Шановний Олег Анатолійович !

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження!

Зичимо міцного здоров’я, особистого щастя, злагоди, та чудового настрою, родинного затишку та сімейного добробуту. Нехай завжди Вас супроводжує вдача, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю. Здійснення всіх Ваших планів та сподівань!

Що потрібно знати про туберкульоз

‌Щорічно на планеті реєструють 10 млн випадків захворювань на туберкульоз, близько 2 млн хворих гине від цієї хвороби. А з розвитком стійкого туберкульозу перемогти його стало ще складніше. Левова частка всіх випадків припадає на 22 країни з низьким рівнем доходу.Наша країна – серед них.

Туберкульоз розвивається не тільки в легенях

Зараз туберкульоз називають лідером за смертністю серед інфекційних захворювань. Щорічно від нього помирає близько 2 млн осіб, понад 200 тис. з яких – діти. При цьому хворіють щороку, за даними ВООЗ, близько 10 млн людей. У 80-90% випадків мікобактерії туберкульозу вражають органи дихання, однак вогнища ураження можуть перебувати і в інших органах. Позалегеневі форми трапляються значно рідше і можуть дати про себе знати навіть за десятиліття після зараження.

Туберкульоз протікає у відкритій та закритій формах. Заразна тільки перша. В цьому випадку у мокротинні хворого присутні бактерії, і він здатний передати паличку ще 10-15 людям. У протитуберкульозному диспансері проводять аналіз, що визначає, чи є в мокроті хворого збудники, і чи є він небезпечним для оточуючих. Діагностувати захворювання можливо і за допомогою флюорографії, рентгена або комп’ютерної томографії.

Захворіти на туберкульоз непросто

Найчастіше інфекція передається від хворого на туберкульоз легень, який не отримує належного лікування. За даними ВООЗ, третина населення світу інфікована бактеріями туберкульозу, але поки ще на нього не захворіла і не може заражати інших. Так, бактерія, яку імунній системі вдалося зупинити, може прожити в організмі багато років. Вірогідність захворіти у таких людей від 5 до 15% (залежно від імунітету), але сильний стрес, недостатнє споживання вітамінів і корисних речовин, поганий сон, куріння, діабет можуть спровокувати розвиток хвороби.

Як лікують туберкульоз?

Важливо пам’ятати, що туберкульоз виліковний. Основа його лікування – антибактеріальна хіміотерапія чотирма препаратами: рифампіцином, ізоніазидом, піразинамідом і етамбутолом. Ці препарати впливають на бацили, запобігають звиканню й не дають паличці мутувати. Лікування триває від 6 до 8 місяців. Для забезпечення ефективності терапії необхідна підтримка лікаря та постійне спостереження. При прийомі курс важливо дотримуватися всіх розпоряджень фахівців, аби не поширювати хворобу далі й уникнути рецидиву.

За даними ВООЗ, завдяки своєчасній діагностиці та грамотному лікуванню туберкульозу з 2000 до 2016 р. було врятовано 53 млн життів. Але якщо не приймати пігулки в один і той же час доби, концентрація препарату в організмі знижується, а бактерія отримує шанс на розвиток множинної лікарської стійкості (резистентності). Такий туберкульоз не чутливий до ізоніазиду та рифампіцину і потребує лікування препаратами так званого другого ряду.

Чому туберкульоз досі небезпечний?

Збудник хвороби – це складний організм з досконалою системою пристосування до чинників зовнішньої агресії: і до хімічних, і до фізичних. Вів здатен мутувати і розвивати звикання до препаратів, тому до початку лікування проводять спеціальні тести на стійкість хвороби до активних компонентів ліків.

ВІЛ + туберкульоз

Приблизно 12-14 млн населення нашої планети інфіковані одночасно ВІЛ і мікобактеріями туберкульозу. Таке поєднання особливо небезпечне, це фактично бомба для імунітету. Але лікування можливе навіть у цьому випадку. Важливо, аби в період лікування туберкульозу пацієнт отримував антиретровірусну терапію (АРТ), якщо з якихось причин він не приймав її раніше. Оскільки туберкульоз небезпечніший для ВІЛ-позитивних людей, їм рекомендують робити флюорографію двічі на рік як групі ризикуЧерез те, що ймовірність захворіти на туберкульоз у ВІЛ-інфікованої особи в 20-30 разів вища, ніж у ВІЛ-негативних людей, пацієнтам з низьким рівнем лімфоцитів призначають хіміопрофілактику. Це або монотерапія, або комбіноване лікування, яке не дає інфекції перерости в хворобу.

Профілактика

На жаль, повністю захиститися від туберкульозної інфекції не можна, але можливо запобігти розвитку хвороби або постаратися виявити її на ранній стадії. Наші легені не мають нервових закінчень, тому «відчути» туберкульоз неможливо. Але планова щорічна диспансеризація та флюорографія здатні виявити хворобу до початку ускладнень. Найпростіші, але найважливіші способи профілактики захворювання – це здоровий спосіб життя, відсутність хронічного психоемоційного стресу, хороший сон і якісне харчування.

 

 

Лікар-фтизіатр     Лариса Твердохліб

12 тиждень 2020 року епідспостереження щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

За 12 тиждень 2020 року по району було зареєстровано 463 випадків захворювання на ГРВІ, в тому числі у дітей – 190, показник становить – 678,2 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 522,8), що вище епідпорогового на 29,7%. В порівнянні з 11 тижнем 2020 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 5,7%. За 12 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовано 19 мешканців Полтавського району, з них 15 діти.

Увага! Увага! Увага!

Шановні мешканці Полтавського району!

В зв’язку з введенням на території України обмежувальних карантинних заходів з 18.03.2020 року фахівці КНП «Полтавська ЦРКЛ» призупиняють проведення планових заходів щодо медичного супроводу населення, а саме: профілактичні огляди, планові консультації, не ургентні діагностичні та лабораторні обстеження і госпіталізації до цілодобових стаціонарів тощо. Пологова, ургентна та невідкладна допомога будуть надаватися в звичайних обсягах.

На час дії карантину відміняється проведення особистого прийому громадян адміністрацією закладу.

Сподіваємось на Ваше порозуміння та взаємоповагу.

В черговий раз закликаємо мінімізувати Ваші контакти і пересування, без нагальної потреби не покидати оселі та дотримуватись рекомендацій щодо недопущення інфікування коронавірусом.

11 тиждень 2020 року епідспостереження щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

За 11 тиждень 2020 року по району було зареєстровано 491 випадків захворювання на ГРВІ, в тому числі у дітей – 273, показник становить – 719.3 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 522,8), що вище епідпорогового на 37.6%. В порівнянні з 10 тижнем 2020 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 13.7%. За 11 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовано 18 мешканців Полтавського району, з них 8 діти.

Окремі питання захисту населення від інфекційних хвороб.

Право кожного громадянина на охорону здоров’я та медичну допомогу встановлено Конституцією. Держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя та ліквідацію масових інфекційних захворювань.

Правові та організаційні засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, права, обов’язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб визначені законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Захист населення від інфекційних хвороб є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» задекларовано обов’язки осіб, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями. Такі особи зобовязані:

  • вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;
  • виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров’я та наукових установ, у яких вони лікуються:
  • проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження.

Цим же Законом передбачено, що обов’язковій госпіталізації до спеціалізованих лікарень підлягають хворі на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби, а також особи з симптомами таких хвороб. Особи, які, перебуваючи на території карантину, мали достовірно встановлені контакти з хворим на особливо небезпечну інфекційну хворобу, підлягають госпіталізації в ізолятор.

Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» регулюється питання запобігання інфекційним захворюванням, небезпечним для населення. Так, особи, які є носіями збудників інфекційних захворювань, небезпечних для населення, усуваються від роботи та іншої діяльності, яка може сприяти поширенню інфекційних хвороб, і підлягають медичному нагляду і лікуванню. Також можуть здійснюватися обов’язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України.

Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов’язані вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб, виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров’я та наукових установ, у яких вони лікуються, а також проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження.

Карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Ізоляція – це відокремлення від оточуючих особи, яка має певну заразну форму хвороби, з метою унеможливлення передачі інфекції іншим особам, надання медичної допомоги та здійснення контролю за дотриманням протиепідемічного режиму цією особою.

Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність у вигляді арешту, обмеження або позбавлення волі за зараження іншої людини невиліковною інфекційною хворобою.

Щодо медичних працівників слід зазначити, що Кримінальним кодексом передбачена відповідальність за неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи невиліковною інфекційною хворобою.

На останок про актуальне – новий коронавірус COVID-19. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує людям з легкими симптомами респіраторної інфекції залишатися вдома (невисока температура, головний біль, легкий нежить, відсутність розладів дихання та важкої супутньої патології).

Шановні мешканці Полтавського району! Мінімізуйте за можливості Ваші контакти та пересування, подбайте про людей похилого віку адже вони перебувають в зоні підвищеного ризику. Давайте відноситися з повагою до збереження здоров’я один одного. Дотримуйтесь рекомендацій щодо недопущення розповсюдження коронавірусу.

Візит колег із Вінниці.

12 березня 2020 року КНП «Полтавська ЦРКЛ» відвідали представники Вінницької центральної районної клінічної лікарні. Метою візиту фахівців з Вінниччини було ознайомлення з досвідом участі нашого закладу в пілотному проекті державних гарантій на медичне обслуговування населення для спеціалізованої медичної допомоги.

10 тиждень 2020 року епідспостереження щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

За 10 тиждень 2020 року по району було зареєстровано 569 випадків захворювання на ГРВІ, в тому числі у дітей – 333, показник становить – 833,5 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 522,8), що вище епідпорогового на 59,4%. В порівнянні з 09 тижнем 2020 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 11,8%. За 10 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовано 35 мешканців Полтавського району, з них 25 діти.

Дорогі кохані жінки !

Найніжніший та найсвітліший день в році – 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. Нехай кожен день буде таким, як цей: наповнений усмішками, захопленням, любов’ю, турботою і радістю.
Від щирого серця вітаємо зі святом!

Адміністрація КНП «Полтавська ЦРКЛ»

 

9 тиждень 2020 року епідспостереження щодо захворюваності на грип та ГРВІ.

За 9 тиждень 2020 року по району було зареєстровано 645 випадків захворювання на ГРВІ (грип – 0), в тому числі у дітей – 314, показник становить – 944,9 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 522,8), що вище епідпорогового на 80,7%. В порівнянні з 08 тижнем 2020 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 19,4%. За 9 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовано 18 мешканців Полтавського району, з них 15 діти.