На передодні свят.

На передодні новорічних свят щирі слова привітання та побажання медикам району висловив голова Полтавської районної ради Михайло Михайлович Кононенко.

dav

Підвищенню градусу святкового настрою активно посприяли представники творчих колективів району.

dav

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (51 тиждень 2018 року)

За 51 тиждень 2018 року по району зареєстровано 749 випадків захворювання на ГРВІ (підтверджених випадків грипу не реєструвалось), в тому числі у дітей – 443, показник становить – 1105,8 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 1163,8), що нижче епідпорогового на 5,0%. В порівнянні з 50 тижнем 2018 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 36,7%. За 51 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 13 мешканців Полтавського району, із них 2 діти.

Відбулося пленарне засідання чергової сесія Полтавської районної ради.

21 грудня відбулося засідання двадцять першій сесії Полтавської районної ради сьомого скликання, на якому був схвалений статут комунального неприбуткового підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Полтавської районної лікарні. Також, за результатами конкурсного відбору, на посаду головного лікаря новоствореного комунального підприємства депутати призначили Мехедька Олега Анатолійовича.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (50 тиждень 2018 року)

За 50 тиждень 2018 року по району зареєстровано 548 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 299, показник становить – 809,0 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 849,7), що нижче епідпорогового на 4,8%. В порівнянні з 49 тижнем 2018 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 26,0%. За 50 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 8 мешканців Полтавського району, із них 5 діти.

Графік роботи Полтавської центральної районної клінічної лікарні на різдвяні та новорічні свята.

Шановні мешканці Полтавського району !

 

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні доводить до Вашого відома, що 24 і 31 грудня 2018 року та 07 січня 2019 року в закладі будуть не робочими днями, а 22 та 29 грудня 2018 року (суботи) будуть робочими днями.

У неробочі дні, в ургентному порядку, буде забезпечено надання медичної допомоги фахівцями терапевтом, хірургом, акушером-гінекологом та з інтенсивної терапії, проводитимуться необхідні додаткові обстеження.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (49 тиждень 2018 року)

За 49 тиждень 2018 року по району зареєстровано 435 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 232, показник становить – 642,2 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 756,2), що нижче епідпорогового на 15,1%. В порівнянні з 48 тижнем 2018 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 8,2%. За 49 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 11 мешканців Полтавського району, із них 8 діти.

Справжня легенда.

 

Сорок п’ять років сумлінної праці в рідному колективі. Саме стільки пропрацювала в Полтавській центральній районній клінічній лікарні Валентина Григорівна Чередніченко. Пройшла довгий та яскравий шлях від дільничного педіатра до керівники надскладної служби з охорони материнства та дитинства.

Сьогодні вона прийняла рішення більше уваги приділяти родини. Але ж ми впевнені, що і на заслуженому відпочинку Валентина Григорівна буде разом з нами, допомагатиме мудрою порадою та добрим словом.

Захисти себе від вірусу.

З початком осені українці все частіше хворіють на грип на ГРВІ.

Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в холодну пору року.

Симптоми грипу дуже схожі на симптоми інших ГРВІ, тому багато людей списують їх на застуду і не поспішають викликати лікаря. Однак при цьому захворюванні важливо якнайшвидше розпочати лікування. Точна діагностика проводиться за результатами лабораторних досліджень, а на практиці діагноз ставиться на підставі даних про захворюваність ГРВІ в конкретний період часу.

На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово. Хвороба заявляє про себе:

Високою температурою

Болем у суглобах і м’язах

Загальною слабкістю

Головним болем

Сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю

Почервонінням шкіри; очі червоніють і запалюються.

Якщо відчули перші ознаки хвороби необхідно:

 1. Звернутися до лікаря. Пам’ятайте, що в кожного можуть бути індивідуальні прояви хвороби і за ними можуть ховатися й інші хвороби або алергії.
 2. Обмежити відвідування людних місць. Плануючи йти на роботу чи ще кудись, відчуваючи ознаки хвороби, ви наражаєте не тільки себе, а й оточуючих на небезпеку.

Навіть із незначними проявами ГРВІ людина є потенційно небезпечною, з епідемічної сторони, особливо для вагітних, дітей і людей з важкими захворюваннями (наприклад, серцево-судинної системи, дихальної системи, імунологічними проблемами або онкологічними захворюваннями). Саме у цих людей гострі респіраторні інфекції, грип можуть викликати досить важкі ускладнення.

Залишайтесь вдома 24 години після останнього періоду гарячки.

 1. При контакті з здоровими людьми одягайте медичну маску, щоб захистити оточуючих. Використання захисних масок є ефективним лише при короткотривалому їх застосуванні. Час дії захисної маски – 2 години. Після цього її потрібно змінити, щоб не накопичувались частинки видихуваного нами повітря, в яких можуть міститися віруси та бактерії.
 2. Провітрюйте приміщення не менше двох разів на добу; підтримуйте температуру в приміщенні 18-20°С.
 3. Дотримуйтесь ліжкового режиму.
 4. Промивання носових ходів соляними розчинами 5 разів на добу. Промивання ротової порожнини і горла антисептичними розчинами, розсмоктування антисептичних засобів для ротової порожнини та горла.
 5. Контролюйте температуру не менше двох разів на добу та при погіршенні стану. При температурі вище за 38°С варто прийняти жарознижувальні засоби та охолодити делікатно себе фізичними методами (провітрювати приміщення, вживати воду кімнатної температури, вбратися у легкий одяг).
 6. Слід приділити значну увагу питному режиму людини. Пийте чим побільше чистої негазованої води, компоту, теплого неміцного чаю. Ефективне наводнення допоможе швидше й ефективніше впоратися з виведенням вірусів та інших шкідливих мікроорганізмів із вашого організму.

Однак якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою. Якщо ви бачите, що обличчя людини стало дуже блідим чи з’явилось посиніння, їй важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, хворий багато блює – їй потрібна госпіталізація. Також серед «важких» симптомів – порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, поява домішок крові у мокроті, показники артеріального тиску нижче норм

На сьогодні доведений ефективний спосіб протистояти грипу це – вакцинація. В звичайних умовах вакциновані від грипу ним не хворіють. У випадках епідемії, коли вірусу довкола надто багато, вакциновані в окремих випадках можуть отримати хіба легку форму хвороби з незначними ознаками ГРВІ і без ускладнень, можливих після важкої форми грипу.

Крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад, щоб уникнути хвороби:

 1. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
 2. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 3. Часто мийте руки, це допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спрей для рук на спиртовій основі.
 4. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато мікробів. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
 5. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення та поверхні до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
 6. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

Лікар-інфекціоніст Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олександра Бєлая.

Пам’ятайте про небезпеку.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше проголосили 1-го грудня 1988 року. Всесвітньою організацію охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЛ/СНІЛу.

З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції в Україні в 1987 і станом на 01.10.2018 офіційно зареєстровано в Полтавській області 6971 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 2615випадки захворювання на СНІД та 1201 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Тільки за 2018 рік в Полтавському районі вперше виявлено 16 ВІЛ-інфікованих, серед них 4 хворі на СНІД, 7 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.

В останні роки відмічається зростання кількості ВІЛ-інфікованих осіб, виявлених через наявність клінічних ознак хвороби. Найбільш поширеним СНІД-індікаторним захворюванням, як і раніше, залишається туберкульоз.

Загальна кількість в Полтавському районі ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 01.10.2018 становить 251, серед них 85 хворі на СНІД, 17 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих, серед них 3 з підтвердженим статусом.

Серед офіційно зареєстрованих більше 70% складають особи репродуктивного та працездатного віку від 20 до 40 років.

Продовжує домінувати статевий шлях інфікування. Зростання гетеро-сексуального шляху передачі та кількості ВІЛ-інфікованих жінок дітородного віку спричинило поступове збільшення кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими мамами.

Всі шляхи передачі добре відомі незахищений ( без презервативів ) секс, контакт кров-кров (спільне використання шприців, голок та іншого ін’єкційного обладнання), переливання крові, використання обладнання для пірсингу та тату, від матері до дитини ( під час вагітності і пологів, годування грудним молоком).

Ліки від СНІДу називаються антиретровірусною терапією. Вони не здатні повністю знищити ВІЛ, але можуть призупинити його розмноження. Період, коли лікування стає необхідним, у різних людей суттєво відрізняється. Визначити його можна після консультації з лікарем.

Але не зважаючи на це, СНІД залишається серйозною проблемою для України, оскільки все ще не можливо забезпечити доступ до антиретровірусної  терапії усім хворим і наявне нині лікування, на жаль, лише подовжує термін хвороби, але не виліковує її.

З метою розширення можливості доступу різних категорій населення до системи добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію/СНІД в кожному районному центрі відкрито кабінет «Довіри». Такий кабінет функціонує і в Полтавській ЦРКЛ на базі кабінету інфекційних захворювань.

Інформація про хворого є конфіденційною і охороняється відповідним законом України.

Надання консультативних, психологічних, соціальних, юридичних та медичних послуг, з метою зменшення ризику уразливості до інфікування ВІЛ, проводиться на базі обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, обласних клінічних наркологічного, шкірно-венерологічного, протитуберкульозного диспансерів, закладів служби крові, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також громадською організацією Благодійної Асоціації «Світло надії».

Необхідно, щоб громадськість усвідомила, що ВІЛ- позитивні люди мають право повноцінним життям в суспільстві.

Пам’ятайте, що ВІЛ-інфекція не передається:

 • через повітря,
 • укусом комах або тварин,
 • через рукотискання, обійми чи перебування в товаристві інфікованої людини,
 • через споживання їжі приготованої ВІЛ-інфікованою людиною,
 • при плаванні в басейнах

 

 

Лікар кабінету «Довіра» Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олександра Бєлая