Систематична планова робота.

25 вересня 2015 року на медичній раді Полтавської центральної районної клінічної лікарні, з залученням фахівців комунального закладу «Полтавський районний центр первинної медичної допомоги», проводилось обговорення вкрай складних та нагальних питань імунізації населення Полтавського району та організації роботи дитячої і підліткової акушерсько-гінекологічної служби. Лікар-інфекціоніст Олександра Бєлая ознайомила присутніх зі станом справ з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Пройшло жваве обговорення шляхів покращення якості надання хірургічної допомоги населенню. Особливої уваги було приділено впровадженню новітніх хірургічних технологій в лікарні та більш продуктивного залучення до цих процесів науковців кафедри загальної хірургії Вищого навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» та Полтавського базового медичного коледжу.

Заступник головного лікаря з економічних питань Наталія Михайлівна Яковенко ознайомила учасників наради зі станом готовності лікарні до роботі в осінньо-зимовий період.

Проблему вирішено !

Avto1

29 вересня Полтавська центральна районна клінічна лікарня отримала такий необхідний та довгоочікуваний подарунок – санітарний автомобіль. Наявність якого вирішує величезну кількість суттєвих проблем які виникали в медичному обслуговуванні громади району щоденно.

 

За 9 місяців цього року заклад потребував такого автомобілю близько 250 разів:  із стаціонарних відділень на подальше лікування до обласних установ було переведено 89 осіб, із них 19 новонароджених які потребували транспортування виключно санітарним транспортом; до лікарні були госпіталізовані 50 хворих з інсультами та підозрою на порушення мозкового кровообігу та іншою патологією пов’язану, які згідно з вимогами існуючих стандартів, потребували комп’ютерного або магніто-резонансного обстеження; 6 вагітних жінок були транспортовані до обласного перинатального центру; 3-е хворих переведено в реанімаційне відділення ПОКЛ ім. Скліфосовського; до 70 хворих переведені в лікувально-профілактичні заклади міст Полтави та Кременчука; проведені 25 комплексних бригадних консультаційних виїздів районних спеціалістів в населенні пункти; завжди проблемним було питання транспортування хворих в Мачухівське відділення та філію терапевтичного відділення в с. Ковалівка.

Avto2

 

Щиро вдячні небайдужим людям нашого району за розуміння наших проблем. Без порозуміння з боку керівництва районної ради і райдержадміністрації, депутатського корпусу в лікарні і надалі, кожного дня, доводилось би «винаходити велосипед», а тепер можна прямо глядячи в очі людям сказати: «Проблему вирішено!».

 

Колектив працівників Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Розпочато проект по роботі з хімічно залежними пацієнтами.

Lekc225 вересня розпочав роботу спільний проект фахівців Полтавської центральної районної клінічної лікарні, комунального закладу «Полтавський районний центр первинної медичної допомоги» та благодійної організації «Вихід є!». Проект передбачає об’єднання зусиль у вирішенні надскладних завдань по супроводу та реабілітації, створення умов для повернення до нормального життя людей з хімічної залежністю.

Lekc1

 

 

 

На першій зустрічі фахівців, директор благодійної організації «Вихід є!» Руслан Ільченко, ознайомив медичних працівників району з напрацюваннями та підходами, які застосовуються громадськими організаціями в роботі з вищезгаданими категоріями громадян. Пройшло живе обговорення стратегії та можливих шляхів ефективної співпраці.

Фінансово-економічна діяльність станом на 24.09.2015р.

Рішенням 26 сесії Полтавської районної ради шостого скликання від 14 серпня  2015 року виділено додаткове фінансування для придбання :

  1. Фіброгастроскопа Pentax FG-29V 0 тис. грн.
  2. Неонатального вентилятора Arabella – 395.0 тис. грн.
  3. Катка прасувального електричного – 70,0 тис. грн.
  4. Функціональних 5-секційних ліжок в кількості 5 шт. – 51,0 тис. грн.
  5. Сушильної машини – 20,0 тис. грн.

Також виділено 622,0 тис. грн. для проведення капітального ремонту підвального приміщення лікарні.

Станом на 21 вересня 2015 року уже придбано каток прасувальний електричний, функціональні 5-секційні ліжка в кількості 5 шт. сушильну машину.

По придбанню фіброгастроскопа та неонатального вентилятора розпочата процедура державних закупівель. Розкриття пропозицій по відкритих торгах відбудеться 01 жовтня 2015 року.

Виготовлено та оплачено проект капітального ремонту підвального приміщення лікарні. Проведений аналіз  цінових пропозицій підрядників по виконанню ремонтних робіт. Переможцем визнано приватне підприємство КРАТОС  Е. 21 вересня 2015 року підписано довір на виконання робіт.

Крім того, враховуючи значний ріст цін на бензин та медикаменти рішенням сесій Полтавської районної ради було додатково виділено кошти:

– на придбання бензину  50.0 тис. грн.;

– на придбання наркотичних та знеболювальних препаратів – 80.0 тис. грн.;

– для оплати пільгових медикаментів учасникам та ветеранам війни – 40.0 тис. грн.

Ці кошти використані в повному обсязі.

24 вересня 2015 року до лікарні поставлено придбаний за додатково виділені рішенням 25 сесії шостого скликання Полтавської районної ради від 28 травня 2015 року кошти санітарний автомобіль ТК – G – 2705 МД А1 на базі автомобіля ГАЗ 2705 (2015 року випуску).

ПЕРЕЙМАЮЧИ ДОСВІД

10 вересня 2015 року у  межах робочого візиту до Полтавщини, Полтавську центральну районну клінічну лікарню   відвідала делегація  медичних працівників  Миколаївської області під головуванням начальника управління охороною здоров*я Миколаївської обласної державної адміністрації  Капусти Маргарити Олександрівни.

У ході зустрічі головний лікар  Полтавської центральної районної клінічної лікарні  Мехедько О.А. поділився досвідом щодо передачі  міжрайонних бюджетних трансфертів за надання медичних послуг.

Миколаївські  колеги також ознайомились зі  структурою, матеріально-технічною базою, кадровим потенціалом та фінансуванням лікарні.

Всі фактори діяльності нашого лікувального закладу були позитивно оцінені , а досвід використання міжрайонних бюджетних трансфертів  заплановано впровадити і на Миколаївщині.

Як відмітила у розмові М.О.Капуста, даний  механізм  по-перше, забезпечує  отримання належної  кваліфікованої медичної допомоги  мешканцям тих районів, у яких відсутня можливість  у їх забезпеченні, і, по – друге  покращує матеріально-технічні можливості тих  закладів, в яких  наявна відповідна база  для  здійснення науково обґрунтованого  на базі    доказової  медицини  лікувально-діагностичного процесу.

 

Довідково:

Акушерське відділення  Полтавської центральної районної клінічної лікарні  надає  пологову  допомогу мешканкам  Полтавського, Решетилівського , Чутівського   районів  та  м.Полтави.

2012 рік 2013 рік 2014 рік 6 міс.2015 року
Кількість пологів 748 957 943 446
Фізіологічні пологи 83% 80.8% 77.6% 80.2%
Партнерські пологи 85.1% 85.0% 87% 88.1%
Кесарів розтин 13.5% 16.9% 20.1% 15.2%
Решетилівський район 14.6% 20.8% 22.2%
Міські мешканки 11.3% 9.7% 9.8% 7.3%

З 01.01.2013 року  заключна  угода  про  передачу міжбюджетних трансфертів з Решетилівського районного бюджету до Полтавського районного бюджету у 2015 році, а з 01.06.2015 року  з Чутівського  району.

Кошти , які поступають від використання міжбюджетних трансфертів, Полтавська ЦРКЛ використовує на потреби лікарні, а саме медикаменти, медобладнання, продукти харчування, ремонт приміщення, бензин, постільна білизна та інш..

Надходження від міжбюджетних трансфертів з Решетилівського  району  за 2013 – 2015 роки

2013 2014 2015
Всього 81301.03 грн. 256583.39 грн. 357127.0 грн.

 

Головний лікар Полтавської ЦРКЛ О.А.Мехедько

Оперативно про нагальне

11 вересня 2015 року на оперативній нараді, сумісно фахівцями Полтавської центральної районної клінічної лікарні та комунального закладу «Полтавський районний центр первинної медичної допомоги», проводилось обговорення нагальних питань спільної роботи, зокрема щодо покращення надання гематологічної допомоги населенню Полтавського району та організації максимально ефективного функціонування лабораторної забезпечення.

Особливої уваги було приділено підготовці на клінічних базах закладів майбутніх фахівців-медиків – лікарів інтернів і студентів Вищого навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» та Полтавського базового медичного коледжу.

Демобілізували 36 бійців санітарної роти Полтавщини

Повертайся живим.

05 вересня 2015 року в обласному центрі відбулося справжнє свято. Хтось може сказати, що коли мова йде про події пов’язані з бойовими діями це святом назвати важко. Та все ж наважимось – повернулися на малу батьківщину, до своїх родин, друзів та побратимів наші колеги з санітарної роти. Минули довгі дні хвилювань і очікувань, гнітючої розлуки. А щирі сльози радості свідчили про те, що теплий вересневий день був справжнім святом для багатьох небайдужих полтавців.

Не змогли остатися осторонь від цієї події і працівники нашого закладу, щиро вітали колег-медиків, які повернулися з зони АТО.


Sanrota2


Sanrota1


Sanrota5


Sanrota3


Sanrota4


Оновлення матеріально-технічної бази лікарні

Для надання якісної медичної допомоги людям необхідно мати підготовлені кадри фахівців, оснастити їх сучасним обладнанням, забезпечити наявність ефективних лікарських засобів, належним чином харчувати хворих. За відсутності однієї із визначених складових інші стають неефективним або взагалі недієвими.

Розуміючи весь комплекс факторів, які впливають на рівень медицини депутатський корпус Полтавської районної ради постійно знаходить можливість виділити додаткові кошти для галузі охорони здоров’я.

Завдяки цьому процес оновлення матеріально-технічної бази в Полтавській центральній районній клінічній лікарні носить системний характер. Ось і в серпні, придбано і введено в експлуатацію, п’ять секційних функціональних ліжок, прасувальний каток та сушильну машину, на загальну суму 140,5 тис. грн.

Конкурс на проведення капремонту.

Торги завершено. Переможцем визнано приватне підприємство КРАТОС  Е.

Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на  проведення капітального ремонту підвального приміщення Полтавської ЦРКЛ.

Орієнтовна вартість ремонтних робіт становить 478483 грн (без ПДВ). Довідки  стосовно проведення капітальному ремонту підвального приміщення Полтавської ЦРКЛ можна отримати за телефоном 2-79-07.

Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Комсомольська 58а, адміністративна частина.

Відкриті торги

Комітетом з конкурсних торгів Полтавської центральної районної клінічної лікарні 31 серпня 2015 року розпочато одразу дві процедури закупівлі, а саме:

  • відкриті торги на закупівлю товару: 32.50.2 Інструменти та прилади терапевтичні; приладдя, протези та ортопедичні пристрої.  50.21-80.00 Апаратура  для озонотерапії, кисневої та аерозольної терапії, апаратура для штучного дихання (Неонатальний пCPAP вентилятор  Arabella або еквівалент – 1 од.)
  • відкриті торги на закупівлю товару 32.50.1 Інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні.  50.13-35.00 Ендоскопи для медичних цілей (Фіброгастроскоп Pentax FG– 29V (W) або еквівалент – 1 од.)