ЛІТО У РОЗПАЛІ, АЛЕ COVID-19 НЕ ВІДПОЧИВАЄ!!!

Шановні мешканці Полтавщини!

Минула доба принесла нам тривожні новини.

 

На жаль, з моменту пом’якшення карантину, кількість хворих в області поступово збільшується.

На ранок 21 липня на COVID-19 в області захворіло 3 людей з Полтави (сімейний контакт).

З початку пандемії на Полтавщині зареєстровано 356 підтверджених випадків захворювання на COVID-19 та 13 випадків смерті пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19.

На сьогоднішній день в області ще не одужали (продовжують лікування) 30 осіб.

 

Особливу небезпеку щодо зараження коронавірусною інфекцією у літній період несуть незахищене контактування з прибулими з-за кордону, інших регіонів та поїздки на морські «оздоровлення» до курортних областей. Так, цьогоріч слово «оздоровлення» беремо в лапки.

 

ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО КОЖНОГО З НАПОЛЕГЛИВИМ ПРОХАННЯМ:

 

  • Не забувай, що відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих допоможе не допустити подальшого зростання COVID-19 та повернення жорстких умов карантину!
  • Продовжуй правильно користуватися захисними медичними масками у місцях скупчення людей (транспорт, магазини, заклади культури) та при контакті з людьми, які повернулися з-за кордону або інших регіонів!
  • Намагайся цього року утримуватися від відвідання курортних областей!
  • Дотримуйся соціального дистанціювання 1,5 м!
  • Часто мий руки та користуйтеся антисептиками!
  • Проводь вологе прибирання та дезінфекцію з провітрюванням приміщень!

 

Такі прості правила допомагають суттєво зменшити ризик поширення вірусу та захищають наше з вами здоров’я та життя!!!

Маршрут пацієнта.

КП «Полтавський обласний центр громадського

здоров’я Полтавської обласної ради»

Як убезпечити своє здоров’я від кишкових інфекцій.

Гострі кишкові інфекції – захворювання, що протікають з ознаками інтоксикації і ураженнями шлунково-кишкового тракту. У літній період частішають випадки виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних із потраплянням до організму людини певних збудників або їх токсинів. Захворювання виникають внаслідок вживання заражених продуктів або води, через брудні руки. При цьому наявність збудників та процес їх розмноження не впливає на смакові якості продукту. Найчастіше факторами передачі кишкової інфекції стають готові страви, молоко та молочні продукти, кондитерські вироби, які готуються «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах бактерій (токсинів).
Час від зараження до перших клінічних проявів триває від кількох годин до 2-3 діб.
Досить часті випадки харчових отруєнь спричинені токсинами деяких видів стафілокока. Ці бактерії активно розмножуються при звичайній кімнатній температурі на різноманітних харчових продуктах, що не підлягають перед їх споживанням термічній обробці (тістечка, паштети). Джерелом зараження таких продуктів можуть бути хворі, що страждають стафілококовими захворюваннями.
Раннє виявлення хворих і бацилоносіїв, швидке встановлення вірного діагнозу і своєчасно розпочате лікування має важливе значення в профілактиці та ефективності лікування кишкових інфекцій.
При гострих кишкових інфекційних захворюваннях та харчових отруєннях ефективність профілактичних заходів залежить від рівня гігієнічних знань та дотримання ряду гігієнічних правил:
– не вживати продукти і напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та недотримання термінів споживання;
– зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін;
– не купувати їжу на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;
– не вживати незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини;
при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити, а при споживанні дітьми – обдати окропом;
– не готувати продукти «з запасом». Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання вони мають пройти вторинну термічну обробку. Також слід пам’ятати, що зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2-х годин. Не треба зберігати їжу та продукти довго, навіть у холодильнику;
– якщо ви збираєтесь у подорож не слід брати продукти, що швидко псуються ( ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби);
– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. Бажано завжди мати необхідний запас питної води;
– перед приготуванням їжі та її вживанням завжди ретельно мити руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни;
– для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами. При купанні у водоймах слід уникати попадання води в рот.
Виконання цих простих правил і порад допоможе уникнути захворювання гострої кишкової інфекції і зберегти Ваше здоров’я та здоров’я Ваших близьких.
Значно легше запобігти захворюванню, ніж його лікувати, до того ж іноді виникають небажані ускладнення. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби своєчасно допомогти. При появі симптомів гострої кишкової інфекції чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за допомогою до медиків. Самолікування може мати негативні наслідки для Вашого здоров’я.

 

Лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення КНП «Полтавська ЦРКЛ» Олександра Бєлая.