну організацію «Лікарняна каса Полтавщини». Перелік подарованого обладнання та лікарських засобів, які «Лікарняна каса Полтавщини» подарувала лікарні зайняв би не один лист паперу. Ця допомога завжди приходила вчасно та вирішувала самі нагальні потреби сьогодення.

Ось і зараз, дізнавшись про проведення реконструкції відділення анестезіології і інтенсивної терапії, «Лікарняна каса Полтавщини» надала допомогу з облаштуванням підрозділу сучасним медичним обладнанням. Були подаровані слідкуючий монітор пацієнта ЮМ 300-С-10 та Центральна станція UNET, загальною вартістю 242,2 тис. грн. Дане обладнання дасть можливість забезпечити постійний централізований моніторинг основних життєвих показників у пацієнтів. Кожного року «Лікарняна каса Полтавщини» знаходить можливість підтримати наш заклад.

А ще кожен працівників лікарні, який є членом Лікарняної каси, має можливість отримати грошове відшкодування вартості лікування у випадку захворювання. Що також є дуже суттєвою підтримкою медичних працівників, з їх невисокою заробітною платнею.

У народі кажуть: «Творіть добро, і вам воздасться». Ми щиро вдячні за підтримку і турботу, за ту надану нам можливість більш якісно проводити обстеження та лікування пацієнтів. Сердечно дякуємо благодійникам за розуміння і допомогу!

 

Від імені колективу підприємства, головний лікар КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олег Мехедько.

«Червона» та «помаранчева» зони.

Шановні відвідувачі!

Нагадуємо Вам, що з 00 годин 00 хвилин 19 жовтня 2020 року місто Полтава перебуває у «червоній зоні» карантину, населенні пункти Полтавського району у «помаранчевій зоні».

Просимо Вас дотримуватись передбачених обмежень!

Подяка колезі за гарну роботу!

Дорога наша колега, вельмишановна Людмило Іванівно !

Розуміємо, що кожна людина рано чи пізно приймає це рішення – піти на заслужений відпочинок, приділяти більше уваги родині, а не і далі «горіти» на роботі. Але є колеги без яких вкрай важко уявити подальшу роботу. Майже 50 років трудового життя пов’язує Людмилу Іванівну Вакуленко з Полтавським районом. Непроста та відповідальна, а іноді відверто важка робота по збереженню жіночого здоров’я тільки надихали Вас на впевнений рух вперед і самовдосконалення. Справжня і щира відданість служінню медицини завжди вирізняли Вас серед багатьох інших. Доказами цього є безліч нагород і відзнак, почесне звання Заслужений лікар, а головне тисячі вдячних людей, врятовані життя та долі.

Хочемо висловити Вам свою вдячність і подяку за отриманий неоціненний досвід, за підтримку, за той шлях, який ми пройшли разом. Не дивлячись ні на що, Ви все одно залишитесь повноцінним бійцем нашого колективу.

Бажаємо Вам наша дорога Людмила Іванівна довгих та щасливих років життя!

 

 

Колектив КНП «Полтавська ЦРКЛ»

Як убезпечити своє здоров’я від кишкових інфекцій.

Гострі кишкові інфекції – захворювання, що протікають з ознаками інтоксикації і ураженнями шлунково-кишкового тракту. У літній період частішають випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних із потраплянням до організму людини певних збудників або їх токсинів. Захворювання виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, через брудні руки. При цьому наявність збудників та процес їх розмноження не впливає на смакові якості продукту. Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах бактерій (токсинів).
Час від зараження до перших клінічних проявів триває від кількох годин до 2-3 діб.
Досить часті випадки харчових отруєнь спричинені токсинами деяких видів стафілокока. Ці бактерії активно розмножуються при звичайній кімнатній температурі на різноманітних харчових продуктах, що не підлягають перед їх споживанням термічній обробці (тістечка, паштети). Джерелом зараження таких продуктів можуть бути хворі, що страждають стафілококовими захворюваннями.
Раннє виявлення хворих і бацилоносіїв, швидке встановлення вірного діагнозу і своєчасно розпочате лікування має важливе значення в профілактиці та ефективності лікування кишкових інфекцій.
При гострих кишкових інфекційних захворюваннях та харчових отруєннях ефективність профілактичних заходів залежить від рівня гігієнічних знань та дотримання ряду гігієнічних правил:
– не вживати продукти і напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та недотримання термінів споживання;
– зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін;
– не купувати їжу на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
– не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити, а при споживанні дітьми – обдати окропом;
– не готувати продукти «з запасом». Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання вони мають пройти вторинну термічну обробку. Також слід пам’ятати, що зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2-х годин. Не треба зберігати їжу та продукти довго, навіть у холодильнику;
– якщо ви збираєтесь у подорож не слід брати продукти, що швидко псуються ( ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби);
– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. Бажано завжди мати необхідний запас питної води;
– перед приготуванням їжі та її вживанням завжди ретельно мити руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни;
– для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами. При купанні у водоймах слід уникати попадання води в рот.
Виконання цих простих правил і порад допоможе уникнути захворювання гострої кишкової інфекції і зберегти Ваше здоров’я та здоров’я Ваших близьких.
Значно легше запобігти захворюванню, ніж його лікувати, до того ж іноді виникають небажані ускладнення. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби своєчасно допомогти. При появі симптомів гострої кишкової інфекції чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за допомогою до медиків. Самолікування може мати негативні наслідки для Вашого здоров’я.

 

Лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олександра Бєлая.

Дорогі колеги !

Наша професія ніколи не була простою, а особливо зараз коли майже кожного дня отримуємо нові складні виклики. Але ж ми впевнені, що медики з честю та гідністю несуть своє високе звання, продовжують не легку боротьбу за здоров’я та життя пацієнтів, втому числі долаючи пандемію коронавірусу.

З нагоди професійного свята – Дня медичного працівника щиро вітаємо всіх лікарів, середній та молодший медичний персонал, ветеранів та пенсіонерів-медиків. Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, успіхів та наснаги до життя, мирного неба, людського тепла та підтримки !

 

 

Адміністрація та профспілкова організація КНП «Полтавська ЦРКЛ»

Щодо епідеміологічного нагляду за особами, які були в контакті з хворими на COVID-19

Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначаються правові засади протидії поширенню інфекційних хвороб. Частиною першою статті 22 Закону встановлено, що особи, хворі на інфекційні хвороби, контактні особи та бактеріоносії, підлягають своєчасному та якісному лікуванню, медичному нагляду та обстеженням. Особи, які хворіють на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби, є носіями збудників цих хвороб або перебували в контакті з такими хворими чи бактеріоносіями, а також хворі на інші інфекційні хвороби у разі, якщо вони створюють реальну небезпеку зараження оточуючих, підлягають лікуванню, медичному нагляду та обстеженням у стаціонарах відповідних закладів охорони здоров’я чи наукових установ.

Частиною третьою статті 29 Закону визначено, що у рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів). Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. №392 визначено порядок протиепідемічних заходів пов’язаних із запобігання поширенню коронавірусної хвороби контактними особами. Визначено, що обов’язковій самоізоляції підлягають особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком коронавірусу, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування.

Підставами для обсервації особи є відмова особи, яка мала контакт із хворими або має ознаки інфікування коронавірусом, від медичного обстеження за направленням лікуючого лікаря.

Лікуючий лікар вносить до електронної системи інформацію про хворих, які перебувають на самоізоляції з легким перебігом коронавірусу, а також формує первинний перелік контактних осіб за інформацією одержаною від хворих осіб.

Працівники державних установ МОЗ епідеміологічного профілю в процесі проведення епідеміологічного розслідування верифікують первинний перелік контактних осіб та доповнюють інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, з урахуванням розвитку коронавірусної іфекції, встановлюють зобов’язання щодо самоізоляції таких осіб. Строк самоізоляції складає 14 днів.

Окрім того, галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я встановлено необхідність на 14 добу після контакту проведення тестування контактних осіб методом ПЛР або ІФА при неможливості проведення ПЛР впродовж однієї доби.

Частина друга статті 22 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що порядок госпіталізації, лікування та медичного нагляду за хворими на інфекційні хвороби, контактними особами та бактеріоносіями, умови їх перебування у відповідних закладах охорони здоров’я та наукових установах установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Порядок визначення особи як контактної в процесі проведення епідеміологічного розслідування визначається наказом Міністерства охорони здоров’я від 28.03.2020 № 722. Стандарт є обов’язковим до виконання всіма суб’єктами господарювання, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, відповідно до ліцензійних вимог.

Зокрема стандарт визначає, що контактною є:

 • особа проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на коронавірусну інфекцію;
 • особа мала прямий фізичний контакт з хворим на коронавірус (наприклад, через рукостискання);
 • особа мала незахищений контакт (без використання засобів індивідуального захисту) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на коронавірус (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок);
 • особа контактувала із хворим(и) на коронавірус на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови невикористання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);
 • особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на коронавірус протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;
 • працівники закладів охорони здоров’я, що підпадають під певні визначення (надавали медичну допомогу або проводили догляд за такими хворими, працівники лабораторій та інші визначені директивними документами).

Частиною шостою статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» встановлено, що на період перебування в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях) особі видається листок непрацездатності, який оплачується в розмірах і в порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) на період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

 

 

За матеріалами інформаційного листа Міністерства охорони здоров’я України підготувала лікар-інфекціоніст КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олександра Бєлая.

Щиро дякуємо !

Вже кілька місяців ми живемо в складних реаліях пандемії коронавірусної хвороби. З перших днів цих подій наше підприємство відчуває підтримку та порозуміння дуже багатьох людей. Хочу подякувати кожного, особливо представників відповідального бізнесу: ТОВ «Будівельна компанія «Комбінат виробничих підприємств», ТОВ «Комплексні геолого-геофізичні рішення», ТОВ «Полтава Сад», ТОВ «ЮРІЯ-ФАРМ», ТОВ «ЄВРОСТАНДАРТ-АВТОГАЗ», АТ «Укргазвидобування», ПВГП «АВТОТРАНС», філія «УГВ-Сервіс» АТ «Укргазвидобування», Народного Депутата України від партії «Слуга Народу» Андрія Бобляха. Особисто від себе підтримали медичних працівників Михайло Кононенко, Олександр Яковенко, Ігор Процик та Світлана Декань.

Ваша допомога дає нам можливість краще виконувати свої обов’язки, захищає життя і здоров’я пацієнтів та медичних працівників!

Бажаю всім нам міцного здоров’я та активного довголіття!

 

Реквізити для перерахунку благодійної допомоги:

Розрахунковий рахунок UA613314010000026000054204299 в ПРУ КБ «Приватбанк»

Отримувач: КНП «Полтавська ЦРКЛ»

Код ЄДРПОУ отримувача: 01999477

Призначення платежу: Благодійна допомога

 

 

Від імені колективу КНП «Полтавська ЦРКЛ» головний лікар Олег Мехедько.

Рекомендації щодо грудного вигодовування дітей матерями з коронавірусною хворобою COVID – 19

 1. На сьогоднішній день існують обмежені дані про клінічні прояви пренатальних наслідків коронавірусної хвороби COVID – 19 що розвинулась внаслідок зараження плода під час вагітності та новонародженого в післяпологовому періоді. Вертикальна передача SARS – CoV – 19 не була зареєстрована. У немовлят було підтверджено  відносно невелика кількість випадків COVID – 19  з легким перебігом захворювання.
 2. Грудне вигодовування захищає дитину від розвитку хвороб і смерті у пізньому неонатальному періоді, а також допомагає захистити й впродовж усього дитинства. Воно особливо ефективне проти інфекційних захворювань, оскільки зміцнює імунну систему шляхом безпосередньої передачі антитіл від матері.
 3. Всі матері із підтвердженим або підозрілим випадком COVID – 19 з будь — якими симптомами, можуть годувати грудьми, якщо це дозволяє самопочуття.
 4. Медичний працівник має надати рекомендації жінкам, які годують грудьми або практикують контакт “ шкіра до шкіри”.

Рекомендації для матерів

 1. Дотримуйтесь респіраторної гігієни та етикету кашлю. При наявності кашлю чи задишки використовуйте медичну маску під час годування грудьми та при перебуванні з дитиною ( вхід в зону дитини в радіусі одного метру навколо та в кімнату, де перебуває дитина).
 2. Проводьте гігієнічну обробку рук. Ретельно мийте руки з милом і водою, або обробляйте їх спиртовмісним антисептиком до і після контакту з дитиною.
 3. Регулярно очищайте та дезінфікуйте поверхні до яких ви доторкались. Дезінфікувати слід виключно поверхні, з якими ви контактували, наприклад дверні ручки, туалет, ванна кімната. Заборонено дезінфікувати поверхні ліжечка для немовляти, їх слід ретельно очищати мильним розчином. Також не треба проводити дезінфекцію поверхонь до яких торкається немовля ( наприклад підлога в кімнаті), так як існує великий ризик гострого отруєння дезінфекційними агентами. Якщо дитину необхідно помістити на поверхні, які попередньо були дезінфіковані ( наприклад ванна), їх слід ретельно промити водою або мильним розчином з водою.
 4. При важкому перебігу COVID – 19 або інших ускладненнях, які заважають вам доглядати за дитиною, або не дозволяють продовжувати грудне вигодовування, слід провести зціджування грудного молока та забезпечити безпечне годування немовляти із дотриманням респіраторної гігієни та етикету кашлю.
 5. В разі якщо ви занадто погано себе почуваєте, щоб годувати грудьми або зціджувати грудне молоко, слід проконсультуватись з медичним працівником щодо можливості використання замінників грудного молока або донорського молока з подальшим відновленням грудного вигодовування після переви.
 6. Якщо матері зціджують грудне молоко в лікарні, слід використовувати спеціально призначений для цього молоковідсмоктувач. Дотримуватись рекомендацій щодо миття молоковідсмоктувача після кожного використання.
 7. Передбачити можливість попросити здорову особу годувати дитину. Жінкам, які годують дітей сумішшю або зцідженим молоком із пляшечки потрібно суворо дотримуватись рекомендацій щодо стерилізації пляшечок.

Рекомендації для медичних працівників, які надають послуги матерям та новонародженим:

 1. При наданні послуг для матерів та новонароджених персонал медичного закладу не повинен рекламувати замінники грудного молока, пляшечки для годування, пустушки та соски.
 2. Матерям та немовлятам дозволено спільне перебування разом , фізичний контакт “ шкіра до шкіри”, особливо безпосередньо після народження, під час налагодження грудного вигодовування, незалежно від того мати та дитина є підозрілим, ймовірним або підтвердженим випадком COVID – 19.
 3. Забезпечте консультування з питань грудного вигодовування, психосоціальну підтримку жінкам у яких чи у їхніх немовлят або маленьких дітей є підозрілий, ймовірний або підтверджений випадок COVID – 19.
 4. Рекомендуйте стандартні правила вигодовування новонароджених немовлят: почати грудне вигодовування з першої години після народження, продовжувати годування грудьми впродовж шести місяців з наступним введенням додаткових продуктів харчування у віці шести місяців відповідно національних рекомендацій.

5. Жінки, що народили та не можуть вигодовувати немовлят власним молоком за медичними показаннями мають бути поінформовані щодо необхідності зціджування власного молока для збереження лактації, можливості використання донорського молока або замінників грудного молока. В даному випадку перевага має надаватись донорському молоку, найкращому виду вигодовування після грудного материнського молока.