День медичного працівника.

17 червня 2016 року в актовій залі Полтавської районної державної адміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди Дня медичного працівника.

DenMed1

Було на цьому святі все – і заслужені нагороди та відзнаки від очільників влади різних рівні,

DenMed2

і веселий запальний концерт талановитих виконавців, але, що мабуть саме головне, була дружня та тепла атмосфера свята.

DenMed3

Дорогі колеги-медики !

Наша професія ніколи не була простою. Медичний працівник несе відповідальність за саме цінне, що є в цьому світі – людське життя. Довге та складне навчання, робота під постійним психологічним тиском. Але ж ті хвилини радості за врятоване або подароване життя, повернуту можливість повноцінно та гармонійно відчувати оточуючий світ, сторицею компенсують пережиті труднощі.

З нагоди професійного свята – Дня медичного працівника сердечно вітаємо всіх лікарів, середній та молодший медичний персонал, ветеранів та пенсіонерів-медиків. Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, успіхів та наснаги, чистого мирного неба та людського тепла!

 

Адміністрація та профспілкова організація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

 

Шановні мешканці Полтавського району !

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні доводить до вашого відома, що 18, 19, 20, 26, 27 та 28 червня 2016 року в закладі будуть не робочими днями, а субота 25 червня 2016 року робочою.

У неробочі дні, в ургентному порядку, буде забезпечено надання медичної допомоги фахівцями терапевтом, хірургом, акушером-гінекологом та з інтенсивної терапії, проводитимуться необхідні лабораторні і функціональні обстеження.

Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні

ДОНОРСТВО – ВАЖЛИВА ГУМАННА АКЦІЯ ЛЮДСТВА !

Донорство завжди було проявом великої благодійності та високого людського гуманізму. Лише за останній рік кількість донорів в Україні, в тому числі на Полтавщині, зросла у кілька разів. Але одночасно збільшується і кількість хворих, яким необхідно лікування компонентами донорської крові. Окрім онкологічних хворих, жертв автоаварій та техногенних катастроф, допомога донорів особлива необхідна пораненим в зоні АТО.

Згідно Закону України “Про донорство крові та її компонентів” донорами можуть бути фізично здорові громадяни, які досягли 18-річного віку і старше. Вікового обмеження для донорів, що регулярно здають кров, не існує.

Слід сказати, що в сучасній медицині переливання цільної крові не проводиться. В процесі лікування хворого використовують компоненти крові – еритроцити, тромбоцити, плазму, які виділяють із донорської крові. Крім того, з плазми готують альбумін, імуноглобуліни і фактор згортання крові.

Існує ряд захворювань при яких забір крові не проводиться. Повне протипоказання донорству – перенесені інфекції, зокрема, ВІЛ-інфекція, сифіліс, вірусні гепатити (навіть гепатит А – хвороба Боткіна), онкологічні хвороби. Не можуть стати донорами особи, в яких діагностовано токсоплазмоз, лейшманіоз та інші інфекційні хвороби.

Існують і певні тимчасові обмеження, для прикладу, якщо донор в переддень здачі крові вживав алкоголь, то забір крові протягом двох діб не проводять. Після перенесеного захворювання на грип чи гострі респіраторні інфекції повинно пройти не менше двох тижнів. Донор не може здавати кров протягом року після татуювання чи пірсингу. Теж саме стосується осіб, яким нещодавно провели хірургічну операцію, або пацієнтів, які перенесли соматичні захворювання, зокрема, гіпертонію, ішемічну хворобу серця чи виразкову хворобу шлунку.

Донорство не потребує особливих обмежень у харчуванні. Перед здачею крові слід дотримуватись певної дієти: виключити з раціону жирну, смажену, гостру та копчену їжу, а також молочні продукти – сир, кефір, йогурти, масло та яйця. Адже після їх вживання компоненти крові стають непридатними для використання. За день до здачі крові необхідно також відмовитися від соняшникового насіння, горіхів, кави та шоколаду. При вживанні цих продуктів кров стає жирною і в’язкою, що значно ускладнює процес забору. Необхідно утриматись і від тютюнопаління, адже воно може погіршити самопочуття, спричинити запаморочення чи нудоту.

У день здачі крові можна вживати легкий суп, нежирну кашу, нежирне м’ясо (яловичину, курятину, крільчатину, свинину). Вранці, на сніданок, до чаю, можна з’їсти булочку, але не з маслом, а з медом чи варенням.

Які фізіологічні процеси відбуваються в організмі донора після здачі крові? Кістковий мозок починає активно виробляти нові лейкоцити, тромбоцити та еритроцити. Нові лейкоцити підвищують опірність імунної системи. Постійний донор має більше шансів на життя при значній втраті крові.

Інколи доводиться чути про те, що значна кількість людей бажає стати донором, але в них виникає почуття страху перед можливою інфекцією під час забору крові. Подібні думки можуть виникати у тих людей, котрі ніколи не здавали кров. В Полтавському обласному центрі крові працюють професійні, досвідчені медики, які використовують сучасне медичне обладнання. Системи забору крові одноразові, стерильні і використовуються лише безпосередньо перед здачею крові. Діяльність служби Центру крові досить регламентована і знаходиться під постійним контролем санітарно-епідеміологічної служби.

 

 

 

Районний позаштатний спеціаліст з фаху «Трансфузіологія» Олена Жорняк

 

Про перейменування вулиці Комсомольської.

Полтавська центральна районна клінічна лікарня повідомляє, що відповідно до Розпорядження  голови Полтавської обласної державної адміністрації від 20.05.2016 року № 207 «Про перейменуванням топонімічних назв, демонтаж меморіальних дощок та зображень комуністичної символіки у місті Полтаві», фактичну адресу по якій знаходиться Полтавська центральна районна клінічна лікарня перейменовано з вулиці Комсомольської 58а на вулицю Стрітенську 58а.

 

Оголошення щодо придбання медичного біохімічного аналізатора.

Полтавська центральна районна клінічна лікарня приймає цінові пропозиції на медичний біохімічний аналізатор МБА 540  або еквівалент.

Довідки  стосовно медичного біохімічного аналізатора можна отримати за телефоном 2-79-07.

Пропозиції надавати на адресу: м. Полтава, вул. Комсомольська 58а, адміністративна частина.

 

Міжнародний день захисту дітей.

В перший день літа в світі відзначають Міжнародний день дітей, також відомий як Міжнародний день захисту дітей.

В цей особливий день у дитячому відділенні Полтавської центральної районної клінічної лікарні фахівці районного центру соціальних служб для дітей та молоді влаштували невелике свято для маленьких пацієнтів та їхніх мам.

Діти1

Дітей розважали веселими іграми, були проведені цікаві конкурси, кожен отримав подарунок.

Діти2