План виїздів фахівців ЦРКЛ в лікувально-профілактичні установи первинної мережі.

ПОГОДЖУЮ
Головний лікар
комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги»
______________ М.О. Рощак
«29»  серпня  2016 року
ЗАТВЕРДЖУЮ
Головний лікарПолтавської центральноїрайонної клінічної лікарні
_____________ О.А. Мехедько
«29»  серпня  2016 року

ПЛАН

виїздів фахівців центральної районної клінічної лікарні в лікувально-профілактичні установи первинної мережі на вересень 2016 року

Фах Відповідальна особа Установа куди буде здійснено виїзд Дата
1. Акушерство та гінекологія Кравець Н.В. АЗПСМ с. Микильське 06.09.2016 р.
Грисенко Т.О. АЗПСМ с. Тростянець 22.09.2016р.
Матвієнко М.В. АЗПСМ с. Щербані 27.09.2016р.
2. Ортопедична стоматологія Чайчук Ю.М. АЗПСМ с. Тростянець 22.09.2016р.
3. Лікар відповідальний за контингент ЧАЕС Бобирь Т.І. АЗПСМ с. Микильське 06.09.2016 р.
4. Фтизіатрія Богатиренко О.М. АЗПСМ с. Микильське 06.09.2016 р.
5. Хірургія Величко Д.А. АЗПСМ с. Терешки 13.09.2016р.
6. Судидинна хірургія Мукогоренко С.І. АЗПСМ с. Терешки 13.09.2016р.
7. Проктологія Матьоха О.П. АЗПСМ с. Терешки 13.09.2016р.
8. Пульмонологія Бандалетова Н.С. АЗПСМ с. Тростянець 22.09.2016р.
9. Нефрологія Василевський А.М. АЗПСМ с. Щербані 27.09.2016р.
10. Ендокринологія Пащенко В.І. АЗПСМ с. Щербані 27.09.2016р.

 

 

Заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Т.І. Воробйова
Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Р.В. Радченко
Заступник головного лікаря з медичної частини О.С. Волошин

День незалежності України: від 1991 і назавжди.

В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності і по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.

День Незалежності України – головне державне свято, що відзначається щороку, 24 серпня, на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголо-шення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. Це стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різних держав та утворень.

Одним із перших кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року. Декларація хоча і не проголошувала незалежність України, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Попри те, що хоча й Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності, він став поштовхом до запуску процесів, які завершилися 24 серпня 1991 року.

Завершився же хід становлення незалежності України прийняттям Акту про проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, в якому підкреслювалося наступне: «Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла  над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 p., продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави – України.

Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і Закони України».

Вперше День незалежності України був відзначений у 1991 році, але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначено на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року.

Щоб забезпечити суверенне існування України, необхідним було прийняття у 1991-1992 рр. найважливіших Законів: «Про державний кордон України», «Про збройні сили України», «Про створення Служби національної безпеки» та ін. Була затверджена державна атрибутика: гімн, герб (тризуб як малий Герб України) та прапор.

Після 1 грудня 1991 року розпочався процес міжнародного визнання нової держави. Першою, 2 грудня, незалежність України визнала Польща і вирішила встановити з нею дипломатичні відносини. Протягом першого року існування незалежної України її державну самостійність визнали більше 130 країн, а на початку 2001 року наша держава підтримувала дипломатичні відносини із 153 країнами світу.

Зовнішня політика України спрямовувалася на утвердження і розвиток її як незалежної держави; забезпечення стабільності міжнародного становища України; збереження територіальної цілісності держави  та недоторканості її кордонів; входження національної економіки до світової економічної системи; захист прав та інтересів громадян України, які перебувають за кордоном, і створення умов для підтримання контактів із зарубіжними українцями.

В основу зовнішньополітичної моделі України покладено концепцію «мосту між Заходом і Сходом». Пріоритетними напрямками були визнані: розширення участі у європейському співробітництві, а також в межах СНД, активна участь в діяльності ООН, співпраця з державами Європейської співдружності та НАТО.

За роки незалежності зроблено чимало для того, щоб органічно інтегруватися до європейської міжнародної спільноти. Україна першою з країн СНД уклала угоди про партнерство і співробітництво з Євросоюзом, стала повноцінним членом Ради Європи, учасницею Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), підписала ряд документів про співробітництво і партнерство з НАТО та західноєвропейськими країнами. Наша держава співпрацює з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, іншими світовими та європейськими кредитно-фінансовими інституціями. З 1 січня 2000 року Україна вперше як незалежна держава почала виконувати функції члена Ради Безпеки ООН, що означає підвищення  її відповідальності та ролі у збереженні миру на нашій планеті.

Незважаючи на етнічну різноманітність, на всі внутрішньополітичні та соціальні потрясіння, після «Майдану» та «Революції Гідності» українському народу в своїй мудрості вдалося зберегти мир усередині країни, толерантність, повагу до життя людини, утриматися від пролиття крові. Проте з початку 2014 року і дотепер Російська Федерація підступно намагається нав’язати Україні «насильницький мир і війну». Тому саме сьогодні у загальнолюдському процесі пошуку мирного співіснування держав і народів Україна посідає провідне місце.

Дух любові до Батьківщини панував на всій території країни та по всіх куточках світу, де мешкають наші співвітчизники, і навіть у звільнених містах Донбасу та анексованому Криму. Незалежність, здобута 25 років тому, вистраждана й відстояна цьогоріч, стала для українців ще одним міцним приводом для гордості та мотивацією для єдності.

День Незалежності кожного року нагадує не тільки українському народу, але і всьому світу, про існування незалежної, демократичної та унітарної країни. В цей день загострюється відчуття істинної національної приналежності. Кожен громадянин України відчуває себе часткою цього свята та нагадує українцям про їх індивідуальність, а всьому світові – про процвітання величної країни в центрі Європи.

Гепатит – виліковний !

Вірусний гепатит – виліковний. Для цього в Україні є досвід боротьби з гепатитами, є відповідні програми лікування. При цьому тест на вірусні гепатити потрібно робити усім: людина перебуває у групі ризику до тих пір, поки не знає інфікована вона чи ні. Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для постановки діагнозу.

Що робити, якщо у вас виявили гепатит С?

Алгоритм дій у разі виявлення захворювання на гепатит С такий: щоб підтвердити (або спростувати) результат швидкого тесту на антитіла до вірусу гепатиту С потрібно звернутися до лабораторії та здати кров на аналіз для визначення РНК-вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР якісний). Якщо аналіз позитивний – звернутися до інфекціоніста. Лікар призначає додаткові обстеження, встановлює діагноз, визначає стадію захворювання та необхідність лікування. Наявність захворювання не завжди передбачає терміновість лікування.

Після цього потрібно стати на диспансерний облік. Отримати лікування можна в закладі охорони здоров’я, який реалізує Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів програму за місцем реєстрації (прописки). Якщо місце реєстрації відрізняється від місця фактичного проживання, необхідно отримати тимчасову реєстрацію у відповідних державних органах.

Щоб отримати лікування, потрібно подати заяву головному лікарю на участь у зазначеній програмі. Участь у програмі лікування ухвалюється комісійно на основі медичних показників. У разі переведення на лікування з одного закладу в інший, рекомендується просити виписку з історії хвороби та робити копії усіх аналізів, які здавалися.

Орієнтовний перелік аналізів, необхідних для початку лікування:

  • аналіз крові для визначення РНК-вірусу гепатиту С методом ПЛР (якісний);
  • генотипування вірусу гепатиту С;
  • аналіз крові загальний;
  • розгорнутий біохімічний аналіз крові;
  • визначення рівня глюкози в крові;
  • тестування на наявність вірусного гепатиту В і ВІЛ-інфекції;
  • аналіз сечі загальний;
  • електрокардіографія;
  • ультразвукове обстеження печінки (еластометрія печінки, таке обстеження ще називають фіброскануванням) або фібротест (робиться шляхом математичного обчислення результатів біохімічного аналізу крові).

 

 

Лікар-інфекціоніст Полтавської центральної районної клінічної лікарні О.В. Бєлая

 

Державні закупівлі.

Рішенням восьмої сесії сьомого скликання Полтавської районної ради від 04 серпня 2016 року додатково виділені кошти з районного бюджету на потреби Полтавської ЦРКЛ, в зв’язку з чим  і приймаються наступні пропозиції:

 

  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на капітальний ремонт  ганку Полтавської ЦРКЛ.
    Довідки  стосовно капітального ремонту ганку можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.
  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на придбання постільних приналежностей, а саме: матраців, ковдр, подушок, постільної білизни, пелюшок, рушників, а також одягу для медичного персоналу.
    Довідки  стосовно придбання постільних приналежностей, а саме: матраців, ковдр, подушок, постільної білизни, пелюшок, рушників, а також  одягу для медичного персоналу можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.
  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції по заміні 49 старих вікон та віконних блоків, які повинні бути виготовлені з дотриманням енергозберігаючих технологій.
    Довідки  стосовно заміни 49 старих вікон та віконних блоків, які повинні бути виготовлені з дотриманням енергозберігаючих технологій можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.
  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на придбання Стерилізатора парового ГК-100-3, який використовується для стерилізації водяним паром виробів медичного призначення.
    Довідки  стосовно придбання  Стерилізатора парового ГК-100-3 можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.
  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на виконання робіт по поточному ремонту асфальтобетонного покриття відмосток приміщень Полтавської ЦРКЛ.
    Довідки стосовно виконання робіт по поточному ремонту асфальтобетонного покриття відмосток  приміщень Полтавської ЦРКЛ можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.
  1. Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на виконання робіт по придбанню та встановленню пандусів для обладнання входів до приміщень Полтавської ЦРКЛ.
    Довідки стосовно виконання робіт по придбанню та встановленню пандусів для обладнання входів до приміщень Полтавської ЦРКЛ можна отримати за телефоном 7-42-44.
    Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Стрітенська 58а, адміністративна частина.

 

Кілька слів про положення Полтавської центральної районної клінічної лікарні. Неврологічне відділення с. Мачухи.

Macuh1_110816

Медична спільнота Полтавської центральної районної клінічної лікарні схвильована публікацією пані Викторії Козуб під назвою «Шокуючі реалії полтавських лікарень: погляд зсередини»,  яка 2 серпня 2016року  з’явилась на сайті інформаційного агентства «Полтава».

У медиків виникає питання-чому у публікації викладені фотографії лише однієї палати неврологічного відділення лікарні у селі Мачухи ? А де ж фотографії інших палат? Чому поза увагою авторки та не сфотографованими залишились  інші палати, коридор, туалет, душова, харчоблок та інші приміщення відділення, свіже покладений асфальт у дворі лікарні?

Macuh2_110816 Macuh5_110816
 Macuh3_110816  Macuh4_110816

Чому авторка не спілкувалась ні з лікарями, ні з адміністрацією лікарні та, виникає питання, чому у своїй публікації не вказала про те, що у відділенні і на даний час триває ще незакінчений ремонт?

Не відремонтованими у відділенні залишились тільки дві палати, але зараз склась така ситуація, коли не має можливості їх вивільнити, щоб палати «стояли і чекали ремонту», адже терапевтичне відділення лікарні, яке розташоване у м. Полтава заповнене вщерть, як повністю заповнене хворими і відділення лікарні у с. Мачухи.

Macuh6_110816 Macuh7_110816
 Macuh9_110816  Macuh8_110816
 Macuh11_110816  Macuh10_110816

Ні адміністрацію лікарні, ні медичних працівників відділення даний стан речей також не задовольняє, але ремонт поступово буде проводитись і далі.

Слід зазначити, що в останні роки Полтавською районною радою та районною державною адміністрацією медична галузь  визначена, як пріоритетна, зокрема 2012 рік було оголошено районною владою «Роком сільської медицини».

Зі зміною складу депутатського корпусу та керівництва райдержадміністрації відношення до медичної галузі району не змінилось. З року в рік  медичній галузі приділяється належна увага та виділяється значне додаткове фінансування.

Не «сидять» без діла і самі медики. Так, за ініціативою головного лікаря  Полтавської центральної районної клінічної лікарні Мехедько О.А. протягом 2013 – 2016 років  для задоволення потреб лікарні залучено 15673,2 тис. грн. додаткових коштів.

Останніми роками для покращення якості медичних послуг, які надаються у лікарні,  придбано: фіброгастроскоп – 425,9 тис. грн., неонатальний вентилятор – 393,9 тис. грн., наркозно – дихальний апарат – 230,0 тис. грн., інкубатор для новонароджених – 148,8 тис. грн., санітарний автомобіль -478,1 тис. грн.  та інше обладнання.

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні протягом 2013 – 2016 років постійно знаходить можливість для проведення ремонтних та відновлювальних робіт, як  в лікарні ( Відремонтовано приміщення лікарні,  вартість робіт становить 2 215,6 тис. грн.  Відновлено роботи по завершенню добудови поліклінічного корпусу лікарні  вартістю 9277,3 тис. грн.), так і безпосередньо в неврологічному відділенні.

За останні роки в неврологічному відділенні Полтавської ЦРКЛ (село Мачухи) було зроблено:

  • в 2014 році за рахунок власних надходжень від надання платних послуг було проведено ремонтні роботи по відновленню системи водопостачання в неврологічному відділенні. Вартість робіт становить 20.8 тис. грн.;
  • в 2015 році завдяки співпраці Полтавської районної державної адміністрації з ПРаТ «Нафтогазвидобування» було профінансовано виконання І черги робіт по реконструкції харчоблоку (включаючи ремонт каналізаційної системи) в неврологічному відділенні на суму 363,0 тис. грн. та виконані роботи по відновленні асфальто – бетонного покриття території того ж таки неврологічного відділення – 60,0 тис. грн.;
  • в 2015 році було проведено поточний ремонт покрівлі приміщення неврологічного відділення. Вартість ремонту становила 28 тис. грн.;
  • для потреб неврологічного відділення в 2015 році було закуплено сушильну машину вартістю 19.8 тис. грн. та пральну машину – 10,8 тис. грн.;
  • порядку отримання гуманітарної допомоги для харчоблоку відділення отримано комплект кухонних меблів.

Крім вищевказаного, рішенням 8 сесії 7 скликання Полтавської районної ради від 04 серпня 2016 року лікарні виділено 157,8 тис. грн.  для придбання  постільних приналежностей, а саме: матраців, ковдр, подушок, постільної білизни, пелюшок, рушників, а також одягу для медичного персоналу. Частину закупленого м’якого інвентарю буде передано для використання і в неврологічне відділення (село Мачухи).

Медичні працівники  Полтавської центральної районної клінічної лікарні хочуть  висловити свою щиру вдячність  районній Раді та районній державній адміністрації за ту турботу та увагу, яку діюча районна влада приділяє медичній галузі району.

Низький уклін Вам та подяка за проявлену турботу від всіх медичних працівників Полтавського району.

Колектив медичних працівників Полтавської центральної районної клінічної лікарні.