Профілактична робота

Як запобігти опікам гарячою
рідиною у дітей.

Для завантаження натисніть на зображення.


Реєстрація побічної дії медикаментів є не тільки  проблемою медичних працівників, це наша спільна справа.

Шановні пацієнти, звертаємо Вашу увагу на те, що останнім часом почастішали випадки виникнення побічної дії лікарських засобів.

Побічна дія лікарських засобів – небажані ефекти, що виникають при застосуванні лікарських засобів, при чому цей ефект необов’язково пов’язаний з невірним застосуванням препарату (зміною схеми лікування або дозування).

Встановлено, що частота побічних реакцій при амбулаторному лікуванні сягає близько 10-20%; а у близько 5% таких випадків хворі потребують госпіталізації для лікування цього ускладнення.

Основні типи побічних реакцій і ускладнень медикаментозної терапії.

  1. Токсичні ускладнення обумовлені абсолютним або відносним
    передозуванням лікарських засобів.
  2. Побічні реакції пов’язані з фармакологічними властивостями лікарських
    засобів.
  3. Вторинні ефекти обумовлені порушенням імунобіологічних властивостей
    організму (ослаблення імунних реакцій, дисбактеріоз, кандідомікоз).
  4. Алергічні (імунологічні) реакції негайного і уповільненого типів.
  5. Ідіосинкразія – реакції пов’язані з різними дефектами ферментів.
  6. Синдром відміни, який спостерігається після різкого припинення тривалого
    лікування деякими лікарськими засобами.

Та хочемо зосередити Вашу увагу на ще одному негативному наслідку лікування – це повна або часткова відсутність ефекту від застосування препарату. Встановити причину такої проблеми пацієнту самостійно і навіть в умовах звичайного лікарняного закладу неможливо. Потрібні іноді дуже складні та дороговартісні дослідження в умовах спеціалізованої лабораторії.  Але , зважаючи на значну актуальність питання, адже  в окремих випадках від цього може залежати навіть людське життя, наявна необхідність постійного зворотнього зв’язку між пацієнтом та лікарем щодо ефективності застосування медикаментозних засобів.

Реєстрація побічної дії медикаментів є не тільки  проблемою медичних працівників, це наша спільна справа.

На сьогодні в Україні  законодавчо  передбачено, що пацієнт, його представник або організація , що представляє , або захищає права пацієнта, можуть повідомити про побічну дію (реакцію) або відсутність ефективності лікарського засобу  під  час його медичного застосування.

Надання пацієнтами інформації  про побічні реакції лікарських засобів разом з даними  медичних працівників використовується фахівцями  МОЗ України для оцінки  співвідношення  ризик\користь ліків  дозволених до медичного застосування в Україні.

В Україні, як і в більшості країн світу, підходи до збору інформації про побічні реакції лікарських засобів  від споживача, або їх  представників  передбачають підтвердження цієї інформації медичними працівниками  тому  обов’язково  необхідно повідомити свого лікаря про випадок розвитку побічної реакції.

Тож в разі, якщо виникли небажані наслідки при використанні ліків або
виникли  сумніви щодо їх  ефективності Ви можете звернутися до  сімейного  лікаря  або  відповідальних фахівців нашої лікарні лікарні  заступника головного лікаря з медичної частини  Волошина  Олександра Станіславовича або виконуючої обов’язки   завідуючої терапевтичним  відділенням і районного позаштатного фахівця –  терапевта  Бандалєтової  Наталії  Степанівни та отримати необхідну консультаційну  і практичну допомогу.

Зичимо Вам міцного здоров’я та довгих  років !

Адміністрація підприємства.


Як діяти коли ви запідозрили отруєння грибами.

 

Одними з найбільш важких і поширених харчових отруєнь є отруєння грибами.

Важкі види інтоксикацій вражають відразу кілька систем життєдіяльності людини.

Найнебезпечніші отруєння грибами, які часто закінчуються летальним результатом – це отруєння блідою поганкою. Іноді поганку плутають з сироїжками, шампіньйонами. Поганки містять велику кількість токсичних сполук, які викликають печінкову недостатність.

Їстівні неотруйні гриби горкушкі, валуї, грузді, вовнянки, скріпіци, і деякі інші містять смолисті сполуки, які без правильної обробки, а також у разі якщо були зібрані поблизу автотрас, можуть призвести до запалення шлунка і кишківника. Такі гриби можна їсти тільки після тривалого вимочування у воді, яку постійно міняють, а потім і засолюють протягом шести тижнів.

Що стосується сортів грибів – сморчки і строчки, то в них міститься велика кількість гельвелової кислоти. Така кислота призводить до розпаду еритроцитів. І якщо ви є любителем цих сортів грибів, то спочатку їх необхідно прокип’ятити два рази, кожен раз по 30-40 хвилин. Відразу після кип’ятіння воду необхідно зливати.

Ще до недавнього часу вважалися їстівними гриби свинушки. Проте останнім часом почастішали випадки отруєння, так що ці гриби сьогодні вважаються також умовно отруйними.

Важливо відзначити те, що їстівні гриби також можуть стати причиною харчового отруєння, якщо зібрані в неблагополучних місцях – поблизу доріг, комбінатів і підприємств, сміттєзвалищ. Гриби дуже швидко вбирають в себе всі навколишні токсичні речовини, особливо важкі метали (свинець, ртуть, кадмій).

Дія отрути найчастіше проявляється через 12-16 годин після вживання грибів. І в цьому випадку якщо не вжити термінових заходів, хворий може загинути.

Ознаками отруєння грибами є:

– Біль в області всього живота,

– Нудота і часта блювота,

– Частий пронос.

У разі отруєння блідою поганкою характерні наступні симптоми:

– Почуття неспокою і тривоги;

– Блювота і кал з кров’ю;

– Густа блювота.

Для дітей, осіб похилого віку, а також для хворих на серцево-судинну патологію, отруєння грибами можуть протікати більш швидко та з більш негативними наслідками.

Що робити у випадках коли ви запідозрили отруєння грибами:

НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО МЕДИЧНИХ ФАХІВЦІВ!!!!

 

Заступник головного лікаря Полтавської центральної районної клінічної лікарні Р.В. Радченко