План культурно-мистецьких заходів Полтавської міської ради з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України

План

культурно-мистецьких заходів Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України.

24.08.2021р.

9:00 Покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди 30-ї річниці незалежності України (Пам’ятник Тарасу Шевченку).

9:15 Покладання квітів до пам’ятного знаку «Загиблим українським козакам» та вручення щорічної міської премії імені Самійла Величка (Пам’ятний знак «Загиблим українським козакам»).

10:00-21:00 Культурно-мистецький проєкт «НЕЗАЛЕЖНІ! 30!» (Театральна площа).

10:00 Локація «Так малює Незалежність»: пленер викладачів мистецьких шкіл, виставка робіт міського конкурсу образотворчого мистецтва етнонатюрморту «Етнокласика: сучасне дихання»;

10:00 Локація «Кольори часу»: тематична фотозона;

10:00-15:00 Локація «Так співає Незалежність!»: концерт учасників та переможців Всеукраїнського фестивалю «Україна – одна родина»;

15:00-15:30 Нагородження переможців відкритого міського конкурсу образотворчого мистецтва етнонатюрморту «Етнокласика: сучасне дихання»;

15:30-16:30 Локація «Так звучить Незалежність!»: національно-патріотична концертна програма Міського духового оркестру «Полтава»;

17:00-18:00 Локація «Так танцює Незалежність!»: концертна програма за участю провідних хореографічних колективів;

18.15-18.30 «Флешмоб з сюрпризом» (вул. Соборності від переходу «Злато місто» до Театральної площі);

18.30 Локація «Так святкує Незалежність!»: святкова концертна програма.

До уваги відвідувачів!

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Полтавської районної ради повідомляє, що 21 серпня 2021 року у закладі робочий день.

У святкові та вихідні дні 22, 23, 24 серпня 2021 року у закладі буде забезпечено надання ургентної допомоги фахівцями терапевтом, хірургом, акушером-гінекологом та з інтенсивної терапії, проводитимуться необхідні лабораторні і інструментальні обстеження в ургентному порядку.

23 серпня 2021року поліклінічне відділення закладу працювати не буде.

ПОЛТАВЦІ МОЖУТЬ ЗАПРОПОНУВАТИ ЗРУЧНУ ЛОКАЦІЮ ДЛЯ НОВИХ ЦЕНТРІВ ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ КОРОНАВІРУСУ

Жителі Полтави можуть запропонувати місця для нових центрів вакцинації, де їм було б зручно робити щеплення проти коронавірусу.

Свої пропозиції можна залишати в гугл-формі за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebrrEF2RHJMBtW_xvxNUf4afgvsmNt….

Нагадаємо, що в центрах вакцинації області доступні всі 4 вакцини, які дозволені в Україні: AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna.

Зараз у Полтаві працюють п’ять центрів масової вакцинації: у ТРЦ «Київ», у ТЦ «Мир», у палаці дозвілля «Листопад», у колишній поліклініці обласного кардіодиспансеру (мікрорайон «Алмазний», вул. Мазепи, 21) та Палаці культури залізничників (пл. Слави 3Б).

Щодо рекомендації МОЗ України стосовно окремих питань вакцинації проти СОVID-19 в Україні

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ)

 ПОЗИЦІЯ № 30-06/2021-1

(офіційна заява)

 Щодо рекомендації МОЗ України стосовно окремих питань вакцинації проти

СОVID-19 в Україні

Дані рекомендації НТГЕІ стосуються окремих питань вакцинації проти

СОVID -19 та мають рекомендований характер.

 

Питання 1.

 

Позиція НТГЕІ стосовно вакцинації проти СОVID-19 осіб, які перехворіли

на СОУШ-19 (вносять зміни в рекомендації НТГЕІ від 19.01.2021/ 23.04.2021/26.04.2021).

Вакцинація осіб проти СОVID -19, які перехворіли на СОVID -19, є безпечною.

Вакцинація осіб, які мають задокументований СОVID -19 в анамнезі може бути відтерміновано на 6 місяців від часу перебігу СОVID -19.

За бажанням особи, яка підлягає вакцинації відповідно до груп пріоритетності, вакцинація може бути проведена раніше 6 місячного терміну при достатній кількості доз вакцини для забезпечення вакцинації осіб в даній групі пріоритетності, які не мають задокументованого СОVID -19 в анамнезі.

Вакцинація може бути проведена після закінчення періоду  ізоляції, але не

раніше ніж через .28 днів (4 тижні) від першого дня появи   симптомів або

лабораторного підтвердження діагнозу СОVID -19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2, у відповідності до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин.

Вакцинація осіб, які перехворіли на СОVID -19, проводиться у відповідності до інструкції з використання вакцини.

Вважати дані рекомендації як тимчасові і такі, що можуть бути змінені у випадку надходження оновлених даних та, якщо вони не суперечать чинній інструкції до вакцини.

 

Питання 2.

 

Позиція НТГЕІ щодо можливості та доцільності використовувати змішані схеми вакцинації проти СОVID-19, виготовлених на різних платформах, для

проведення повного курсу щеплень проти коронавірусної хвороби СОVID -19 для однієї людини.

 

Дослідження, що стосуються змішаних схем застосування вакцин на різних платформах, тривають.

Проміжні результати недавніх досліджень, що стосуються змішаних схем застосування вакцин на різних платформах, мають прийнятний профіль безпеки.

У випадку, коли для першого щеплення була застосована вакцина на платформі мРНК, рекомендувати вакцину на платформі мРНК проти СОVID -19 того самого виробника для наступного щеплення у серії вакцинації. Однак, коли вакцина на платформі мРНК того самого виробника недоступна або ж відсутня інформація, якою вакциною було проведено перше щеплення, то вакцина на платформі мРНК іншого виробника, що рекомендована для використання у цій віковій групі, може вважатися взаємозамінною і може бути використана для завершення серії вакцинації. Слід врахувати введену попередню дозу вакцини, серію вакцинації не потрібно починати від початку. Інтервал між першою і другою дозами має складати 28 днів (друга доза вводиться на 28 день або пізніше після введення першої дози).

У випадку, коли для першого щеплення була застосована вакцина на векторній платформі (АstraZeneca), для щеплення другою дозою надавати перевагу використанню вакцини проти СОVID -19 того ж виробника або вакцині, яка є ідентичною за складом та технологіями виготовлення вакцини АZD1222 (АstraZeneca). При виникненні непереборних обставин (наприклад, серйозної несприятливої події після імунізації/побічної реакції на введення першої дози вакцини; тромбоз вен або артерій з тромбоцитопенією; неможливість провести друге щеплення вакциною, яка була використана для першої вакцинації), друге щеплення може бути проведене вакциною на платформі мРНК. Слід врахувати введену попередню дозу вакцини, серію вакцинації не потрібно починати від початку. Інтервал між першою і другою дозами повинен складати 12 тижнів (друга доза вводиться на 84 день або пізніше після введення першої дози).

Особи, які отримали дві дози вакцинами за змішаною схемою (перша доза – векторна, друга – мРНК), дозволені в Україні до використання або схваленні ВООЗ для екстреного застосування, вважаються повністю імунізованими.

 

Питання 3.

 

Позиція НТГЕІ щодо доцільності щеплень проти коронавірусної хвороби СОVID -19, зокрема вакциною Сomirnati від Рfizer/ВіоNTech, дітей віком від 12 років^ разі внесення відповідних змін до інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

 

Клінічні дослідження різних типів вакцин проти СОVID -19для різних вікових груп дітей тривають. Але, враховуючи наявні дані з безпеки та ефективності вакцини Сomirnati від Рfizer/ВіоNTech для дітей віком від 12 років, рекомендовано проводити

вакцинацію лише тим дітям, які мають високі ризики виникнення серйозних ускладнень від СОУГО-19, що обумовлено наявністю у них супутньої патології та не мають протипоказань із застосування вакцини.

Також важливо надати пріоритет у вакцинації проти СОVID -19 особам/членам родини, що перебувають у тісному контакті з маломобільною дитиною (особи, постійно проживають в одному помешканні із маломобільною дитиною; особи, безпосередньо доглядають за маломобільною дитиною).

Вакцина Сomirnati від Рfizer/ВіоNTech для дітей віком від 12 років використовується за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою другою дозами 21 -28 діб.

Незважаючи на важливість рутинної вакцинації та необхідність швидкого охоплення вакцинацією проти СОVID -19 дітей з групи ризику, необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти СОVID -19 діти які підлягають вакцинації, та введенням вакцин проти інших інфекційних хвороб винятком екстреної вакцинації.

Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на СОVID -19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного СОVID -19 після закінчення періоду ізоляції.

На сьогодні відсутні дані про безпеку та ефективність застосування вакцини Сomirnati від Рfizer/ВіоNTech у дітей віком до 12 років. Поки не будуть доступні такі результати, вакцинацію дітей до 12 років проводити не слід.

Можливість вакцинації здорових дітей віком понад 12 років буде розглянуто тоді, коли будуть досягнуті високі рівні охоплення двома дозами серед доросле населення та у пріоритетних групах.

 

Питання 4.

 

Позиція НТГЕІ щодо наукового обґрунтування необхідності проведення повторної вакцинації (бустерної дози вакцини) у термін після 6 місяців після повного курсу щеплень проти коронавірусної хвороби СОVID -19.

 

Позиція НТГЕІ:

Отримання повного курсу щеплень проти коронавірусної хвороби СОVID – (дві дози будь-якої з зареєстрованих в Україні вакцин) вважається завершеним. Наразі відсутні наукові даних, які б підтверджували доцільність введення бустерних доз вакцин проти СОVID -19.

 

 

 

Роз’яснення щодо вакцинації іноземних громадян в Україні

 

В Україні розпочався п’ятий етап вакцинації проти СОVID -19, під час якого вакцинуються усі бажаючі, у тому числі іноземних громадян, які на законних підставах перебувають на території України.

Іноземні громадяни можуть записатись на вакцинацію у пункті щеплення чи в центрі масової вакцинації за такою ж процедурою, як і громадяни України (за номером телефону, в електронну чергу тощо).

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»:

  1. У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів,
  2. Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги, пов’язані з наданням інших видів медичної допомоги, окрім екстреної, оплачуються ними за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством.
  3. Заклад мас мати затверджені тарифи на надання медичної послуги (огляд лікаря тощо). Сама вакцина від СОVID -19 є безкоштовною.

Також регіони мають подбати про забезпечення можливості вакцинації іноземців у центрах масової вакцинації!

Внесення даних до ЕСОЗ

До ЕСОЗ можуть бути внесені дані, якщо особа має один (або кілька) таких . документів, що посвідчують особу:

  • паспорт громадянина України;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку) або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, легалізований у встановленому порядку;
  • посвідка на постійне проживання в Україні;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Дані по іноземцях та особах без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, внесені до ЕСОЗ не можуть бути. Таким особам видається паперовий документ (після першого щеплення довідка до форми 063/о, після другого щеплення – Міжнародне свідоцтво про вакцинацію).

 

Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» інформує:

Відповідно до «Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року», затвердженої Кабінетом міністрів України 27 листопада 2019 року №1415-р, оперативною ціллю  є «Забезпечити надання комплексних послуг профілактики діагностики та лікування вірусних гепатитів» шляхом розширення доступу скринінгу та діагностики вірусних гепатитів (далі – ВГ) через децентралізацію послуг, оптимізацію та спрощення підходів до тестування і лабораторне супроводу лікування, інтеграцію тестування на вірусні гепатити з послугами тестування на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, наданням наркологічної акушерської допомоги тощо.

Повідомляємо, що для проведення діагностики ВГ (скринінг підтверджу – вальна діагностика) наразі існують наступні можливості:

 

  1. Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України і 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первині медичної допомоги» тестування швидкими тестами на маркери віруси гепатитів надається на безоплатній основі у сімейного лікаря.

 

  1. Приватні діагностичні лабораторії («Сінево», «Дніпролаб», «Ніколаб «CSD», «Інвітро», «Фармбіотест», «Меділабс» та «Діла») з 1 до серпня 2021 року у рамках місячника тестування на ВГ пропонують проведення обстежень за акційними цінами. Деталі щодо вартості переліку обстежень можна знайти на сайтах лабораторій.

Профілактика та діагностика вірусних гепатитів.

Гепатит- це захворювання печінки запального характера.

Основні причини розвитку гепатиту : віруси гепатиту:

  • деякі інфекційні захворювання
  • токсичні речовини(алкоголь,деякі наркотичні препарати)
  • медикаменти
  • автоімунні захворювання.

Вірусні гепатити –це група антропонозних вірусних захворювань,об*єднаних переважно гепатотропністю збудників і провідними проявами:гепатомегалією,жовтяницею,інтоксикацццією.

Місце ураження-печінка.

Існує п*ять типів вірусів гепатиту :А, В, С,D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є різниця.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна):

шляхи передачі:через забруднену фекаліями воду,їжу( фекально-оральний шлях тпередачі).

Симптоми захворювання є гарячки,нездужання,втрата апетиту,діарея,нудота,відчуття дискомфорту в животі,сеча насиченого темного кольору,жовтяниця.

Унаслідок хвороби виробляється стійкий іммунитет.

Вірусний гепатит В і  С :

  • шляхи передачі: від матері до дитини (стосується більше гепатиту В),
  • статевий ШЛЯХ ПІД ЧАС НЕЗАХИЩЕНИХ СТАТЕВИХ КОНТАКТІВ;,
  • через кров при медичних та косметичних процедурах(хірургічні втручання,стоматологічні процедури,гемодіаліз,татуювання, пірсинг ,манікюр)
  • вживанні наркотиків ін*єкційно та інтраназально;

симптоми:на початку хвороби може не бути жодних ознак,але у деяких хворих проявляються ознаки гострого захворювання (пожовтіння шкіри та склер,потемніння сечі,підвищення втомлюваністі,нудота,блювання,біль у животі).Якщо гепатит В перебігає хронічно(понад 6 місяців),то він призводить до цирозу та раку печінки.

Особливість гепатиту С в тому,що він розвивається хронічно у половини хворих,а 8-10% з них отримують цироз та рак печінки.

Вірусний гепатит D розвивається тільки за наявності вірусу гепатиту В.

Змішане інфікування обома вірусами обтяжує перебіг хвороби та викликає загострення у разі хронічного гепатиту у вигляді цирозу та раку.

Вірусний гепатит Е поширюється через фекально-оральний механізм передачі.Захворювання має легкий перебіг та триває 2-6 тижнів. Дуже рідко виникають ускладнення.

Якщо у людини з*явились ознаки будь- якого типу вірусного ггепатиту необхідно обов*язково звернутися до сімейного лікаря,який повинен призначити необхідні обстеження та, у разі потреби, спрямувати до відповідного спеціаліста .Кожен пацієнт,який приходить в клініку є потенційним носієм вірусних гепатитів.

Профілактика гепатитів:

Вакцинація від гепатиту В ( можна в будь якому віці) та А ;

Дотримуватись особистої гігієни,мити руки перед вживанням Їжі,після кожного відвідування туалета;

Обробляти Їжу перед її вживанням , для дітей обдати окропом;

Користуватись засобами разового(шприци, голки,крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала) та індивідуального (зубні щітки,леза для гоління, контактні лінзи) призначення ;

Робити косметологічні процедури в професійних салонах та завжди перевіряти умови стерилізації інструментів. Якщо є можливість, користуватися одноразовими;

Використовувати презервативи під час статевих стосунків

Кожен пацієнт може пройти лікування вірусного гепатиту у нашому закладі, звертатись до лікаря-інфекціоніста кабінету інфекційних захворювань .

За кошти державного бюджету закуплено препарати для лікування вірусних гепатитів В та С в достатній кількості .

Сімейний лікар у межах гарантованого пакету медичних послуг здійснює тестування на вірусні гепатити В та С із використанням швидких тестів.

Маршрути пацієнтів оптимізовано,спрощено підходи до діагностики та лікування з використанням нових схем.

 

Лікар-інфекціоніст Бєлая О.В.

ВАКЦИНАЦІЯ – ДОБРОВІЛЬНА І БЕЗОПЛАТНА, ВАКЦИНИ – БЕЗПЕЧНІ #3

https://www.facebook.com/photo?fbid=372061227604571&set=a.101972717946758 «Відсьогодні запускаємо в Полтаві ще один, третій, центр масової вакцинації: мікрорайон «Алмазний», колишня поліклініка кардіологічного диспансеру, вулиця Івана Мазепи, 21, 095 128 66 62.
Вакцинація на Полтавщині максимально доступна та зручна. Обирай найближчий центр на ілюстрації, бери паспорт, приходь і роби щеплення. Захисти себе та свою родину від коронавірусу!»

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=372074874269873&set=a.101972717946758 «Вакциною Moderna тепер можна щепитися в центрах вакцинації. У Полтаві – в ТРЦ «Київ», а також у всіх інших центрах у Кременчуці, Миргороді, Лубнах і Горішніх Плавнях. Вакцинуйтеся вже зараз! Оберіть своє здоров’я, родину та свободу від COVID-19. Усе про вакцинацію на Полтавщині читайте тут: bit.ly/3eXow1X».

https://www.facebook.com/photo/?fbid=373333480810679&set=a.101972717946758 «Чи варто вакцинуватися? Однозначно! Подібних запитань насамперед не повинно виникати ні в батьків, ні в учителів, ні в медиків, ні в кого іншого, особливо тих, хто працює з дітьми. Їхнє здоров’я – наша відповідальність, тим паче перед початком навчального року. Відтепер, якщо область потрапляє в жовту, помаранчеву або червону зону, будуть працювати лише ті садочки, школи та університети, де вакциновані мінімум 80% персоналу. Дуже правильне рішення Кабміну! Зараз Полтавщина – у зеленій зоні, і я, впевнений, як і ви, хочу, щоб так було й надалі. Але для цього потрібно вакцинуватися. Робіть щеплення, захищайте себе і свою сім’ю від коронавірусу».

https://www.facebook.com/photo?fbid=374116240732403&set=a.136054964538533 «Відкриваємо в Полтаві ще один, четвертий, центр вакцинації. Він працюватиме в Палаці культури залізничників, на площі Слави, 3Б, неподалік від Південного вокзалу, щодня з 9:00 до 16:00»

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=376453267165367&set=a.101972717946758 «Найбільш зручний і простий спосіб вакцинуватися – це отримати щеплення на роботі, як організований колектив»