День міста.

У суботу, 29 червня, у Полтаві вперше святкуватимуть День міста, який визначили за стародавніми літописними джерелами. Таке рішення цьогоріч ухвалила Полтавська міська рада, розглянувши петицію з обґрунтуванням про зміну дати та врахувавши думку мешканців громади за результатами інтерактивного голосування. Цього дня в Полтаві пройдуть чисельні заходи та урочистості.

Не залишився осторонь від цієї події і колектив нашої лікарні. Під час урочистої п’ятихвилинки на передодні свята, директор підприємства Олег Мехедько, ознайомив колег з цікавими фактами із історії міста, показав ретро фото «старої» Полтави. Не всі із присутніх знали про те, який потужній історичний багатовіковий пласт виявили вченні при вивченні письменних джерел та при проведенні археологічних досліджень на території міста.

Зі святом!

Сьогодні країна відзначає 28-у річницю Конституції України. У цей день вітаємо всіх зі святом свобод, рівності та справедливості! Наша Конституція є гарантією національної самостійності, самосвідомості та демократії, одним із символів майбутньої перемоги. Зі святом!

Партнер який завжди поруч.

В ці непрості часи постійно виникають потреби, які необхідно було вирішувати «ще вчора». Терміново придбати необхідне обладнання, ліки чи вироби медичного призначення з дотриманням встановлених процедур не завжди можливо, а пацієнти потребують їх вже негайно.

Нашому закладу пощастило, вже багато років маємо надійного партнера – благодійну організацію «Лікарняна каса Полтавщини». Перелік подарованого обладнання та лікарських засобів, які «Лікарняна каса Полтавщини» подарувала лікарні зайняв би не один лист паперу. Допомога завжди приходила вчасно та вирішувала самі нагальні потреби сьогодення.

А ще кожен працівників лікарні, який є членом Лікарняної каси, має можливість отримати грошове відшкодування вартості лікування у випадку захворювання, що також є суттєвою підтримкою для медичних працівників. Щиро вдячні за турботу і допомогу, за ту надану нам можливість більш якісно проводити обстеження та лікування пацієнтів.

Якщо когось зацікавила можливість отримати допомогу на лікування та обстеження, ознайомитись із умовами співпраці з БО «Лікарняна каса Полтавщини» можливо на офіційному сайті організації за посиланням https://poltavalk.com.ua

 

Адміністрація комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради».

Вірусний гепатит – вирок?

Причинами порушення роботи печінки найчастіше є вірусні інфекції (викликають гепатити – захворювання печінки запального характеру), зловживання алкоголем та ожиріння.

Гепатити за симптомами, ступенем тяжкості – дуже різні. Об’єднує їх одне – ураження печінки та її запалення. Найчастіше гепатит – окреме захворювання, але іноді він буває супутником інших недуг. Гепатити можуть бути симптомом наявності у людини інших хвороб (при неспецифічному реактивному вигляді). Найпоширенішим є вірусний тип хвороби.

Усі типи гепатиту вражають печінку. Більшість гепатитів мають широкий спектр шляхів зараження. Для гепатитів С, D, C, G, у першу чергу це контакт з кров’ю. До цієї групи входять переливання крові, робота з нею, укол нестерильним шприцем, наркоманія. D, C, G також передаються статевим шляхом та від матері до дитини.

Всі види цього захворювання відрізняються між собою і формою передачі, і способами профілактики, лікування тощо. Сьогодні доступні тільки щеплення від гепатитів А і В. Вакцини від гепатиту С поки що не існує.

Звичайно, переважна частина хворих (майже 95 відсотків) приходить лікуватися, тому що у них виявили антитіла. Наприклад, перед госпіталізацією обов’язково беруть відповідні аналізи крові – на сифіліс, ВІЛ, гепатити В та С. Однак набагато гірше, коли пацієнти приходять після появи клінічних симптомів – аж до цирозу печінки, причому декомпенсованого: у нього вже є жовтяниця, асцит (скупчення рідини в животі), кровоточивість, порушення сну, тощо. Це вже пізні стадії, коли терапевтичні можливості допомогти такому пацієнтові суттєво обмежені. Люди роками стоять на обліку, п’ють тонами гепатопротектори, якими заставлені аптечні полиці, і які жодного відношення до лікування вірусних гепатитів не мають. Деякі з них мають свої показання – але до лікування гепатиту С, наприклад, стосуються лише препарати прямої дії, спрямовані безпосередньо на причину хвороби, тобто – на сам вірус. Найголовніше, що потрібно зрозуміти: гепатит С – це захворювання, що виліковується. Він став виліковним, тому що було знайдено способи ефективного впливу саме на причину хвороби.

Усуваючи причину, бачимо, що хвороба не лише припиняє прогресувати, але й у багатьох випадках починається навіть зворотний рух процесів – у цьому випадку в печінці.

Раніше якщо хтось щось і знав про гепатит C, то переважно його прізвисько – «лагідний вбивця» – через довгу безсимптомну течію та розв’язку у вигляді цирозу та смерті. Але з 2013 року почали випускати ліки, які дозволяють позбутися вірусу не менше ніж 90 людям із 100.

Людині, у якої виявлено антитіла гепатиту С потрібно йти до тієї установи, яка безпосередньо займається лікуванням гепатитів. На мою думку, це має бути державна установа. Гепатити можуть лікувати лікарі-інфекціоністи, гастроентерологи.

Хронічний гепатит В можна лікувати за допомогою лікарських засобів, включаючи оральні противірусні препарати. Лікування може сповільнити розвиток цирозу, скоротити захворюваність на рак печінки і поліпшити довгострокову виживаність. Лікування противірусними препаратами не здійснюється в разі наявності хронічного гепатиту B на непросунутих стадіях фіброзу печінки за наявності стабільно нормальної активності амінотрансфераз (АЛАТ і АСАТ). Таким хворим слід проводити дослідження крові на амінтрансферази раз на рік і проходити ультразвукове дослідження печінки. За підвищення активності цих ферментів необхідно одразу починати противірусну терапію.

Єдине, чого не можна робити ніколи – це лікуватися самостійно використовуючи інформацію з інтернету та соціальних мереж. Там наприклад, пропонують лікувати гепатит С засобами, які взагалі не мають доказовості при визначеній патології.

Слідкуйте за своїм здоров’ям. Вчасне звернення до лікаря збільшує шанс на довге та повноцінне життя.

 

 

ОЛЕКСАНДРА БЄЛАЯ, лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради».