Зі словами щирої подяки !

21 жовтня 2016 року дружній колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні відсвяткував 50 річний ювілей закладу. Свято зібрало справжніх друзів закладу, наших дорогих ветеранів, шановних колег.

Не одне покоління людей самих різних фахів будували систему охорони здоров’я Полтавського району. Хтось закладав фундамент та безпосередньо будував лікарню. Комусь довелось працювати над розбудовою потужної інфраструктури та діагностичної бази. Чиїсь наукові труди та кропітка наставницька робота дають можливість носити гордий статус «клінічного» закладу. Для скількох людей район став стартовим майданчиком на шляху до визнання та пошани. Скільки тих, хто багато років тихо, майже непомітно, але ж так плідно працював на тяжкій ниві збереження громадського здоров’я, рятував дорогоцінне людське життя.

Теплими та щирими словами згадуємо тих, хто і сьогодні допомагає нам нормально працювати. Професійних та дбаючих за громаду керівників з районної ради та райдержадміністрації, що знаходять можливість допомагати нам реалізовувати проекти з переоснащення закладу і створенню гарних умов перебування пацієнтів та роботи персоналу. Тих, хто щоденно допомагає вирішувати різноманітні питання існування лікарні: це і очільники медицини області та м. Полтава, «Української медичної стоматологічної академії», обласної профспілкової організації медичних працівників, обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАФАРМ», колеги з обласних установ та інших районів, очільники сільськогосподарських виробництв Полтавського району.

fotol1

Подяка тим хто підготував приємні сюрпризи-подарунки для колективу лікарні – братам Юрію та Олександру Бубликам, Міжнародному фонду допомоги хворим, ТОВ «АВТОТРАНС-ОЙЛ», приватному акціонерному товариству «Комбінат виробничих підприємств», мережі аптек «Ваша аптека», голові Щербанівської сільської ради Ігорю Степановичу Процику.

fotol2

Дякуємо за влаштовані на найвищому професійному рівні урочистості, за теплі дружні слова і родинну атмосферу, за сльози радості на очах ветеранів.

fotol3

Подяка всім хто прийшов і розділив з нами це свято!

 

 

 

З найщирішими словами подяки колектив працівників Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Про підсумки роботи медичної галузі району.

28 жовтня 2016 року на спільному засіданні медичних рад Полтавської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги» були підведені підсумки роботи медичної галузі району за 9 місяців року. Обговорювались питання подальшої діяльності медичних установ Полтавського району.

Відмічено, що фахівцями-медиками здійснювались заходи спрямовані на наближення медичної допомоги до населення, велась робота з профілактики соціальнозначущих хвороб з акцентом на заходи щодо протидії особливо небезпечним інфекціям, раціонального використання наявних ресурсів галузі.

Головними пріоритетами визначено: надання медичної допомоги дітям та матерям, інвалідам, учасникам бойових дій, людям похилого віку й особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Здійснювалось забезпечення належної медичної допомоги учасникам антитерористичної операції, особам тимчасово переміщеним з автономної республіки Крим та зони проведення антитерористичної операції.

 

 

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Що таке грип і ГРВІ

Грип – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом. У побуті грипом часто називають будь-яку застуду, що не є вірно, тому що, окрім власне вірусу грипу, схожі симптоми можуть бути викликані багатьма іншими (аденовіруси, риновіруси, респіраторно-синцитіальні віруси та інші).

Симптоми, які викликаються цими збудниками, дуже схожі. Тому вірусні захворювання дихальної системи були об’єднані в групу ГРВІ – гострих респіраторних вірусних інфекцій. З цієї ж причини точно встановити, який саме збудник став причиною конкретного випадку хвороби, опираючись лише на дані огляду хворого, неможливо.

Точно визначити збудника і поставити діагноз «грип» можна тільки використовуючи лабораторні методи діагностики, які, на жаль, не завжди доступні лікарю.

Також захворювання дихальних шляхів можуть бути викликані бактеріями (стрептококами, гемофільною паличкою, стафілококами та іншими). При цьому картина захворювання дещо відрізняється від вірусної, і при уважному розпитуванні і ретельному обстеженні можна, якщо не встановити точно, то припустити, що даний випадок викликаний бактеріальною, а не вірусної, інфекцією. Звичайно ж, остаточно визначитися з збудником можна, знову ж таки лише після лабораторної діагностики.

До інфекції сприйнятливі люди різного віку, особливо ті, у кого імунна система ослаблена. Зниженню імунітету і ослабленню захисних функцій організму сприяють переохолодження, стрес і нервові потрясіння, емоційне і фізичне перенапруження, зловживання алкоголем. Діти, літні, вагітні та люди, які мають хронічні хвороби, переносять захворювання найбільш важко.

Ускладнення зустрічаються відносно нечасто, але в разі розвитку становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю людини. До них відносяться бактеріальні синусити, отити, пневмонія, вірусний енцефаліт, менінгіт, ускладнення хронічних захворювань, міокардит та інші. Щоб уникнути ускладнень, необхідно своєчасно розпізнати симптоми грипу, лікування повинно бути адекватним.

Багато людей списують симптоми грипу  на застуду і не поспішають викликати лікаря. Однак при цьому захворюванні важливо якнайшвидше розпочати лікування.

На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово. Хвороба заявляє про себе:

  1. високою температурою;
  2. болем у суглобах і м’язах;
  3. загальною слабкістю;
  4. головним болем;
  5. сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю;
  6. почервонінням шкіри; очі червоніють і запалюються.

У немовлят симптоми грипу нагадують бронхіт, пневмонію та інші інфекції дихальних шляхів. При цьому у маленької дитини може бути пронос, блювота, біль у животі.

Загальні рекомендації лікування грипу включають немедикаментозне лікування, прийом препаратів для полегшення симптомів і противірусних препаратів.

До немедикаментозних засобів лікування відносяться:

  • дотримання постільного режиму (5 днів);
  • під час гострого періоду відмовтеся від читання, перегляду телевізора, роботи за комп’ютером, щоб не перевантажувати ослаблений хворобою організм;
  • рясне тепле питво. Краще, щоб це були чай з лимоном, настій шипшини, чорної смородини, морс з журавлиною. Такі багаті вітаміном С напої, допоможуть вивести з організму токсини, утворені в результаті життєдіяльності вірусів.

Для зняття симптомів грипу застосовуються:

Нестероїдні протизапальні засоби (знижують температуру, зменшують біль). Нагадаємо, що знижувати температуру нижче 38 градусів не рекомендується. Виняток — маленькі діти і схильні до судом люди. При цьому категорично не можна збивати високу температуру у дитини аспірином. При вірусній інфекції він може викликати ускладнення — синдром Рейє, який проявляється епілептичним припадком і комою.

Краплі для носа

Полоскання горла дезінфікуючими розчинами (у тому числі, на рослинній основі)

Препарати від кашлю

Противірусна терапія грипу включає вакцинацію, прийом імуностимуляторів та противірусних препаратів.

Вакцини стимулюють вироблення антитіл до зараження вірусом. Вакцинація не забезпечує 100% захист від грипу, але допомагає запобігти розвитку ускладнень. Імуностимулятори короткочасно підсилюють неспецифічний імунітет і сприяють виробленню інтерферонів. Противірусні препарати пригнічують розмноження вірусу.

На жаль, тема лікування грипу досі супроводжується міфами. Наприклад, до поширених помилок належать такі: грип можна лікувати антибіотиками або взагалі не лікувати. Через це хвороба затягується або призводить до ускладнень.

При перших проявах захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря за місцем проживання.

І пам’ятайте, що нехтування хворобою, або самолікування може призвести до тяжкого перебігу хвороби, виникнення ускладнень, що значно погіршує прогноз лікування.

Профілактика ГРВІ:

  1. захисна маска — в першу чергу, на хвору людину. Правильно надіта!
  2. зволоження повітря;
  3. зволоження слизової носа;
  4. вологе прибирання приміщень, провітрювання, з наступним зволоженням повітря;
  5. уникати рукостискань, не торкатися руками очей, носа, рота;
  6. як можна частіше мити руки з милом;
  7. за можливості кварцювання повітря.

 

 

Лікар-інфекціоніст Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олександра Бєлая

 

Вони живуть поруч з нами.

На останній параолімпіаді в Ріо українські спортсмени зайняли ІІІ місце в загальному заліку і цілком заслужено стали справжніми національними героями. Та ці герої живуть і поруч з нами. Вони кожного дня перемагають не тільки хворобу, а й перешкоди в непристосованих для них умовах сучасного життя.

Звичайна людина навіть не помічає скільки сходинок, дві чи три, треба подолати на вході в лікувальний заклад. А для людей з особливими потребами це перешкода, яку не здолати без сторонньої допомоги.

Та проблема має і зворотній бік. Іноді наша надмірна і нав’язлива опіка, необґрунтоване акцентування уваги на проблемах таких людей створюють не зовсім комфортну психологічну атмосферу, перш за все, саме для них. От і виникає питання, як вирішити два взаємо-виключаючих завдання – створити сприятливі умови для людей з особливими потребами і в той же час надмірно не загострювати на цьому увагу.

Насправді відповідь існує і вона досить проста. В цивілізованому світі реалізується окрема комплексна стратегія, спрямована на створення умов, які б дозволяли людям з особливими потребами почуватися вільно та бути дійсно повноцінними членами суспільства. Одним із елементів цієї стратегії є так званий «універсальний дизайн» – це коли вже звичні у використанні речі створюються так, щоб не акцентувати увагу на проблемі якоїсь окремої категорії людей. Маленький приклад такого підходу ви бачите на фото.

pandus1

 

pandus2

І це не єдиний крок у відповідному напрямку по Полтавській центральній районній клінічній лікарні. В проекті добудови нової поліклініки, адаптація умов медичного обслуговування людей з особливими потребами, відповідає найвищим світовим стандартам. Буде облаштовано ганок з пандусом на головному вході в корпус. Конструктивно забезпечено безперешкодний горизонтальний зв’язок по теплому переходу між всіма корпусами лікарні. Функціонуватимуть окремий ліфт на другий поверх та спеціально пристосований туалет.

Давайте не залишатися байдужими. В тих ситуаціях, коли саме від нас залежить вирішення делікатної проблеми. Не словом, а ділом допомагати героям, які живуть поруч.

 

Голова ЛКК Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олена Жорняк

Всім бажаючим!

Запрошуємо прийняти участь в урочистостях з нагоди 50-річного ювілею закладу. Святкування відбудеться 21 жовтня 2016 року о 1300 в приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя (адреса: вул. Соборності, 23, м. Полтава).

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні