За 50 тиждень 2018 року по району зареєстровано 548 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 299, показник становить – 809,0 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 849,7), що нижче епідпорогового на 4,8%. В порівнянні з 49 тижнем 2018 року спостерігається зростання рівня захворюваності на 26,0%. За 50 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 8 мешканців Полтавського району, із них 5 діти.
Uncategorized
Справжня легенда.
Сорок п’ять років сумлінної праці в рідному колективі. Саме стільки пропрацювала в Полтавській центральній районній клінічній лікарні Валентина Григорівна Чередніченко. Пройшла довгий та яскравий шлях від дільничного педіатра до керівники надскладної служби з охорони материнства та дитинства.
Сьогодні вона прийняла рішення більше уваги приділяти родини. Але ж ми впевнені, що і на заслуженому відпочинку Валентина Григорівна буде разом з нами, допомагатиме мудрою порадою та добрим словом.
Інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ (41 тиждень 2018 року)
За 41 тиждень 2018 року по району зареєстровано 389 випадків захворювання на ГРВІ (грип не реєструвався), в тому числі у дітей – 233, показник становить – 578,4 на 100 тис. населення (показник епідпорогу – 822,2), що нижче епідпорогового на 29,7%. В порівнянні з 40 тижнем 2018 року спостерігається зниження рівня захворюваності на 6,3%. За 41 тиждень до медичних закладів області з гострими респіраторними вірусними інфекціями госпіталізовані 4 мешканців Полтавського району, 2 із них діти.
Спільна справа.
Трудовий колектив Полтавської центральної районної клінічної лікарні і надалі продовжує працювати з волонтерськими організаціями, що допомагають нашим військовим на Сході країни.
Наша скромна участь не залишилась поза увагою – щирі вітання і слова подяки передали працівникам лікарні представники волонтерської організації Координаційний центр розвитку «Громада Полтавщини» Наталія Костіна та Таміла Литвиненко.
Шановні колеги !
Нас постійно супроводжують важка і кропітка праця, людський біль та зневіра у завтрашньому дні. Та чи можливо передати почуття медика коли йому вдається врятувати дорогоцінне людське життя. Такі миттєвості компенсують майже все. Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у людей з’являються віра та надія.
З нагоди професійного свята – Дня медичного працівника, від щирого серця вітаємо всіх лікарів, середній та молодший медичний персонал, пенсіонерів-медиків. Бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку, успіхів та наснаги, чистого мирного неба та людського тепла!
Адміністрація та профспілкова організація Полтавської центральної районної клінічної лікарні
Шановні мешканці Полтавського району !
Адміністрація Полтавської центральної районної клінічної лікарні доводить до Вашого відома, що 28 червня 2018 року (День конституції України) в закладі буде не робочим днем.
У неробочий день, в ургентному порядку, буде забезпечено надання медичної допомоги фахівцями терапевтом, хірургом, акушером-гінекологом та з інтенсивної терапії, проводитимуться необхідні лабораторні і функціональні обстеження.
Допомога армії.
Чергові подарунки від колективу Полтавської центральної районної клінічної лікарні доставлені волонтерами на передову.
Серед армійців, що отримували допомогу і наш земляк – мешканець села Абазівка, старший солдат кулеметник Борута Богдан. Який, до речі, нагороджений вищою відзнакою Полтавської області «За вірність народу України».
Чорнобиль – не має минулого….
Чорнобильська трагедія – це сумний урок для людства. Сама масштабна техногенна катастрофа сталася 26 квітня 1986 року на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції в невеликому містечку Прип’ять. Незчисленна кількість смертельно небезпечних радіоактивних продуктів з’явилися в повітрі. В деяких містах рівень радіаційного забруднення в тисячі разів перевищив стандартний фон радіації, стало зрозуміло, що місце зриву тут буде другий світ – земля, де неможна сіяти, ріки в яких неможна купатися та ловити рибу, і будинки в котрих неможливо жити.
Аварія на ІV енергоблоці ядерного реактора сталася 26 квітня 1986 року. При випробуванні турбогенератора стався вибух, і мирний атом перестав бути таким. Необхідно було в короткі терміни погасити пожежу на ядерному реакторі і не допустити розповсюдженню радіоактивних продуктів горіння з опадами на територію. Пожежа на станції продовжувалася майже два тижні, більше 190 тон радіоактивних відходів горіння були викинуті в атмосферу.
Всього понад 800 тисяч громадян бувшого Радянського Союзу приймали участь в ліквідації Чорнобильської аварії в період з 1986 – 1990 років, ліквідуючи наслідки зриву та зведенні рятуючого укриття «Саркофаг».
Приймати участь в ліквідації наслідків аварії і мешканці нашого району. Всі потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС знаходяться на диспансерному обліку в Полтавській центральній районній клінічній лікарні, із них ліквідатори – 271, евакуйовані – 17; переселенці – 198; ІV група обліку – 7.
Всім їм надається посильна медична допомога в плані оздоровлення, обстеження, санаторно-курортного лікування, медикаментозного забезпечення, зубопротезування.
Ведеться тісна співпраця з районним відділом соціального захисту населення.
Минає 32 роки і ми згадуємо про страшну трагедію, котра залишила сумний слід на календарі. Ми безмірно вдячні тим людям, котрі стали ліквідаторами страшної трагедії в історії України і пожертвували особистим здоров’ям, а деякі і життям на благо спасіння цілої держави – України.
Лікар відповідальний за обслуговування чорнобильного контингенту Полтавської центральної районної клінічної лікарні Бобир Т.І.
Короткий звіт.
Співпраця з Координаційним центром розвитку «Громада Полтавщини» продовжується і розширюється. 20 квітня волонтерам передані кошти, зібрані трудовим колективом закладу, на придбання необхідного обладнання для наших армійців та харчові продукти. Працівники матеріально-технічної служби надали допомогу в пошитті білизни для військових.