Президент закликав депутатів не затягувати ухвалення медреформи.

“Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також складова питання національної безпеки держави”, — такими словами Президент Петро Порошенко відкрив нараду з питань розвитку сільської медицини, що відбулася 11 вересня у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.

У своєму виступі голова держави підкреслив, що значна частина українців позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через абсолютно неефективну радянську систему охорони здоров’я. Петро Порошенко нагадав, що урядові законопроекти про медреформу детально обговорювалися у парламентських робочих групах, у профільному комітеті, з громадськими організаціями та схвалені Національною радою реформ. Президент звернувся до депутатів з проханням докласти максимум зусиль і не затягувати ухвалення медичної реформи.

Петро Порошенко подякував лікарям, своїй команді, членам уряду і Міністерству охорони здоров’я України за ефективну і конструктивну роботу із впровадження сучасних технологій на селі. Він зазначив, що програма так само, як і медична реформа в цілому, відкрита для повного і детального обговорення.

Проект реформування сільської медицини, що стане частиною медичної реформи, на нараді презентувала радниця Президента Марія Гайдар. Програма передбачає додаткове фінансування сільської медицини, щоб створити умови та мотивувати лікарів надавати якісну медичну допомогу у селах. Це і нове обладнання, і будівництво ФАПів та амбулаторій, забезпечення лікарів житлом і транспортом, значне підвищення заробітної плати. Окрему увагу в програмі приділяють телемедицині. За допомогою широкосмугового інтернету лікар зможе не тільки надавати консультації пацієнтам та фельдшерам дистанційно, а й бути частиною медичної спільноти та постійно підвищувати свій професійний рівень.

«У нашому житті нарешті з’явиться таке поняття, як медична послуга. А з другого боку, з’являться чіткі зобов’язання держави відшкодувати реальну вартість медичної послуги, коли людина їх потребує», — нагадав основні засади медичної реформи заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. Він підкреслив, що 72% українців підтримують медичну реформу та чекають на її ухвалення в парламенті.

Сьогодні українська система охорони здоров’я побудована таким чином, що незалежно від розмірів фінансування, кошти використовуються неефективно. Про це заявила виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина. «Якщо ми не запровадимо оплату державою медичних послуг, а не ліжко-місць, ми не зможемо досягти результату і покращити якість меддопомоги», — наголосила вона.

 

За матеріалами сайту МОЗ України.