ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ ЛИСТОПАДА СВІТ ТЕСТУЄТЬСЯ НА ВІЛ ТА ГЕПАТИТИ

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатити відзначається вдев’яте, а  Міжнародний – вдруге. Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити проходить із 22 по 28 листопада одночасно на п’яти континентах – більш ніж у 40 країнах світу.

«Цього року Міжнародний і Європейський тижні тестування проходять одночасно. Це дозволяє привернути більшу увагу до проблеми епідемій ВІЛ та вірусних гепатитів. Через пандемію COVID-19 ми бачимо суттєве зниження тестування. Це знижує рівень виявлення ВІЛ та вірусних гепатитів і відтерміновує доступ до профілактичних послуг та лікування», – говорить Лариса Гетьман, завідувач відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров’я.

«Хочемо звернути увагу, що цьогоріч прийнято оновлені Стандарти з діагностики та лікування вірусних гепатитів, які наголошують, що кожен громадянин має хоча б раз в житті пройти тестування на вірусні гепатити і регулярно проходити повторне тестування у випадку наявності факторів ризику інфікування», – зазначає Ірина Іванчук, начальник відділу вірусних гепатитів та опіоїдної залежності Центру громадського здоров’я.

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.

«Це сумно усвідомлювати, особливо, коли ми розуміємо, що ці хвороби піддаються контролю. Гепатит виліковний більш ніж у 90% випадків. ВІЛ є хронічною хворобою, і завдяки лікуванню можна не втрачати якості життя. Я можу це стверджувати, як людина, яка поборола гепатит і контролює ВІЛ», – говорить Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя». – «Вчасне тестування життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання».

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій.

Найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» разом з Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит.

Також можна замовити оральний тест на ВІЛ додому. Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ можна скориставшись опцією «Хочу обстежитись» на сайті prozdorovia.in.ua.

«Нова Глобальна стратегія боротьби зі СНІДом “Покласти край нерівності, покінчити зі СНІДом” значно піднімає планку у тестуванні на ВІЛ. До 2025 року 95% людей, які живуть з ВІЛ мають знати про свій статус, щоб вчасно розпочати лікування, що рятує життя. Але через пандемію COVID-19 ми з сумом констатуємо той факт, що кількість тестів на ВІЛ у 2020 році впала на 22% порівняно з попереднім роком. Тому ми підтримуємо всі активності, які спрямовані на підвищення обізнаності та створення додаткових можливостей для діагностики ВІЛ», – говорить Роман Гайлевич, директор ЮНЕЙДС в Україні.

В Україні ефективні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C та антиретровірусну терапію для пацієнтів з ВІЛ закуповують коштом державного бюджету. Люди з ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію, живуть довгим повноцінним життя. Лікування проти ВІЛ є пожиттєвим – воно безоплатне для пацієнтів і гарантується державою.

Міжнародний тиждень тестування триватиме з 22 по 28 листопада. Про активності в інших країнах світу можна дізнатись на сайті Міжнародної мережі боротьби зі СНІДом і гепатитами.

 

За матеріалами МОЗ України

Щира подяка благодійникам!

Адміністрація Комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради» висловлює  найщирішу вдячність БО “ЛІКАРНЯНА КАСА ПОЛТАВЩИНИ” за  надання у якості благодійної допомоги Програмно-апаратного комплексу для телемедицини  IDIS2GO вартістю у  101 тис. 676 грн.

На даний час наш заклад надає медичну допомогу допомогу хворим з гострою коронавірусною інфекцією COVID-19.

Наданий Програмно-апаратний комплекс за рахунок розширеного функціоналу дасть змогу покращити якість надання медичної допомоги даній категорії хворих.

Вічна пам’ять….

З глибоким сумом та болем в серці колектив комунального підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня Полтавської міської ради» сприйняв звістку про смерть Чередніченко Валентини Григорівни, яка багато років працювала в закладі. Ця світла і добра людина назавжди залишиться в нашій пам’яті.

Висловлюємо слова щирої підтримки рідним та близьким Валентини Григорівни. Поділяємо Ваші біль та горе.

Вічна пам’ять…

Про запобігання та протидію домашньому насильству.

Нормативно правові акти у сфері запобігання та протидії домашнього насильства

Загальна декларація прав людини

Декларація ООН про викорінювання насилля щодо жінок

Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод

Конституція України

Кримінальний кодекс України

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Закон України «Про соціальні послуги»

Закон України «Про безоплатну правову допомогу»

Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами»

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 655 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 р. № 234 «Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі»

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 р. № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року»

Наказ МВС України від 01.08.2018 № 654 «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника»

Наказ МОН України від 22.05.2018 № 509 «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України»

Наказ Мінсоцполітики від 01.10.2018 № 1434 «Про затвердження Типової програми для кривдників»

Наказ Мінсоцполітики від 11.12.2018 № 1852 «Про утворення Державної установи «Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей».

Наказ Мінсоцполітики та МВС від 13.03.2019 №369/180 «Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства»

Наказ МОЗ України від 01.02.2019 №278 «Про затвердження Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства, або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їх медичної допомоги».

Форми домашнього насильства:

– фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

– психологічне насильство – форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

– сексуальне насильство – форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;

– економічне насильство – форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.