Фізіотерапевтичні методи у комплексному відновному лікуванні.

Пацієнти із захворюваннями і наслідками травм опорно-рухового апарату потребують застосування фізіотерапевтичних методів у комплексному відновному лікуванні. Магнітотерапія і лазерні промені сприяють зменшенню набряку, запалення, покращують кровообіг, прискорюють відновлення зв’язок та суглобів. Ультразвукова терапія дозволяє лікувати і запобігати утворенню контрактур, зменшує рубці. Електричні струми заданих параметрів зменшують напругу м’язів, втамовують біль, стимулюють ослаблені та зденервовані м’язи, що пришвидшує відновлення функціонування кінцівок.
Фізіотерапевтичний кабінет нашого підприємства є добре оснащеним, а кваліфікований і досвідчений персонал відпускає процедури на високому професійному рівні. Проводяться різноманітні види електротерапії (електрофорез лікувальних розчинів та мікроелементів, діадинамотерапія та ампліпульстерапія при больових синдромах), дарсонвалізація та магнітотерапія для покращення кровообігу та заживлення, ультразвукова терапія та фонофорез лікувальних препаратів, високочастотна та мікрохвильова сантиметрова терапія. Проводиться ультрафіолетове опромінювання загальне, місцеве та тубус-кварц слизових носа і ротоглотки, інгаляції ультразвукові та за допомогою небулайзера. Також застосовуються сучасні методи фізіотерапії, такі як біоптрон-терапія, лазерна та КВЧ-терапія. Працює потужний фізіотерапевтичний комплекс BTL-400 PREMIUM, який дозволяє проводити процедури одночасно двом пацієнтам. За допомогою комплексу проводяться різноманітні процедури з електротерапії, в тому числі інтерференцтерапії, всі види електростимуляції та комбіновану електро-ультразвукову терапію. Він широко застосовується при захворюваннях та травмах опорно-рухового апарату, артрозо-артритах, контрактурах, невритах, невралгіях, проявах остеохондрозу хребта та багатьох інших хворобах.
Також працює сучасний апарат ударно-хвильової терапії. Ударна хвиля на сьогодні є одним з найбільш ефективних способів лікування захворювань опорно-рухового апарату з больовим синдромом, які займають одне з перших місць за поширеністю. Ударна хвиля являє собою короткий потужний імпульс тиску. Цей імпульс проникає через гель в м’які тканини і впливає на уражені тканини. Під дією ударних хвиль покращується мікроциркуляція, руйнуються кальциновані фібробласти і усувається біль. Основними показами для ударно-хвильової терапії є п’яткова шпора, підошовний фасциіт, ахілодинія, епікондиліт, больові тригерні точки.
До кожного пацієнта застосовується індивідуальний підхід і підбір курсу лікування. Процедури відпускаються за призначенням лікаря з урахуванням супутньої патології та протипоказань. Це дозволяє ефективно та безпечно надавати допомогу населенню.

 

МАРИНА ЦВИК, лікар-фізіотерапевт.