Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (47 тиждень 2017 року)

За 47 тиждень 2017 року по району зареєстровано 356 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 189, показник становить – 529,3 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 842,0), що нижче епідпорогового на 37,1%. В порівнянні з 46 тижнем 2017 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 12,3%. За 47 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 6 мешканців Полтавського району, із них 2 діти.

Чи можна зупинити ВІЛ ?

«Чума ХХ-ого сторіччя», а тепер і ХХІ-ого, саме так називають епідемію ВІЛ-інфекції. За більш ніж 30-річну історію хвороби ВІЛ уразив мільйони людей, а масштаби поширення вірусу імунодефіциту набули глобального характеру і становлять загрозу розвитку більшості країн світу. На жаль не є виключенням і Україна. За оцінками експертів UNAIDS, близько 1% населення України інфіковані. Проте загальновизнаним є факт, що офіційні дані не відображають реальний масштаб епідемії, зокрема, дійсної кількості інфікованих людей. Вони лише надають інформацію про осіб, які були обстежені на наявність ВІЛ. Значно більша кількість можуть бути інфікованими, але не знати про свій ВІЛ-статус. З 1987 року реєструються випадки інфікування ВІЛ і в Полтавському районі.

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі ВІЛ/СНІДом. Підкреслюючи тим самим, яку загрозу людству несе ця хвороба. Головна мета його проведення – привернути максимальну увагу до проблеми. У цей день по всьому світову проводяться масштабні просвітницькі заходи, поширюється можлива інформація про ВІЛ, організовуються безкоштовні обстеження для бажаючих.

На сьогодні ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатну і репродуктивно-активну частину населення. Основна кількість ВІЛ-інфікованих зареєстрована у віковій групі 25-49 років, що дуже скоро може погіршити і так не прості демографічну і соціально-економічну ситуації.

Важливо пам’ятати, що передача ВІЛ здійснюється наступними механізмами: статевим, через кров та вертикальним (від інфікованої вагітної до дитини). Джерелом ВІЛ-інфекції є інфікована людина, яка знаходиться в будь-якій стадії хвороби, в тому числі, і в період інкубації. Вірус імунодефіциту людини може знаходитися у всіх біологічних рідинах. Однак вміст вірусних часток в біологічних рідинах неоднаковий, що і визначає їх відмінне епідеміологічне значення. У крові, спермі, вагінальному секреті, грудному молоці ВІЛ-інфікованих знаходиться достатня кількість вірусу для інфікування сторонньої особи, а от слина, сльози, сеча не несуть жодної небезпеки для оточуючих.

Особливість перебігу ВІЛ полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись клінічними симптомами. Для цього недуга немає «авторитетів», кожен має дотримуватись певних правил для унеможливлення зараження. Але ж все одно не зайвим буде періодично проходити обстеження.

Всі бажаючі можуть звернутися до нашого закладу та пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ-інфекцію, отримати необхідну консультацію.

 

Лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення Полтавської центральної районної клінічної лікарні Олександа Бєлая.

Увага !

Шановні відвідувачі Полтавської центральної районної клінічної лікарні! Звертаємо Вашу увагу, що в даний час на території закладу проводиться ремонт дворової каналізації.

Просимо вибачення за можливі незручності та закликаємо Вас бути уважними при пересуванні по території лікарні, особливо в нічний час.

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні.

Шановна Галино Петрівно !

У день Вашого ювілею прийміть нашу шану й найкращі побажання.

Ваш ювілей – не тільки Ваше свято,

Радіють Ваші рідні й друзі теж.

Хай Бог пошле іще років багато,

Здоров’я, щастя, радості без меж!

Нехай добром наповнюється хата,

Достатком, щирістю і сонячним теплом.

Хай буде вірних друзів в ній багато,

Прихильна доля огорта крилом.

Колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні вітає з ювілеєм начальника матеріально-технічного забезпечення Галину Петрівну Пономаренко

Відповідаємо на запитання про медреформу. Випуск 7/10.

Ми продовжуємо відповідати на ваші питання щодо медичної реформи.

  1. Чи запрацює в Україні страхова медицина?

Фактично з 2018 року в Україні починає працювати національна солідарна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця.

Будь-яка страхова система складається з трьох частин: збір коштів з населення, акумулювання їх в пул ризиків та адресні виплати за надані пацієнтам послуги. Медична реформа, ухвалена Парламентом, буде працювати так само. Внески збираються в бюджет через систему загального оподаткування (ПДВ, яке сплачують усі з будь-якої покупки), акумулюються на казначейських рахунках. Національна служба здоров’я України оплачує медичні послуги та ліки, що входять в національну програму медичних гарантій.

Це класична солідарна система: неважливо скільки ви витрачаєте і які сплачуєте податки зі споживання, ви все одно отримаєте медичну допомогу.

Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними.

Кожен українець знатиме, що саме оплачує держава, і самі обиратимуть лікарні, де вони отримають ці послуги.

  1. Чи будуть українці укладати договори зі спеціалістами вузького профілю, як в первинній ланці?

Пацієнти підписують Декларацію про вибір лікаря тільки з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром. Вузькі спеціалісти у поліклініках та лікарні до 2020 року будуть працювати, як і раніше.

З 2020 року Національна служба здоров’я починає сплачувати за послуги на вторинній і третинній ланці, що ввійдуть в програму медичних гарантій. Ці послуги будуть надаватися безоплатно, якщо пацієнт звернувся за направленням сімейного лікаря або терапевта чи педіатра.

При цьому пацієнт зможе самостійно обирати вузького спеціаліста чи заклад, у якому отримає послугу. НСЗУ оплатить звернення на підставі інформації та документів, що надасть медзаклад до електронної системи охорони здоров’я. Для цього заклад складатиме звіт в електронній системі охорони здоров’я, в якому зазначається обсяг наданих медичних послуг та лікарських засобів.

  1. Яку юридичну силу мають декларації?

Підписуючи декларацію пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Саме тому цей документ так і називається — Декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт.

  1. Чи можна звернутись до вузького спеціаліста без направлення?

Фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться у 2019 році і буде вводитися поступово за кожною послугою до 2020 року. До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз.

Звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я (після початку виплат за ці послуги в новій системі). Держава також оплачуватиме візити без направлення до гінеколога та психіатра.

Якщо пацієнт звертається до лікарів-спеціалістів за власним бажанням, він самостійно сплачує вартість візиту.

  1. Яким чином фінансуватиметься надання первинної медичної допомоги особам, які не уклали декларацій?

Як тільки у вашому закладі первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги ви маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги підчас першого візиту.

Відповідно, поки ви не звернетеся по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.

Варто пам’ятати, що якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

 

За матеріалами сайту МОЗ України.

20 листопада – Міжнародний день педіатра.

20 листопада святкують свій професійний день дитячі лікарі. Відзначати його почали з 1954 року. Свято впровадили за рекомендацією Генеральної асамблеї ООН. Його святкують у 130 країнах світу. Педіатрія – галузь у медичній науці, головним завданням якої є збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій життєвий потенціал.

Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (46 тиждень 2017 року)

За 46 тиждень 2017 року по району зареєстровано 317 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 179, показник становить – 471,3 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 809,5), що нижче епідпорогового на 41,8%. В порівнянні з 45 тижнем 2017 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 8,4%. За 46 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 5 мешканців Полтавського району, всі дорослі.

Чому потрібно вакцинуватися проти грипу.

На дворі осінь і знову майже у кожного з нас виникають питання: «Чи потрібно вакцинуватися від грипу?» та «Наскільки ефективне і безпечне це щеплення?».

Період з середини осені до початку весни традиційно вважається сезоном підвищеної захворюваності на респіраторні вірусні інфекції та грип. Тому саме в цей період особливо важливо допомогти своєму організму протистояти вірусам. Існує багато народних засобів, наукових методів профілактики і лікування грипу та лікарських засобів покликаних вирішити цю проблему. Але за висновками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, основним засобом попередження грипу та зниження шкоди від епідемій є вакцинація.

Результати наукових досліджень підтверджують, що щеплення проти грипу знижує ризик захворіти майже вдвічі. А якщо ви все ж таки «підхопили вірус», то перебіг захворювання буде легше.

Завдяки системній вакцинації (коли щеплення проводиться групам населення, які є найбільш уразливими до розвитку захворювання і його можливих ускладнень) кількість летальних випадків скорочується майже в два рази.

Згідно з висновками ВООЗ, до груп ризику належать:

  • медичні працівники;
  • жінки в 2-му – 3-му триместрах вагітності (за рекомендацією лікаря);
  • люди з хронічними захворюваннями (дихальної системи, серцево-судинні та інші);
  • люди похилого віку;
  • діти від 6 місяців до 5 років;
  • люди з ослабленим імунітетом.

Крім того, рекомендується щепитися тим хто переніс хіміотерапію; працює або навчається в великих колективах; часто перебуває в місцях великого скупчення людей.

Грип – одне з найбільш заразних захворювань і вакцинація проти нього буде корисна кожній людині за відсутності протипоказів.

Зазвичай щеплення роблять приблизно за місяць до розпалу захворювання – в жовтні-листопаді. Тоді за час до початку можливої епідемії формується стійкий імунітет до вірусів грипу.

Але треба пам’ятати, що окремим категоріям людей проводити вакцинацію не можна. Вакцину від грипу не можна вводити тим, хто страждає алергією на речовини, що входять до її складу або має патологію, перебіг якої може погіршитись при щепленні.

Убезпечте себе і своїх близьких! Зверніться до свого лікуючого лікаря і вакцинуйтесь від грипу!

В Полтавській центральній районній клінічній лікарні відбувся круглий стіл з питань пенсійної реформи.

15 листопада в актовому залі Полтавської центральної районної клінічної лікарні відбувся круглий стіл з питань пенсійної реформи в Україні.

Фахівцями ГУ ПФ України Полтавської області були надані детальні роз’яснення щодо пенсійної реформи та нововведень в пенсійному законодавстві. Кожен з присутніх міг отримати відповіді на питання, що стосуються пенсійної реформи.

В Полтавській центральній районній клінічній лікарні проведена вакцинація працівників проти грипу.

На цьому тижні 70 медичних працівників Полтавської центральної районної клінічної лікарні були вакциновані проти грипу. Щеплення проводилось вакциною ВАКСІГРИП/VAXIGRIP, придбаною за рахунок коштів Державної медичної субвенції та частково Фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань.